Zkopírovala jsem část článku: Zdroj.
Jedy sníme spolu s rybami či masem
Dioxiny se sice jako konzervanty k ošetření potravin nepoužívají, v jídle se ale vyskytnout mohou. Jed, který nechtěně produkují chemičky při výrobě chloru nebo který se uvolňuje při spalování komunálního odpadu, totiž běžně koluje v mořích a hromadí se v tuku živočichů – třeba tuleňů a ryb. S těmi se pak dostávají do potravního řetězce lidí. Buďto přímo, nebo přes moučku z rybího tuku, kterou se přikrmují zvířata chovaná na maso.
Můj závěr je ten, že když pominu špatnou energii, která vzniká při zabíjení zvířat, tak v moři jsou plasty (a ryby tyto plasty jedí a mikroplasty se dostanou do masa mořských ryb viz článek v odkazu), někdy se tam omylem vylije ropa, ryby v sobě prý mají rtuť, kadmium a olovo a to nemluvím o black goo a radiaci z Fukušimi.. Proto podle mě není dobré jíst nic, co pochází z moře (ani mořské řasy a mořskou sůl). Sladkovodní ryby by podle mě měly být ok, ale u nich záleží, z jakého chovu pochází (např. jsem četla, že někde v ČR je chov pstruhů, kde je krmí kvalitním krmivem bez GMO atd., žijí v čisté vodě.. ..naopak v nějaké zahraniční firmě chovali ryby pangasius ve špinávé vodě a krmili je kdo-ví čím - což neznamená, že všichni pstruzi původem z ČR jsou ok a všechny ryby pangasius pocházející ze zahraničí jsou špatné a podobné závěry - znamená to, že u sladkovodních ryb si člověk musí u konkrétní ryby zjistit původ, pokud to jde, a pokud to nejde do detailu prověřit, tak raději nekupovat). A co se týče masa - tak pokud jsou krávy atd. krmeny moučkou z krav či z ryb (z rybího tuku), ač to jsou býložravci, tak já si myslím, že nucení někoho ke kanibalismu či k tomu, aby jedl něco, na co není stavěný, je špatné a může to mít kdo-ví jaké/špatné následky. (např. nemoc šílených krav vznikla podle mě z toho, že byly krávy nuceny ke "kanibalismu")
Jestli jíst obecně maso (např. z biochovů) se musí rozhodnout každý sám za sebe. Teoreticky by se dalo maso nahradit esenciálními aminokyselinami v prášku (které se pravděpodobně vyrábějí z masa..), vitamínem B12 a železem (=doplňky stravy). Ale prakticky jsem to takto dlouhodobě nahradit nezkoušela, takže nemůžu říct, jestli by tělu nic nechybělo. Já maso jím, když ho chci jíst (nebo když ho tělo potřebuje jíst) a nejím ho, když ho nechci/nepotřebuji jíst. Každou chvíli to může být jinak, ale většinu času to, jestli jím maso, neřeším. Je pěkné osvobodit se od egregoru vegetariánství/veganství, který sleduje každý kousek masa např. v kupované bagetě na cestě, když mám hlad (a nutí člověka řešit morální dilema, jestli se z hladu nají když zrovna kolem nic bezmasého není a "zabije přitom zvíře" a nebo jestli bude raději on sám hladovět.. = to je psychické týrání lidí). A je pěkné osvobodit se od egregoru "musíš jíst maso, jinak nebudeš mít sílu", který naopak řeší, jestli jí člověk masa dostatek (= jestli náhodou nejí maso moc málo) a vyhrožuje člověku, že když nebude jíst maso podle rady někoho jiného (pod vlivem egregoru), tak.. (Samozřejmě někdy to je pravda, že když člověk neudělá to či ono, následek bude nějaký. Egregor jezení masa však poznáme tak, že vyhrožuje neoprávněně a vymýšlí si lživé následky.)
Co si já o masité stravě myslím, je to, že existují nějaké příčiny toho, že tělo nějakého člověka potřebuje jíst maso. Někdy může být příčina např. nepříznivé klima (=velká zima), takže člověk na rostlinné stravě by nepřežil. Někdy může být příčina v tom, že člověk musí chodit do psychicky/fyzicky náročného zaměstnání, bez kterého by nepřežil, a aby ho mohl vykonávat, musí jíst maso (jinak by na to neměl psychickou/fyzickou sílu). Příčina toho, proč musí člověk vykonávat zrovna takové zaměstnání a nemá možnost zvolit si jiné, může být jak v člověku samotném, tak v něčem vnějším (např. v systému či v lidech, kteří danou práci potřebují mít vykonanou) - může to být jedno z toho nebo obojí, jak u kterého člověka. I nepříznivé klima má nějakou příčinu (tou může být např. jaderná válka předků, která změnila klima ..to jsem si jen tak vymyslela). Všechno má svou příčinu a příčinou toho, že člověk A jí maso, může být např. člověk B na druhé straně planety. Občas se stane, že člověk vegetarián zaměří destruktivní myšlenky na jiného člověka, který je pak nucený jíst po nějaký čas ve větší míře maso (než doposud - mohl být před tím také vegetariánem, ale při psychickém útoku začal jíst na nějaký čas maso), aby ten tlak ustál. Může za to samozřejmě člověk vegetarián, který destruktivní myšlenky vyslal, a ten také slízne "karmu" za ta zabitá zvířata "navíc", která ten člověk, na kterého svými destruktivními myšlenkami působil, snědl. Samozřejmě záleží i na důvodu, proč ten vegetarián destruktivní myšlenky vyslal (pokud mu např. ten druhý člověk před tím nějak záměrně ublížil, tak by se ho karma za vyslané zlé myšlenky netýkala). Tyto vztahy jsou složité a bežný rozum (ani můj) je není schopen pobrat a správně vyhodnotit "kdo za to může". Člověk však může žít nejlepe, jak umí, a pokud jeho tělo potřebuje maso, tak pokud to není jeho vina, klidně ho může jíst a zabíjení zvířat, které on snědl, má na svědomí původce té příčiny, a ne ten, kdo ta zvířata snědl (ten může být klidný). Pokud však někdo maso jíst nepotřebuje, a přesto ho dobrovolně jí, tak ty zvířata zabíjí on. Či pokud je někdo jíst potřebuje a je to jeho vina (že je potřebuje jíst).
Vyslat destruktivní myšlenku samozřejmě může kdokoli, ne jen vegetarián. Dávala jsem ale příklad s vegetariánem proto, abych ukázala, že i člověk, který maso nejí, může mít "karmu" ze zabitých zvířat (které snědl někdo jiný). Navíc je vše propojené, takže i když by existoval vegetarián, který nikomu neubližuje, ale např. potřebuje/chce, aby mu nějaký výrobek dovezl řidič kamionu přes půlku světa, a ten kamioňák musí jíst maso, aby svou práci zvládl.. Tak opět ten řidič kamionu nemusí mít karmu žádnou, ale ten vegetarián ji má.
* Pod slovem karma si každý představuje něco jiného (někdo tvrdí, že karma neexistuje), ale asi víte, co jsem tím slovem myslela. Např. že vyslaná destruktivní energie se původci vrátí / jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá apod. (Já na karmu také nevěřím, ale věřím na "zákon příčiny a následku". Není předmětem tohoto článku, abych popisovala, co to podle mě znamená a jak to funguje.)