1.) MSM: pít 1PL (=polévková lžíce) MSM v cca 2DL vody (vody dejte, kolik chcete, ale menší množství vody se téměř nedá vypít jak je to koncentrované, takže já přidávám do té vody i trochu šťávy pro zlepšení/částečné přebití chuti). Když začínáte užívat MSM, tak samozřejmě začněte např. na půl lžičky denně a postupně navyšujte, až se dostanete na tu 1PL denně. Mělo by se brát max asi těch 10g denně, přičemž jsem si vygooglila, že 1 zarovnaná polévková lžíce je cca 9g MSM.
Pokud budete mít ze začátku užívání větry, tak dopotučuji (s odstupem např. hodinu až dvě) vzít tabletku černého uhlí..
(cca od 10 min začíná povídat o tomto návodu)
Kromě zmírnění nebo úplné eliminaci bolesti kloubů MSM také pomáhá odkyselovat organismus. Proto vlastně také tlumí i záněty
v kloubech. Protože neutralizuje kyseliny již v krevním řečišti , a tělo už je nemusí "posílat" do kloubů za účelem nezbytné neutralizace. Pokud by se kyseliny nezneutralizovaly a PH by kleslo na nízkou úroveň, mohlo by dojít i ke smrti. Kyseliny se v těle neutralizují za pomoci minerálů z vlasů, chrupavek, kostí, kůže, zubů apod.
Kyseliny celkem lehce reagují s minerály v chrupavkách. Tím sice dochází k jejich neutralizaci a přeměně na neutrální soli, ale tato reakce nás bolí a za nedlouho bude chrupavka ubývat, až se třeba i úplně ztratí. Dochází tedy k nepotřebnému úbytku minerálů z chrupavky a jejímu postupnému rozpadu, ale i k hromadění neutrálních solí v tkáních kloubů, které při této reakci vznikají. Při pohybu kloubu tak také dochází k bolestem (jako kdyby jste do pantů u dvěří nasypali písek) To lze nejlépe pozorovat při neutralizaci kyseliny močové, která je posílána do chodidel (chodidlům se říká druhé ledviny) a palce u nohou, k "vyloučení" z těla přes kůži a nehty. Zde se při reakci s minerály chrupavky a kostí přeměňuje na sůl (krystalky) kyseliny močové, které se v kloubech usazují a poškozují tkáně malých kloubů. Tak to funguje nejen v malých kloubech rukou a nohou, ale i ve větších kloubech.
Pokud ale dodáme do těla dostatek organické síry, dochází k neutralizaci už v krevním řečišti a nemusí docházet k bolestivé neutralizaci v kloubech. Na úkor ubývání chrupavky a zanášení kloubních tkání neutrálními solemi všech možných agresivních kyselin.
(zdroj: přišlo mi do emailu)
2.) Bór: koupit si bór chelát (či Borax - množství si musíte odměřit/přepočítat tak, aby to dávalo těch 12mg denně = návod je v odkazovaném článku) a užívat 12mg denně ve všední dny s tím, že o víkendu je pauza, aby se tělo mohlo příp. přebytečného bóru zbavit. Toto zvýšené množství bóru užíváme pouze po dobu očisty (cca měsíc či méně), pak po očistě užívám 6mg bór-chelátu denně, což je optimální množství, aby se šišinka nezanášela.
Pro očistu doporučuji kombinaci těchto dvou produktů: 1 tableta ráno + 2 tablety během dne = denní dávka.
Bylo zjištěno, že se po boronu významně zlepšila chápavost a paměť starších jedinců, možná právě díky vyrovnání hormonálních hladin a posílení buněčných stěn v mozku. (a možná taky odvápněním včetně šišiny)
(zdroj)
Kyselina boritá je protijed proti fluoridu. Kyselina boritá je nejčastější forma bóru, stopového minerálu.
(zdroj)
3.) Tamarind: koupíme tamarindovou pastu a 1 čajovou lžičku denně můžeme přidat do jídla a nebo rozpustit v horké vodě a pít jako čaj.
Tamarind účinně odstraňuje fluorid z tkání a vyplavuje ho močí z těla ven. Hojně se používaná v Africe (na čaj) i v Asii (do kari).
(zdroj)
4.) Jablečný ocet: Piju 1ČL s 2dcl vody denně. Je vynikající pro detoxikaci epifýzy a má mnoho dalších účinků.
Kyselina jablečná, např. v jablečném octě pomáhá odstraňovat z těla nežádoucí kovy (např. hliník) a rozpouští ledvinové kameny.
(zdroj)
5.) Jód: užívám ve formě prášku Maca. Jde již koupit i koncentrovaný Maca v tabletách a to užívám 1-2 tablety denně (tzn. při očistě 2 tablety denně, mimo očistu 1 tabletu denně). Klidně si ale vypočítejte dle DDD jódu kolik tablet koncentrovaného Maca užívat (dle síly koncentrace) a užíváme tolik tablet, aby to dalo max těch 100% DDD (ne více).
Studie ukázaly, že jód odstraňuje fluorid sodný prostřednictvím moči.
(zdroj)
6.) Česnek: buď můžete jíst syrový/pečený česnek a nebo si koupit koncentrované tablety (já používám gelové tablety, ve kterých je v jedné tabletě koncentrát 1000mg česneku v oleji a užívám 1 tabletu denně). Tablety asi nemají takovou účinnost, takže koupit co nejsilnější.. Pokud ale na obalu píšou, že se má užívat 1 denně, tak bych to raději dodržovala. Pokud chcete užívat víc, tak jedině syrový/pečený česnek (max množství si vygooglete).
Česnek je jedním z nejsilnějších přírodních antibiotik a také detoxikuje epifýzu tím, že rozpouští vápník.
(zdroj)
7.) Kurkumin a bazalka tulsi: koncentrát kurkumy v tabletách (ideálně tablety, které obsahují i piperin = koncentrát z černého pepře) - užívám 4 tablety denně. Bazalku tulsi ("holly basil") lze také zakoupit v tabletách (užívám 1 tabletu denně dle návodu na obale).
Kurkuma je vynikající doplněk pro detoxikaci epifýzy - aktivní složka v kurkumě, může zabránit a potenciálně zvrátit poškození působením toxických fluoridů. Další metodou, jak očistit své tělo od fluoridu je konzumace bazalky posvátné (tulsi), jelikož neurotoxin odstraňuje z vody a podporuje správnou činnost šišinky mozkové.
(zdroj a zdroj)
7.) Vitamíny K (K1 a K2), A a D3, hořčík: jelikož body výše uvolňují vápník ze šišinky (a uvolňují i jakýkoli jinde špatně uložený vápník, např. z kloubů a ze svalů), tak tělo potřebujete něco, co uvolněný vápník zabuduje do kostí (kam patří). Vitamín K1 se prodává v tabletkách, vitamín K2 doporučuji koupit ve formě MK7 a to rozpuštěný v oleji, vitamín A je v prášku Aguaje a D3 kupuji od firmy Biomin. Hořčík užívejte ve formě hořčík chelátu (stačí vygooglit "liposomální hořčík"). Během očisty určitě užívejte tyto vitamíny a minerál, a to v 200% DDD (DDD jednotlivých vitamínů a minerálů si vygooglete), protože očistu užíváme pouze měsíc, tak se nemusíme bát toho, že užíváme 200% DDD. Snad jen vitamín K1 můžeme užívat pouze 100% DDD a to proto, že ho je dost i ve stravě.. Hořčíku naopak můžeme užívat i více než 200% DDD (maximální množství je takové, při němž ještě nedostaneme průjem). Nápovědu ohl. užívání doplňků stravy naleznete v mých článcích (vyhledejte si v článku příslušný vitamín/minerál):
Vitamíny
Minerály
Vitamín K1 a K2 spolu s vitamíny A a D3 odstraňuje vápník nejen z krevních cév, ale také z epifýzy. Odtud ho přenese tam, kam patří - do kostí.
(zdroj)
8.) Chaga: já užívám tento komplex hub, který Chaga obsahuje, ale asi pouze v malém množství. Pro nějakou větší očistu asi bude lepší užívat dle návodu níže:
Chaga nám poskytuje fytochemikálie, živiny a melanin. Melanin poskytuje pigment naší kůži, vlasům a očím. Šišinka používá melanin, aby nás chránila před UV zářením.
Nejúčinnějším (a tradičním způsobem) požití Chaga houby, je čaj. Dá se koupit po velkých kouscích (vypadá jako nasekaná stromová kůra). Dají se louhovat i velké kousky, ale lepší je chaga rozemletá na jemný prášek, například v kávomlýnku.
(zdroj)
Tuto očistu (tzn. všechny body) můžeme užívat cca měsíc, ale já užívám většinu těch látek (v menším množství než při očistě či nepravidelně) stále, protože mají dobrý vliv na zdraví. Samozřejmě po dobu očisty (ani mimo ni) neužívám žádné zubní pasty s fluorem ani anorganický vápník (např. doplňky stravy obsahující uhličitan vápenatý..). Pokud se vám zdá bodů moc a chcete užívat jen něco, tak doporučuji MSM (alespoň 2 zarovnané čajové lžičky denně), bór alespoň 6mg bór-chelátu denně, jablečný ocet alespoň 1 čajovou lžičku s 2 dcl vody denně, jód alespoň 1 koncentrovanou tabletu Maca denně, kurkumu alespoň 4 tablety koncentrovaného kurkuminu s troškou piperinu denně, K2 ve formě MK7 alespoň 100% DDD denně, kvalitní doplněk D3 alespoň 100% DDD denně, vitamín A alespoň 100% DDD ve formě prášku za Aguaje denně, hořčík chelát co nejvíce tablet (max množství, po kterém ještě nemám průjem) a zvážila bych i alespoň občasné užívání tamarindu (např. přidat do jídla). Toto je takové minimum, co na očistu šišinky užívat.
Důležité varování
Pokud jste nikdy žádné očisty nedělali nebo jste nikdy nebrali KVALITNÍ doplňky stravy (nekvalitní mohou tělo pouze zanášet..), tak doporučuji začínat s touto očistou velmi opatrně a pozvolna (třeba si očistu protáhnout na 1,5 měsíce s tím, že první měsíc postupně pomalu najíždíme na uvedené minimum, které je potřebné na očistu šišinky užívat (viz odstavec výše), a 14 dnů pak užíváme ty běžné dávky vhodné pro očistu šišinky. Protože pokud byste bez předchozí přípravy začali užívat maximální množství těch bodů výše, tak tělo vyloučí všechen fluorid a špatně uložený vápník najednou a bude vám blbě (můžete dostat i zimnici a mít příznaky chřipky). Takže určitě začínat raději pomalu než rychle (a to i když už máte nějaké očisty za sebou a užíváte občas nějaké doplňky stravy).
Pokud vnímáte, že vám nějaká složka očisty nedělá dobře, tak snižte množství či ji na pár dnů přestaňte užívat úplně.
A také určitě doporučuji během očisty pít hodně vody (např. 3l denně) a 1x za den si dát 1PL (může být i trochu vrchovatá) křemeliny do 2dl vody a vypít (křemelina se má užívat 3 týdny v kuse a pak min týden pauza, takže to dodržíme) + v jiný čas dne 1 tabletu kokosového černého uhlí (pokud je na obalu černého uhlí napsáno, že se může užívat pouze např. týden v kuse, tak to dodržíme!!).
To minimum, které jsem popsala na konci odstavce výše, působí synergicky, což znamená, že pokud některou/některé položku/položky nebudete užívat, může to způsobit problém (=nemusíte se cítit dobře, jelikož uvolněný vápník bude kolovat po těle). Abych byla přesná, nikdy nevynechávejte položky z bodů: 1 (alespoň 1-2 ČL denně), 2 (alepoň 3mg denně), 5 (alespoň 1 tabletu koncentrovaného Maca ob den), 7 (alespoň 100% DDD od každého vitamínu a minerálu denně)..
Příklad: Pokud při očistě šišinky budete užívat všechny body seznamu kromě 2 (tedy bór nebudete užívat vůbec), tak se nemusíte cítit dobře (tedy když např. nechcete užívat bór, tak i přesto doporučuji užívat alespoň minimum z minima = 3mg bór-chelátu denně A NEBO jíst hodně potravin, které bór obsahují..ty si vygooglete).
Toto minimum jsou tedy složky, které nelze při očistě vynechat (ale pak tu máme složky jako kurkumin a jablečný ocet, které když vynecháte jednu z nich, tak pokud budete užívat 1PL MSM, tak by to ani tak nevadilo - ale když vynecháte obě při zachování 1PL MSM, tak bude očista slabší, no a když vynecháte obě a MSM budete užívat např. jen 1 čajovou lžičku denně, tak bude očista tak slabá, že nebude skoro žádná..).
Moje zkušenost:
Očistu jsem začala s maximálními dávkami 1. a 2. položky, načež jsem za pár dnů dostala zimnici a bylo mi špatně (po přerušení očisty bylo zase za pár dnů vše ok) - takže jsem začala tuto očistu dělat pomalu. V průběhu očisty jsem zjistila, že mi nedělá dobře tak vysoká dávka bóru, takže jsem jí snížila. Nakonec jsem najela na režim, při kterém užívám některé z těchto doplňků stravy v mně vyhovujícím (=většinou menším) množství pořád.