Pokud chcete, můžete si nastavit Odběr nových článků emailem.

Jestli Vám tento web v něčem pomohl, můžete mi jako poděkování poslat libovolnou částku na účet:
670100-2211137786/6210
či na paypal:
paypal.me/tvorbareality
Děkuji.


Proč na webu nejsou komentáře?
- Protože je neumím naprogramovat:) Jediné, co bych sem asi uměla vložit, je facebookový "plugin" pro komentáře, ale z mé zkušenosti to není bezpečné (mám nastavený prohlížeč tak, aby mě "pustil" jen tam, kde je to jakž takž z hlediska bezpečnosti na internetu ok, a externí facebookové komentáře přidávat nemohu - nepustí mě to, ač některá jiná vyskakovací okna mi fungují). Takže zatím nechávám tento web jako "učebnici", která je rozdělená na několik oblastí zájmů - aby si mohl každý vybrat to, co ho zajímá, ale "komunita" okolo tohoto webu asi zatím nebude. Navíc kontrolovat (a odpovídat) na komentáře je pracné, takže mi to šetří čas (kterého nemám nyní nazbyt a potřebuji ho věnovat na psaní nových článků). A také článek, který vznikl před mnoha lety (má u sebe staré datum a hodně "starých" komentářů, přičemž diskuse už dávno utichla), odkazuje na plynutí času a "opotřebení", ale já píšu články tak, aby byly pokud možno "věčné" (aby mohly předat vědomosti jak někomu, kdo si to přečte dnes, tak aby ty vědomosti byly stejně hodnotné pro někoho, kdo si to bude číst kdykoli později - aby nezáleželo na čase, kdy byl článek napsán, nýbrž na "úrovni/otevřenosti čtenáře" ..tedy někdo může být i "dál", než je tento web, a číst mé články pro něj může být zbytečné, někdo může být ještě dítě a zrovna bude toto čtení pro něj vhodné, někdo celý život nic "mimo rámec" nevnímal a ke čtení mých článků se může dostat až v důchodu, jiný člověk až v dalším životě/životech, někdo na tyto články nenarazí nikdy, protože jsou pro něj srozumitelnější články napsané někým jiným..). Proto u většiny článků nemám uvedeno ani datum vzniku článku a pokud nějaký článek přestane mít díky uběhnutému času původní informační hodnotu, tak ho jednoduše změním/smažu. Články nejsou seřazeny chronologicky, ale tématicky.

Tento web je zatím asi úplně anonymní, což znamená, že zde není žádné počítadlo (nevím, kolik lidí můj web navštěvuje, který článek je nejčtenější atd.). To je na jednu stranu špatně, protože nemohu reagovat na "poptávku" čtenářů a na druhou stranu to má pro mě výhodu v tom, že se nemusím zabývat tím, kolik lidí můj web čte, a prostě píšu (když mám co říct, až vyčerpám náměty na články, které mám připravené, tak sem asi už nebudu psát tak často a nebo dám prostor čtenářům, aby si mezi sebou mohli např. vyměňovat zkušenosti na dané téma - pokud se mi tedy podaří naprogramovat komentáře nebo nějaké diskusní fórum). Pro čtenáře tkví výhoda absence počítadla v tom, že zde nejsou žádné reklamy.

PS. Pokud se na tomto webu setkáváte s odkazy na externí články (a divíte se, proč nenapíšu na dané téma článek svůj?), tak je to proto, že když vidím článek, který plus mínus vyjadřuje můj názor, dám na něj odkaz, protože je podle mě zbytečné, aby spousta lidí psala ten samý názor na to stejné téma různými slovy.. (a čtenáři by četli 1000x na stejné téma od různých autorů ten samý názor) Proto když vidím něco, s čím souhlasím, dám odkaz a nebudu se psát s článkem, který by defakto říkal to samé. Nevadí mi, že mě někdo "předběhl", protože mi ušetřil práci. (na některé věci bych ale sama nepřišla, když bych se je nedozvěděla z článků, tedy někdy jsem názor "přebrala" či "změnila" na stejný, jako je v odkazovaném článku až poté, co jsem na článek narazila)