Tato úvaha vznikla jako reakce na tento článek.

Myslím si, že většina toho, co lidi považují za „svůj názor/myšlenku/pocit“ či za psychickou nemoc, je pouze nerovnováha v těle. Různé nálady, deprese, úzkosti.. Stačí dodat příslušný vitamín/minerál/aminokyselinu či podpořit tělo v tvorbě hormonů, a „názor“ se rázem změní, stejně jako pohled na život (např. co bylo předtím problémem člověka najednou netíží).. Někdo např. trpí celý život nesnášenlivostí horka/chladu a při dodání potřebných látek a dostání těla do rovnováhy už takový nebude. Pravda, s tímto se mnoho lidí neztotožňuje jako „toto jsem já“. Ale mnoho lidí se ztotožňuje např. se svojí povahou, což také nemusí být nic jiného než kombinace látek v těle a někdy i zanesení těla (např. výbušnost = zanesená játra). Někdo si myslí, že je cholerik, že takový prostě je. A když si vyčistí játra, tak už takový nebude (impulzivní bude možná podobně/stejně, ale nebude výbušný – takže si řeknete „základ povahy=výrazná impulzivita se nezměnil“ – jenže dodejte tělu všechny potřebné látky a daný člověk už přehnaně impulzivní nebude = základ jeho povahy se změní).

Závěr:
Skoro všechno, co považujeme za „naši“ danou vlastnost, je pouze chemické/biologické/fyzikální složení těla a jeho pochody. Dostáním těla do rovnováhy se změní naše vnímání, povaha, nemoci fyzické i psychické, a dokonce i naše životní zkušenosti a i prožívání života, myšlenky a pocity. I když budeme mít tělo v rovnováze, musíme pamatovat, že „takový (skvělý/v rovnováze/dobré povahové vlastnosti) nejsem já“ = stále to jsou pořád pochody těla, které pozorujeme či se s nimi ztotožňujeme.

Illumináti si toto dostatečně dobře uvědomují, běžní lidé mylně zaměňují „takový jsem já“ za pochody svého těla. Většině lidí se životní styl během života moc nemění, a proto si myslí „takový jsem já – vždyť jsem takový celý život“. Ale stejně to jsou jen pochody těla, byť se během života téměř nemění (protože se němění návyky člověka – jak se ale mohou změnit návyky člověka bez toho, aby se předtím změnilo složení uvnitř těla, kteréžto nové složení by dalo nový „pokyn“ = ke změně návyků – a jak se může změnit složení těla bez změny návyků?). No přeci když do těla někdo něco dodá „násilně“ zvenčí. Což taky odmítám.

Oxytocin je hormon, který si tělo vyrábí samo = není to umělá chemie (pokud ho ale někdo vyrábí uměle, tak to umělá chemie asi bude). Nedávno jsem viděla v mysli paralelu mezi tím, jak si jde „západní“ společnost za tím svým (člověk chce co nejvyšší zisk, majetky atd. – rozšířit sebe a to svoje – své názory, děti, věci.. všude) a jak si jde „islám“ za tím svým (rozšířit se všude). Možná, že kdyby lidi změnili toto nastavení (kapitalismus), uprchlíci by sem nešli (pouze domněnka), protože by nemohli (může se stát pouze to, co má nějakou příčinnou souvislost). Např. do Číny se žádní uprchlíci nehrnou.. (chápu, že je migrace řízená, ale kdyby ji někdo chtěl udělat řízeně např. do Číny, tak by se setkal s takovými zákonitostmi, že by se uprchlíci buď doopravdy poslušně začlenili do společnosti a nebo by tam nešli)

Aha, no tak dle článků na netu se Čína muslimů také bojí (a snaží se je násilně převychovat) – tak s tou Čínou jsem se asi sekla a na planetě tedy asi není společenství, které by se nechtělo donekonečna „rozšiřovat“/“rozrůstat“ (a tudíž se uprchlíci mohou rozšiřovat všude = tím myslím pouze ty uprchlíky, kteří mají „uprchlictví“ jako zástěrku pro rozšiřování islámu; praví váleční uprchlíci se řídí jinými zákonitostmi a jsou mezi nimi převážně ženy a děti, protože muži bojují ve válce – já jsem tedy pro to, aby muži přestali bojovat taky raději uprchli, ale muži takoví většinou nejsou).


Podobnou úvahu jsem napsala i pod článek příčiny nemocí. (To byl totiž prvotní důvod, proč jsem tuto úvahu začala psát - tam je to rozebrané více dopodrobna.)