Jak přihlásit odběr emailem:


(sice je to služba přes cizí stránky, ale je ZDARMA)

1.) Jděte na stránku https://visualping.io/

2.) Sjeďte dolů, kde nad zeleným tlačítkem "START FREE MONITORING!" je "Advanced", tak na to "Advanced" klikněte a rozbalí se:
- "Visual-compare" změňte na "Web-compare"
- "Wait 2s" změňte na "Wait 5s"
- "No Proxy" změňte na "Use Proxy"
- "Tiny Change" změňte na "Any change"
- Dole pod tímto do políčka "Give a name to this job" napište, jak si přejete úkol pojmenovat, například: "tvorba reality"

3.) Kousek nad tím je pole "Send notifications to". Do něj vyplňte svůj e-mail, na který chcete, aby Vám přišlo upozornění, že zde na webu vyšel nový článek.

4.) Vpravo tohoto pole, kam jste zadali e-mail, je zelené políčko "Every day". Pokud chcete, aby stránka kontrolovala, zda vyšel nový článek, každý den, tak nic nedělejte. Pokud vám stačí kontrola (a případné upozornění) jednou za týden, tak klikněte na "Every day", objeví se rozbalovací seznam, ze kterého vyberte "Every week". Nic jiného než "Every day/Every week" nevybírejte, protože by se za to muselo platit. Častější než denní kontrola je placená.

5.) Pečlivě (tzn. tak, aby NEBYLA PŘED ANI ZA MEZERA!!) zkopírujte tuto adresu: http://tvorba-reality.cz/02_A_aktuality.html
a vložte ji do první kolonky, vedle které je zelené tlačítko "GO", které následně zmáčněte.
- pokud se objeví náhled bílé obrazovky se slovy "Not Found", tak to znamená, že jste odkaz špatně zkopírovali

6.) Při správném zkopírování odkazu se objeví "Capturing Initial Snapshot.." (někdy to může trvat dlouho, než se náhled načte..)
- počkejte na načtení náhledu stránky (až se náhled načte, tak to poznáte tak, že uvidíte obrázek/náhled stránky)
- pokud obrázek stránky nevidíte (a vidíte místo toho malý čtvereček a nebo se vám náhled nekonečně dlouho načítá), tak zkuste opětovně zmáčknout zelené tlačítko "GO" a pokud stále nic, tak to zkuste jindy (někdy to stačí zkusit např. o 1-2 hodiny později a už to jde, někdy to budete muset zkusit jiný den, záleží asi, kolik lidí službu právě používá)

7.) Klikněte do náhledu na text prvního článku - je to pod "Aktuální články (posledních 10 článků):" ..tím se objeví kolem textu toho článku červený rámeček
- POZOR!! klikněte přímo NA text prvního článku/nadpisu - tím se objeví malý červený rámeček přímo okolo textu a to potřebujeme (pokud to zadáte špatně, upozornění chodit nebudou)

Takto to vypadá SPRÁVNĚ:
obrázek, jak má rámeček správně vypadat

Takto to vypadá ŠPATNĚ:
obrázek, jak rámeček nemá vypadat

8.) Sjeďte zase dolů a klikněte na zelené pole "START FREE MONITORING!". Do mailu obdržíte nový email s předmětem: "Activate your Visualping check" - klikněte na "Activate" tlačítko uvnitř e-mailu. Na stránce v odkazu zadejte heslo, které si přejete používat pro přihlášení na stránku visualping.io

9.) V e-mailu si u e-mailové adresy: "hello@visualping.io" nějak zařiďte, aby nepadala do spamu. Já si delší dobu myslela, že služba nefunguje, protože mi první "aktivační" mail přišel a pak už nic, ač jsem na webu přidávala nové články. Pak jsem zjistila, že mi ta upozornění na nové články padala do spamu.. (to si můžete ale chvíli hlídat - nový článek na webu versus přišlo mailem upozornění? - než budete mít jistotu, že Vám upozornění na nové články správně chodí) A pozor! - pokud na webu vydám dva články (a víc) během jednoho dne, tak Vám přijde upozornění pouze na jeden, a to ten posledně vydaný, článek. Tedy vždy, když Vám přijde od visualping upozornění na nový článek, tak se na webu tvorba-reality.cz podívejte do aktualit (kolik nových článků jste ještě nečetli).

- Pokud chcete odebírat i aktualizace již napsaných článků, nastavte si "druhého hlídacího psa" dle návodu výše, jen v bodě 7 označte místo textu prvního článku text úplně dole "Aktualizace článků (posledních 10 aktualizací):". Červený rámeček bude vypadat podobně jako:
obrázek, jak má vypadat správný rámeček pro odběr aktualizací

Tedy pokud chcete odebírat jak nově vydané články, tak i aktualizace článků již napsaných, tak si musíte nastavit DVA "hlídací psy" (pro každou oblast jednoho). Myslím, že jsou zdarma dvě kontroly denně (alespoň to tak bylo v srpnu 2018). Tedy si můžete přihlásit k odběru dvě různé stránky, když u každé z nich dáte kontrolu denně (nebo jednu stránku - např. tvorba reality - u které si nastavíte dva hlídací psy s denní frekvencí kontroly: jednoho pro nové články a druhého pro aktualizace). Komu stačí kontrolovat (a odebírat) změny jednou týdně, ten si může přihlásit max 14 hlídacích psů k odběru, když dá u každého z nich frekvenci kontroly týdně. Nebo kombinace: můžete dát u jednoho hlídacího psa frekvenci kontroly denně a u dalších max 7 hlídacích psů kontrolu týdně. (Pokud chcete odebírat stránek víc/častější frekvence kontroly, tak se tam platí nějaký měsíční poplatek - viz https://visualping.io/pricing).


Jak odběr emailem zrušit:

Přihlaste se do svého účtu na stránce https://visualping.io/ (=klikněte v pravém horním rohu na tlačítko "Login"). Vlevo na stránce poté, co jste se přihlásili, vidíte své "active jobs". Podle toho, jak jste si pojmenovali odběr této stránky (např. "tvorba reality"), tak u daného odběru klikněte na ikonku/obrázek koše. Objeví se Vám hláška "Do you really want to delete this job?" - klikněte na "Yes, delete it!". A odběr je smazán.

(Pokud si přejete odběr pouze pozastavit, tak místo abyste klikali na ikonu koše, klikněte na ikonku, která je hned vlevo od ikony koše: jsou to dvě svislé čárky = "pauza". Tady žádná další hláška nevyskakuje, pouze se to automaticky přesune do "Inactive jobs". Pauza bude nastavená do té doby, dokud nekliknete na ikonku "play".)