Vzduch, který dýcháme, můžeme ovlivnit alespoň ve svém domě/bytě/pokoji.
Já si k tomuto účelu zakoupila 5 různých přístrojů/pomůcek (doporučuji koupit samostatné přístroje a ne jeden přístroj typu "tři v jednom" či "dva v jednom", protože ty kombinované přístroje většinou nejsou v jednotlivých úkonech tak kvalitní - v budoucnu se ale možná nějaký kvalitní objeví, takže můžete zkusit hledat):
1.) Čistička vzduchu - Vybírala jsem podle velikosti nejmenší částice, kterou je schopna vyfiltrovat (=co nejmenší). Čističky vzduchu, který tento údaj nemají změřený/uvedený, tak výjimečně nějaká z nich sice vypadala dobře, ale bez dotazu na prodejce/výrobce bych to bez tohoto údaje v době chemtrails nekupovala, protože chemtrails jsou malé částečky a tedy čím menší částice umí čistička vyfiltrovat, tím lépe. Čistička kombinovaná s ionizátorem/zvlhčovačem vzduchu většinou tento údaj neměla vůbec uvedený (a nebo právě díky tomu, že byla kombinovaná na více funkcí, neuměla vyfiltrovat tak malé částice, jako čistička vzduchu samostatná - alespoň to byly mé zkušenosti, které jsem získala při výběru a porovnávání zboží).
Samozřejmě si změřte velikost pokoje (m2) a vyberte si takovou čističku vzduchu, která je vhodná do takto velké místnosti (do velké místnosti nedávat čističku, která zvládne maximálně 20 metrů čtverečních, protože by to nefungovalo úplně = možná by vyčistila něco, ale ne vše - a naopak čističku, která je vhodná pro 150 m2 dávat do pokoje 20 m2 je kontraproduktivní - ale pokud má čistička napsáno např. "pro místnost AŽ 100 m2", tak bych ji klidně dala do místnosti např. 50m2).
Další důležitá funkce u čističky vzduchu je měření (např. prachových) částic (pm 2,5) ve vzduchu, přičemž čistička má k dispozici automatický režim, kdy svůj výkon upravuje dle naměřeného množství částic ve vzduchu (tím se šetří energie a i když je čistička třeba dražší než nějaká bez této funkce, z dlouhodobého hlediska spotřeby elektřiny by se nemuselo vyplatit tuto funkci nemít).
2.) Ionizátor vzduchu - Jelikož jsem v minulosti vyzkoušela dva bezhlučné ionizátory vzduchu, které sice vypouštěly ozón v několikanásobně menším množství, než stanovuje zákonný limit, ale stejně mi to vadilo, tak jsem zjistila, že jakékoli množství ozónu, které ionizátor vypouští, je špatné. Ono jde totiž o to, že ionizátor vypouští např. 10x ménší množství ozónu než je stanovený limit. Člověk si řekne "super, tak to i když mám citlivý nos a ucítím nějaký zápach, tak to není zdraví škodlivé". Jenže - když máte ten ionizátor zapnutý v místnosti neustále a větráte např. 3x denně, tak např. přes noc za těch 9 hodin je ozónu devět krát jedna desetina přípustného množství ozónu, což je devět desetin, což je skoro to maximální přípustné množství ozónu. Fakt nevím, jestli může množství ozónu vypouštěné ionizátorem dosáhnout nějaké zdraví nebezpečné hranice (nebo jestli se ozón během plynutí času nějak neutralizuje/vstřebává/rozpouští), ale já ten ozón ve vzduchu vždy cítila a někdy výjimečně se mi díky tomu i špatně dýchalo.
Proto jsem hledala ionizátor vzduchu, který by byl kompletně bez ozónu (protože i ty "nejšetrnější" mi vadily). Jelikož mi to trvalo dlouho, než jsem takový našla, tak Vám napíšu i název. Jmenuje se "ionizátor vzduchu IN03". Připadá mi docela drahý v porovnání s tím, že by to určitě šlo něco podobného "po domácku" vyrobit za pár set korun, ale já nejsem zdatná v elektrických obvodech a žádný jiný ionizátor komplet bez ozónu jsem na trhu nenašla. Kdo ale chce (a umí), může si podobný ionizátor (který je také naprosto bez ozonu) vyrobit sám, dle návodu např. zde.
Po zapnutí tohoto ionizátoru jsem necítila vůbec nic (díky tomu jsem zjistila, že záporné ionty jsou samy o sobě úplně bez zápachu). Ještě teprve koupím měřič záporných iontů, abych změřila, jestli a jak moc tento ionizátor funguje (pak sem naměřenou hodnotu doplním). Tento ionizátor má výrobcem hodnoty záporných iontů již změřené, a to bych u něj viděla jako další plus (kromě toho, že je bez ozónu, nehlučný a téměř bezúdržbový).
Kromě toho, že záporné ionty (=anionty) mají dobrý vliv na zdraví lidí, mají i ten účinek, že na sebe přitahují kladně nabité (např. prachové) částice a tento shluk následně spadne k zemi. Tedy ionizátor zvyšuje prach na skříních, ale snižuje prach ve vzduchu. Měl by takto fungovat i na chemtrails.
3.) Zvlhčovač vzduchu - Kupte si nejprve měřič vlhkosti vzduchu, abyste zjistili, jestli vůbec tento přístroj potřebujete. Vlhkost vzduchu by se měla pohybovat v rozmezí 40-60% (jak to komu vyhovuje). Skvělý článek o tomto tématu jsem našla zde (začíná to "Kontrolou teploty a vlhkosti ke zdravějšímu životu!").
Pokud zvlhčovač vzduchu potřebujete, tak vybírejte takový, který funguje na principu přirozeného studeného odpařování a ještě k tomu odpařuje pouze čisté molekuly H20 (a ne shluky molekul) - takový jsem našla s technologií "nano cloud" a nebo s ultrafialovým světlem (které odpařovanou vodu dezinfikovalo).
Zvlhčovač vzduchu by v sobě opět měl mít zabudovaný měřič vlhkosti vzduchu a možnost nastavení automatického režimu, při kterém se sníží jeho činnost, je-li požadované vlhkosti vzduchu dosaženo.
Při optimální vlhkosti vzduchu se ještě navíc ušetří za topení (viz "Nízká vlhkost vzduchu - pod 40 % - Vás nutí pro dosažení stejného pocitu tepla vytápět na vyšší teplotu, a to až o 2–3 °C. Příliš vysoká vlhkost – nad 60 % – také není vhodná. V kombinaci s chladnými povrchy je častou příčinou kondenzace vodních par a vzniku plísní." - zdroj).
4.) Měřič CO2 - Tento měřič upozorní (začne pípat), kdy je v místnosti vydýchaný vzduch natolik, že je potřeba otevřít okno. Větrat by se mělo už při dosažení 600 jednotek, jelikož je ale ve vzduchu venku cca 450 jednotek, tak je této hodnoty dosaženo hned (to bychom mohli mít otevřená okna non-stop). Větrat by se tedy mělo, až když hodnota CO2 v místnosti stoupne na 1000 jednotek, či příp. maximální hodnota vydýchaného vzduchu, kdy už přichází únava je 1500 jednotek (jednotka = asi PPM).
Přístroj musí být takový, že technologie měření je "Dual Beam NDIR" - jiný přístroj než s touto technologií nemá smysl kupovat. I tato technologie měří CO2 pouze přibližně, ale levnější přístroje si pletou i třeba vodní páru (např. z vaření) s CO2 a měří díky tomu velice nepřesně = nedá se podle toho orientovat (vyzkoušeno). Zatímco přístroj s touto technologií měření se blíží realitě a dá se podle naměřených hodnot orientovat, co se týče otevírání oken (kdy vyvětrat, poradí dobře).
Tento přístroj není nutné mít, pokud ale nechcete na otevírání oken myslet, tak je to dobrá pomůcka (nebo pokud máte automatické otevírání a zavírání oken, tak se tento přístroj velice hodí, abyste mohli větrání správně nastavit).
5.) Sítě proti prachu do oken - Nově se začínají prodávat sítě do oken (podobný princip jako sítě proti hmyzu), které jsou proti prachu a proti chemtrails. Musíte vybrat takové, které jsou vyrobeny z nanovláken a odchytávají částečky od PM 2,5. Přeci nebudete čistit vzduch čističkou vzduchu, abyste při větrání neustále dodávali prachové částice do bytu (a chemtrails). Bylo by to ideální řešení, avšak tato síť má jednu (velkou) nevýhodu, kterou jsem popsala dole (na konci článku v posledním odstavci) ve své zkušenosti.
Moje zkušenost:
Jako první jsem objednala čističku vzduchu - když jsem ji zapnula, tak běžel automatický režim, který nastavil intenzitu čištění dle "aktuálního stavu vzduchu". Za 10-20 minut jsem pocítila změnu: nejdříve se mi motala hlava a pak mě začínala trošičku bolet (k bolesti hlavy ale nakonec nedošlo, pouze počáteční šok, protože tělo na čistý vzduch už nebylo zvyklé). Asi hodinu se mi trochu motala hlava, pak jsem si na vyšší čistotu vzduchu zvykla a naopak mi pak po zvyknutí si přišlo, že se mi hůře dýchá, když vyjdu do jiné místnosti či ven.
Čistička vzduchu má "4 intenzity" (rozsahy) znečištění - buď je vzduch v místnosti dle senzorů "čistý", "docela čistý", "špinavý" či přímo "zdraví škodlivý". Při prvním zapnutí čističky v nevětrané místnosti (nevětraná místnost je lepší/čistší, protože do ní tolik nejdou splodiny a chemtrails zvenku) čistička ukazovala stupeň čistoty vzduchu 2 - docela čistý. Čistička ukazuje i přesný údaj čistoty vzduchu a během 1-2 hodin umí čistička stáhnout prachové (či jiné) částice ve vzduchu k nule.
Co mě ale překvapilo je to, že díky tomu, že má čistička větrák, ji na noc vypínám, protože i tichý chod větráku slyším - no a překvapilo mě to, že když odejdu na několik hodin z místnosti v době, kdy je znečištění vzduchu na nule a před odchodem vypnu čističku, tak po návratu je hodnota znečištění např. 10-15. Ale když jdu večer spát a před spaním čističku vypnu, tak po první noci byla hodnota znečištění 20-25 (to se dalo očekávat, že se spícím člověkem bude znečištění vzduchu po několika hodinách trochu větší, než v prázdném pokoji bez dýchajícího člověka), ale pak se moje tělo asi díky obecně čistějšímu vzduchu začalo detoxikovat skrze dýchání, a když jsem na noc vypnula čističku, tak po ránu jsem jednak někdy cítila toxický smrad, ale když jsem zapnula čističku, tak hodnota znečištění byla mezi 60-80! Jednou v noci jsem cítila, jak se čistím od destruktivních energetických polí, a čistička ráno ukazovala stupeň znečištění 4 - zdraví škodlivé. Přitom do místnosti nikdo nechodil, nevětral, nevířil prach - jenom jsem dýchala a při spánku jsem vnímala, jak ze mě odchází špatná energetická pole (v současné době nedýchám sůl, takže se nadýchaných chemtrails záměrně nijak nezbavuju - že by tělo umělo detoxikovat chemtrails i přes dýchání, když je v čistém vzduchu? - zároveň jsem ale začala používat i takové dva zlepšováky na spaní, což také možná dost detoxikuje - u mě je problém, že dělám víc věcí najednou - já jsem spokojená, že to funguje, ale nemůžu říct, která z těch věcí přesně zapříčinila který výsledek). Aktualizace: dnes jsem se vyspala dobře, nic špatného ze mě neodcházelo - a ráno po zapnutí čistička ukazovala hodnotu znečištění 3, což je velmi blízko nule (je to téměř 0). Takhle má asi vypadat normální spánek (asi se zezačátku tělo doopravdy detoxikovalo).
Přes den toto čištění skrze dýchání pozorovat nemohu, protože čistička jede furt, takže když jsem v místnosti a pokud se případné škodliviny skrz můj dech uvolňují, tak čistička je ihned čistí a hodnota znečištění vzduchu zůstává blízko nule (většinou v rozmezí 1-10). Jakmile otevřu okno tak, aby se provětrala celá místnost, tak se okamžitě čistička rozjede a začne hlásit stupeň znečistění 2 (což je hodnota znečištění cca 30-35).
Pokud byste chtěli vědět, jaký přístroj mám, tak se jmenuje "Philips AC3256/10".
Ihned po čističce vzduchu (defakto souběžně) mi přišel ionizátor. (Proto to, co jsem napsala výše jako zkušenost s čističkou vzduchu, mohlo být způsobeno či tomu mohl napomoci i ionizátor vzduchu). U toho ionizátoru je napsáno, že při dlouhodobém používání by měl být od člověka vzdálen minimálně na vzdálenost 2,5 metru. Tak jsem se zezačátku bála se k němu přiblížit (dala jsem ho na místo, kolem kterého se sice sem tam prochází, ale nejbližší vzdálenost, ve které se v bytě od ionizátoru člověk přirozeně zdržuje, má rozestup ty 2,5-3 metry). Po zapnutí ionizátoru jsem tedy měla jiný pocit a byla jsem chvíli nesvá. Jenže jakmile byl ionizátor puštěný dost dlouho na to, aby rovnoměrně vytvořil záporné ionty v celém pokoji, tak jsem se cítila naopak lépe a co se týče nějakého zápachu nebo změně v dýchání, tak jsem necítila vůbec nic (že by se mi lépe/hůře dýchalo a naprosto žádný zápach). Tedy nesvá jsem se cítila jen po dobu, kdy se záporné ionty mísily s předchozím vzduchem v místnosti. Pak jsem se cítila pocitově lépe, ale nějaké fyzické změny jsem nezaznamenala (proto pro jistotu úroveň aniontů přeměřím).
Po zapnutí ionizátoru se mi zvýšil prach na skříních a dokonce se objevil i na podlaze. Byla to ale asi jednorázová záležitost, protože když jsem prach setřela, tak už se pak tolik netvořil (ale trošku více než předtím možná sedá furt). Ionizátor je naprosto bezhlučný, takže ho mám zapnutý přes celý den i přes noc.
Pokud byste chtěli vědět, jaký přístroj mám, tak se jmenuje "Malapa IN03".
Dále jsem zprovoznila zvlhčovač vzduchu a nakonec jsem zjistila, že jsem ho vlastně ani nepotřebovala. Ono to bylo totiž tak, že po přestěhování se, se mi začala šíleně mastit pleť a udělalo se mi docela hodně akné. Nebylo to způsobeno hormony, ale podle pocitu suchého vzduchu při dýchání a občasného škrábání v krku, pravděpodobně suchým vzduchem. Tak jsem objednala zvlhčovač vzduchu, jenže než mi došel, tak jsem byt docela zabydlela, akné zmizelo a asi svým dýcháním, potem, vařením a sušením prádla jsem přirozeně zvýšila vlhkost vzduchu, protože po zapnutí zvlhčovače mi ukazoval vlhkost vzduchu kolem 52%, což je akorát). Ale ty dny, než se v bytě přirozeně zvýšila vlhkost vzduchu, to bylo nepříjemné, takže pokud má někdo v místnosti suchý vzduch (dá se změřit měřičem vlhkosti vzduchu), zvlhčovač je podlě mě nutnost (protože s tím tristním stavem pleti se mi žilo fakt špatně - měla jsem docela zamaštěnou pleť a v celé T-zóně takové vyrážkovité akné, a k tomu se mi ještě, hlavně na čele, malé částečky kůže loupaly, protože byly vysušené). Toto se mi běžně nestává, i když nemám pleť úplně ideální = muselo to být suchým vzduchem, protože jinak nevím, čím by to mohlo být způsobené.
Pokud byste chtěli vědět, jaký přístroj mám, tak se jmenuje "Philips Series 2000 s technologií NanoCloud HU4813/10".
Co se týče měřiče CO2, tak nevýhoda přístroje je ta, že "prudí" = pípá, že je nutné otevřít okno (to pípání je možné vypnout) - toto je ale i jeho výhoda, protože nemusím přemýšlet, jestli už mám nebo ještě nemám otevřít okno (jestli už je vzduch vydýchaný a nebo ne), nemusím na to myslet vůbec, protože kdykoli se vzduch vydýchá, tak mě přístroj pípáním upozorní (proto pípání nechávám zapnuté). Už jsem si takovéto větrání zvykla a cítím se s tímto přístupem dobře (v novostavbě nestačí vyvětrat ráno a večer, musí se větrat cca každé 2 hodiny, protože stěny i okna izolují a vzduch se v místnosti nemění - pro novostavby tento přístroj vřele doporučuji). Když jsem dříve nebydlela v novostavbě, tak jsem tento přístroj nutně nepotřebovala, protože stačilo vyvětrat ráno a pak až večer. Pokud se však v místnosti vzduch přirozeně nemění a člověk je např. skoro celý den doma, tak je tento přístroj výborným pomocníkem (na noc ho vypínám, aby mě nebudil). Také je dobré, že na vyvětrání místnosti nezapomenu, protože mnohdy se člověk do něčeho zabere a zapomene vyvětrat, a pak je malátný atd. Díky tomuto přístroji se cítím celkově méně unavená, zlepšení přišlo cca po týdnu až 14ti dnech (po delší době, co jsem začala větrat "na povel" přístroje).
Pokud byste chtěli vědět, jaký přístroj mám, tak se jmenuje "Voltcraft CO-60, CO2".
Velkou nevýhodou sítí do oken je, že se již po pár měsících používání zanesou natolik, že nepropouští téměř žádný vzduch. Dají se umýt ve sprše (dle návodu by to mělo pomoct, jelikož jsou omyvatelné), to jsem ještě nezkoušela. V létě to není problém, protože můžeme mít neustále otevřená okna (např. na ventilačku), a vzduch se pomalu ale jistě mění. V zimě však při dlouhém otevření oken začne být v místnosti zima a krátké otevření oken na vyvětrání nestačí (když jsou v oknech tyto sítě). Zatím z nich mám smíšené pocity, v praxi se mi ještě moc neosvědčily.
Pokud byste chtěli vědět, jakou mám značku, tak se jmenuje "Respilon".