V tomto článku píšou, že jsou pouze 3 příčiny nemocí. Tedy z logiky věci, odstraněním příčin by se měl člověk vyléčit (proto jsem tento článek zařadila do rubriky léčba).

1.) zanesení organismu toxiny = léčba je vyčištění těla (při současném zastavení dodávání toxinů do těla)

2.) stres - já bych to nazvala spíš "nepřátelská energie od druhých lidí" = léčba je se s takovými lidmi nestýkat a pokud to vážně nejde jinak, tak používat energetické pomůcky/ochrany či tuto práci s myslí

3.) nedostatek vitamínů a minerálů = lze řešit kvalitními přírodními doplňky stravy

Pokud by opravdu byly jen 3 příčiny nemocí, tak by mělo pomoci vyřešit příčinu/příčiny a tělo by se mělo navrátit ke zdraví.


* Pokud jste nemocní, tak byste měli navštívit lékaře - tento článek nenahrazuje odbornou lékařskou péči.


Moje poznámka:
Já si myslím, že většina toho, co lidi považují za "svůj názor/myšlenku/pocit" či za psychickou/fyzickou nemoc je pouze nerovnováha v těle. Různé nálady, deprese, úzkosti.. Stačí dodat příslušný vitamín/minerál/aminokyselinu či podpořit tělo v tvorbě hormonů, a "názor" se rázem změní, stejně jako pohled na život (např. co bylo předtím problémem člověka najednou netíží).. Někdo např. trpí celý život nesnášenlivostí horka/chladu a při dodání potřebných látek a dostání těla do rovnováhy už takový nebude. Pravda, s tímto se mnoho lidí neztotožňuje jako "toto jsem já". Ale mnoho lidí se ztotožňuje např. se svojí povahou, což také nemusí být nic jiného než lehká nerovnováha v těle (např. výbušnost = zanesená játra). Někdo si myslí, že je cholerik, že takový prostě je. A když si vyčistí játra, tak už takový nebude. Skoro všechno, co považujeme za "naši" danou vlastnost, je pouze chemické/biologické/fyzikální složení těla a jeho pochody. Dostáním těla do rovnováhy se změní naše vnímání, povaha, nemoci fyzické i psychické, a dokonce i naše životní zkušenosti a i prožívání života, myšlenky a pocity.

Nedávno se mi ale stala ta věc, že jsem měla tělo v dokonalé rovnováze a tělesně jsem nijak nestrádala - a přeci ke mně přišla energie, která mě psychicky rozhodila (stále mi na těle nic nebylo) a pokračovalo to tak, že jsem měla nepříjemné myšlenky a pocity, aniž by tělo nějak trpělo/strádalo = věci pouze psychického rázu samozřejmě existují.

Šlo mi jen o to, že lidi buď "léčí" jenom tělo (bez změny životních návyků pouze potlačují chemickými léky příznaky a ani tělo nedetoxikují a nedoplní živiny) a nebo naopak protěžují "pozitivní myšlení" a opět nedetoxikují tělo a nedoplní živiny (na co taky, když pouze pozitivní myšlení přeci stačí, že?).
..Takže lidi zatím vyvinuli dva odlišné a dokonce protichůdné myšlenkové přístupy ohledně nemocí = a oboje špatně!

Ještě k nemocem těla: Když se někomu něco nelíbí/nezdá atd., tak ve většině případů existuje pouze nemoc těla, ale co říkají a dělají např. druzí lidé, na člověka nemá vliv. Když je nemocné tělo, tak se špatná energie nashromáždila u nějakého orgánu a z našeho pohledu to pouze vypadá, že vnější událost za něco může: např. nějaký člověk něco řekne, co by člověk normálně přešel bez povšimnutí, ale nemoc těla (=špatná energie vytvořená nerovnováhou v těle) způsobí, že člověka to, co řekl nebo udělal někdo druhý "zasáhne" a ublíží mu to - ve skutečnosti mu ublížila ale pouze nemoc jeho těla. Energetické upírství či když nám někdo nepřeje nebo nás fyzicky napadne na člověka samozřejmě má vliv, ale 999,9% toho, co si druzí lidé myslí, co dělají a jak žijí, na člověka žádný vliv nemá (na člověka má vliv pouze to, jak žije on sám).

(Např. hodně bakterií ve střevě = člověk se díky tomu nějak cítí a zrovna mu někdo něco říká a tak si myslí, že reaguje na vyřčené či na energii/auru toho člověka, ale přitom reaguje na své bakterie ve střevě.. Nebo přehřátí nervového systému = člověk si myslí, že zažívá osvícení. Podle mě jak se hýbou póly, probíhá globální oteplování, mění se kolektivní vědomí lidí = vnější vlivy = to má na člověka vliv, ale pouze to spustí nějaký vnitřní proces těla = již dopředu naprogramovaný proces těla.)

I když zrovna píšu článek "vagus nerv", to je tělesný nerv, který se (mimo jiné) dokáže propojit s ostatními lidmi "nehmatatelně, i když to má fyzický základ", takže vlastně se lidé asi mohou i přímo ovlivňovat navzájem např. telepaticky = je pro to přímo fyzický orgán/nervový systém v těle. Podle mě ale na svůj nervový systém má primární vliv člověk sám, a tak nemusí být ovlivněn od okolí (když nechce).

Někdy se druzí lidé diví, když to, co udělali/neudělali/řekli/neřekli na mě nemá najednou vliv (protože jsem vyléčila nemoc/nerovnováhu ve svém těle). Jakoby už neměli "moc" či ztráceli svoje "já" (které nikdy neexistovalo, jenom to tak vypadalo). Takže i z pohledu druhých lidí, vám to oni potvrzují, že lidská interakce je reálná, přičemž je reálná tak napůl - někdo má nějakou nerovnováhu v těle, tak si k sobě "přitáhne" lidi, kteří tu nerovnováhu doplní. Pak to vypadá, že tito lidé na člověka nějak působí, ale je to jenom iluze. Něco ty lidi přitáhlo do života proto, aby tato iluze mohla probíhat. Skutečná interakce ale neprobíhá. (Skutečná interakce podle mě může probíhat pouze mezi zdravými lidmi.)"Lidé často zanedbávají svou biologii a myslí si, že dokážeme ovládat naše štěstí a produktivitu prostřednictvím naší mysli.
Pokud nejste šťastní nebo zdraví, musíte změnit svou biologii.
Vaše produktivita bude na záchodě, pokud máte (např.) chronický zánět."
(Zdroj.)


"Jinak udajne telo je schopno regenerovat vsechny bunky do 10 let, takze kdybychom umeli opravit zmutovanou DNA a pockat X let, tak replikace bunek by problem vyresila (ale to je scifi, ze by slo opravit zmutovanou DNA, to uz by slo rovnou odstranit problem na bunecne urovni).?"
(Moje pozn. Vědomí možná může měnit DNA.. Zde je článek o změně DNA za pomocí stravy.)
(Zdroj.)


Přikládám video, jak vyléčili nějaký nádor pomocí mysli - říkali něco ve smyslu "už je to hotovo, už jsi zdravý" a nádor se přitom během pár vteřin/minut zmenšoval a zmizel. Asi se tak nedá vyléčit všechno (a u každého), ale zde to zrovna fungovalo:Moje další poznámka:
Když mě něco v těle bolí či to je nepříjemné, tak pokud se do toho místa soustředím, dá se to přeložit do myšlenek (např. "mě se tam nechce"). Když se s tím ale neztotožňuju, tak žádné myšlenky nevnímám a mám jen nějaký nepříjemný pocit na těle. Řekli byste si, že když se mi někam nechce, tak jsem si tu nemoc zavinila sama (či že mě nemoc na něco upozorňuje), jenže co když to je vložená energie/myšlenka? V kapitalismu mezi sebou lidé energeticky bojují (když nemohou bojovat přímo) a myšlenka "mě se nechce do práce" může být vhodná pro někoho, kdo si chce peníze vydělat místo mě. Tedy to vůbec nemusí být "moje" (ale může).

Vždy platí, že co je dál od těla (vzdálenost) na něj má menší vliv než to, co je u těla blíž. Nejblíže mému tělu jsem já sama, jelikož jsem uvnitř těla. Z toho plyne, že nikdo druhý nemůže Vaše tělo ovlivnit více než vy sami (někdo druhý může pouze "manipulovat").

Kdysi jsem měla zánět močového měchýře, protože se mi nechtělo do práce (to jsem zrovna asi byla já). Teď už ale vím, že PROSTŘEDÍ, které je od těla dál než jsem od těla já, nemá na tělo takový vliv, jako mám já sama (jak se o tělo zevnitř starám), a proto už se práce nebojím.