Chůva na zabití je "hororová komedie", která má dva díly (=pozor, odkaz na CSFD se skládá ze dvou částí). Je to dost krvavý film a z tohoto důvodu nedoporučuji se na něj dívat. Jedna scéna mi připomněla nějaké trauma, takže jsem se pak delší úsek filmu koukala s PTSD a byla jsem pohoršená, jak to, že toto někdo považuje za KOMEDII. Přesto je ve filmu řečeno/ukázáno několik věcí (jakým způsobem "fungují"/"přemýšlí" lidé, kteří dělají černou magii/lidské oběti atd.). Ve filmu je to naprosto syrově na tvrdo ukázáno (až že by tomu nemohl člověk "uvěřit", a tak to asi má považovat za komedii.. Když mu DS otevřeně sděluje, co běžně dělá.).

Kdyby ve filmu nebyla ta jedna scéna, asi by mi to nepřipadalo tak hrozné, protože mě násilné DS filmy většinou nic moc neříkají, pokud se něco nedotkne traumatu; takže bych to asi tak moc neřešila, ale tento film mi utkvěl v paměti i tím, že je v něm ukázáno, že někdo může zaprodat duši proto, aby někomu druhému v matrixu pomohl. Je to sice hloupé nic neřešící "řešení" (protože jednomu člověku sice pomohl, ale jiní jeho zlem trpí..) = v součtu víc lidem ublížil (včetně sobě) a jenom jednomu pomohl. Nedávno mi psal jeden chlap na e-mail ohl. příběhu s twin flame, který se přidal ke zlu; že to, že jsem naživu, znamená, že neplním svoje poslání (=logická dedukce).
Ale možností může být víc (než jen tato jedna):
1.) I já tuto možnost dokážu sama od sebe vymyslet - jak psal, člověk není pro illumináty nebezpečný, a proto ho nechávají na pokoji.
2.) Někdo kvůli tomuto člověku upsal duši za to, že ho zlo nechá na pokoji. To mohl být jeho twin flame, příbuzný nebo i třeba někdo cizí, komu ho bylo líto.
3.) Illumináti toho člověka kvůli něčemu potřebují - např. matka antikrista se má (podle nějakého jejich scénáře/předpovědi) vyspat se svým synem.
4.) Člověk se před DS úspěšně schovává (=je pro ně těžké ho dopadnout).
5.) Člověk má (před DS) velkou ochranu.

Ten, kdo mi psal na e-mail, to sice asi/údajně myslel dobře, ale jelikož napodoboval můj styl psaní a poté, co jsem mu napsala svojí předchozí přezdívku, kterou jsem dřív používala v komentářích, mi napsal něco o sobě (co jsem já před několika lety, tedy asi s tou minulou přezdívkou, někam do komentáře psala), co by mi připadalo, že máme podobné (a takových věcí, ve kterých se snažil vyvolat pocit podobnosti, bylo víc); tak mi to připadalo trochu creepy a místo toho, abych cítila sexuální přitažlivost, mě to dopisování sem tam spíš trošku děsilo. Kdyby totiž někdo napsal "vyhledal jsem si tvůj komentář, který jsi psala před několika lety, a zrovna také prožívám toto", tak je to jiné než když někomu napíšete starou přezdívku a on pak napíše "zrovna prožívám toto (přičemž se to shoduje s tím, co jste kdysi na internet pod tou přezdívkou psali)". Nebo jsem na internet nedávno psala, že mi někdo řekl, že vypadám jako jedna herečka (když se někdo podobá nějakému herci, tak většinou JEDNOMU) a on mi napsal, že tento můj komentář četl a že také vypadá jako jeden herec (a pak dál napsal, že vypadá jako další a další herec - přičemž tito herci si vzájemně moc podobní nebyli..). Když jsem napsala článek "kaoni", tak si změnil e-mail (ze kterého mi psal) na nějakou mužskou přezdívku začínající na písmeno K (pak napsal, že začal díky hulení trávy asi taky vnímat=slyšet? cizí/další osobnost, a že to je znamení, že jsme twin flame, protože oba máme dvě osobnosti..). Prý s tím byl u psychologa, který mu něco diagnostikoval, ale já tu nejsem od toho, abych mu vysvětlovala rozdíl mezi DID a schizofrenií + chtěl, abych mu vysvětlovala věci, které každý dokáže napsat do vyhledávače a na jedno kliknutí si to může najít. Navíc já nemám jen dvě osobosti (pouze jsem o nich jednotlivě začala psát články a zatím jsem stihla napsat jen o jedné + jsem v tom článku zmínila druhou; chystala jsem se na toto téma napsat další články, ale kvůli strachu plynoucího z uvědomění si, že moje články může číst např. nějaký psychopat, jsem se k tomu ještě nedostala). On nakonec začal oslovovat moje dvě osobnosti jmény a chtěl si s nimi jednotlivě povídat.. Prý neví, co to je DID, ale kdyby si o tom něco zjistil, tak by se snad dozvěděl, že snažit se u někoho s DID o změnu osobnosti, je rozhodně "za hranicí". Takže tehdy jsem se rozhodla, že mi takovéto dopisování si nestojí ani za nalezení kamarádství s někým, kdo má podobné zájmy (já hledala hlavně přátelství, protože šance na nalezení twin flame je malá, takže až takové očekávání při kontaktu s někým většinou nemám). Navíc tento občas i manipuloval (když jsem se vůči něčemu už ohradila, tak napsal, že by si o mě mohl začít myslet něco špatného; jako bych se z toho měla zhroutit..), takže to asi není taková škoda (že už se nebavíme). Kdysi mi psala jedna holka, která měla také podobné zájmy, a i s tou mě komunikace spíš zatěžovala (protože psala FAKT dlouhé maily, které mě zdržovaly od psaní webu).

Myslela jsem si, že když někde řeknu/napíšu, že mám zkušenosti s narcistou a/nebo psychopatem, tak to další narcisty/psychopaty bude odrazovat. A ono ne - naopak!
Nechápala jsem proč (vždyť když má někdo zkušenost, tak tím se přeci již naučil jim lépe odolat), ale oni to vidí asi nějak takto.. Jelikož se psychopat není schopný ponaučit ze svých chyb, očekává to stejné i u ostatních, a tak si myslí, že ten, kdo se nechal obelstít jednou, nechá se i podruhé, potřetí atd. (vždycky).

Pokud se na tento film někdo podívá, tak vše, co je v něm sděleno, je v obou dílech (nestačí vidět jen první díl, i když u druhého by se dala větší část přeskočit a podívat se jen na konec). Obecně horory nedoporučuji, ale tento v sobě (kromě násilí/vražd/strachu/hnusu/děsu) alespoň i něco obsahuje/odkrývá (stejně jsem ho ale radši zařadila do rubriky "nedívat se"). Pokud se na něj i přes to rozhodnete podívat, tak se psychicky připravte na šok někde na začátku prvního dílu.