Pokud jste dělali očisty poctivě a u ledvinové očisty jste zařadili i bod 6, tak již máte krev vyčištěnou. Je ale možné, že jste zrovna tuto očistu ledvin nezařadili/neprovedli:
Ledviny - bod č. 6 (očista přesličkou rolní)
a dále bych na čistění krve doporučila Zapper:
Zapper
Pokud provedete tyto dvě očisty, tak máte očistu krve hotovou (podle mě se na očistu krve hodí i kopřivový čaj, to jsem si alespoň vždy myslela a když dáte do vyhledávače "kopřiva čaj čistí krev", vyjde Vám hodně výsledků, které to potvrdí - tedy si to pamatuji dobře).
Z diskuze na zdravi-az:
- Vařte si jarní čaj na čištění krve, bude vám lépe...Jaro kvete, tak ať v žilách čistá krev tepe! Připravte si měsíček lékařský, řebříček obecný a kopřiva dvoudomá. V poměru: 300 g měsíčku 100 g řebříčku a 100 g kopřivy Mějte po ruce velkou tmavou láhev... Byliny smícháme ve velké tmavé láhvi. Na jeden, nejlépe ranní šálek čaje, vždy použijeme 1 čajovou lžičku, kterou spaříme vodou. Necháme 5-10 minut louhovat....
- Pak se také dá koupit v lékárně čaj, který se jmenuje krev čistící.
- Jako krve čistič působí přesličková nať, kterou jsme sbírali jako studenti ve škole a pak jí dávali do lékáren. Určitě si můžete usušit meduňku, která také působí jako krve čistící rostlina a také čistí kůži, takže lidé, kteří mají problémy s lupenkou, by měli užívat přesličkovou a meduňkovou nať a také květ černého bezu. Mohou to užívat jako čaj na čištění kůže. Určitě mezi krve čističe patří i kopřiva, řebříčková nať, lipový květ a dobromysl(jednou z jeho výrazněji aromatických odrůd je i OREGANO). Je to rostlinka, která se používá i jako koření v kuchyni a působí dobře i jako antioxidant a krve čistič.
- Sanogel, nebo Enterosgel jsou sorbenty, které vychytávají toxiny, což je neporovnatelně účinnější (než např. Lepicol- ten plastifikuje stolici a řeší mikroflóru) , výrazně to pomáhá všem vylučovacím orgánům a navíc čistí i krev zamořenou kvasinkou, případně nějakou plísní.
- vyčistit a posilovat játra !! - čistí krev a pokud nepracují ideálně, tak trpí (celý člověk... :| )
- vyčistit ledviny: Procedura čistí hlavně krev a vypere z vás neuvěřitelné množství bordelu, který jinak způsobuje velké potíže.
- vyčistit střeva: Jakákoliv očista střeva i dalších orgánů, čistí vlastně krev
- šťáva z červené řepy : pan Jarda píše: množství je velice individuální, právě proto, že čistí krev a zatíží vylučovací orgány, které to třeba nesnesou. Musíte si pomalu přidávat na snesitelnou hladinu. Manželka ji klidně vypije 0,5 litru naráz a nic jí to nedělá. S barvou z řepy - v moči a ve stolici - červená je špatně (nutno dál čistit játra a ledviny). Pít se dá kdykoliv, pokud to snesete a samozřejmě ne do ovoce, jinak je to výborný čistič a regeneruje hlavně krev, játra a ledviny.
- PŮST: pan Jarda píše: ...hladovky skutečně krev velice dobře čistí, ovšem pokud jsou přemnoženy v těle pateogenní breberky, tak půst může být docela utrpení
- spred podle Dr.Budwig, sirná patlanina(patlanice) pana Jardy.....obé solidně čistí krev
- mms1,mms2,mms3 a další inovace .... Krev čistí MMS v kombinaci se stravou, případně nějakými dalšími postupy...
- Bertrám(ANACYCLUS PYRETHRUM) - na čištění krve Bertrám na špičku nože ke každému jídlu. Vyrábí Sonnentor. Bertram pusobi na cele telo a vyborne ho prokrvuje a to od hlavy az k pate a cisti krev od infekcí. Dle kuchařské knihy svaté Hildegardy z Bingenu... (latinsky bylina Anacyclus) Hildegardy říká: „Bertrám působí mírným suchým teplem. Pro zdravého člověka je dobrý k jídlu, protože potlačuje plísně, množí dobrou krev a vytváří jasný rozum. Snižuje hleny v hlavě, vytváří čisté šťávy a vyjasňuje oči. Vytahuje špatné šťávy a podporuje tok slin.“ Jako koření se bertrám používá do polévek, omáček a salátů
(POZOR NEZAMĚNIT ZA ESTRAGON NEBO JINÉ ROSTLINY S LID.OZNAČENÍM BERTRÁM:více
viz zde:
viewtopic.php?f=6&t=842&p=15170#p15170
- Vylisovaná šťáva z jablek se také používá pro hydrataci a čištění krve
- Kopřiva podporuje krvetvorbu a tvorbu mléka kojícím, čistí krev od dusíkatých látek při revmatizmu a aktivuje slinivku při zvýšeném cukru až diabetu...
Tak určitě jsou vhodné i různé byliny, především kopřiva je výborný čistič krve, ale neužívat dlouhodobě .
- Pýr plazivý léčí dnu, revma a snižuje cholesterol. Říká se o něm že "čistí krev", tedy že nás zbavuje usazených toxinů v těle. Jeho účinek je však v porovnání s jinými bylinami poměrně mocný, ...
- Obecně BORŮVKY...a pak také Borůvková směs (CK) dědka kořenáře....u SIFONU se píše: Zároveň je nanejvýš vhodné užívat tekuté bylinné čajové koncentráty ® NOVY (nevaří se, jen ředí) čistící krev a játra: Borůvková směs CK (mimo jídla nebo po jídlech), Ostropestřecová směs JK (hlavně po jídlech nebo bubláte-li v infrasauně) nebo ® GAMBIT-H mimo jídla 2-3xD s 1-2 tobolkami Golden Yacca ®. Pro šetřivé alespoň ta Ostropestřecová směs JK pro práci jater..
- Více pít čistou vodu a zvláště močopudné a čistící čaje, které zaníceným ledvinám pomáhají v čištění krve.
- Malinová směs GK dědka kořenáře -detoxikační, lehce močopudný a krev čistící efekt, soudě podle snížení únavy, čištění pleti a světlání moči.
- BEN7 - Bioenergonáramek dk7 dědka kořenáře - Menší viskozita krve povede ke snadnějšímu průtoku tkáňovými kapilárami a to bude šetřit nejen oběh, srdce, ale zlepší výrazně i čištění cévního aparátu...
- Lopuch - používá se k čištění krve, také je vhodný na ledvinové potíže, protijed při otravě rtutí, užitečný při léčení kožních potíží...
- Extrakt (nebo ŠŤÁVA !!!) z červené řepy a mrkve s rutinem a vitamínem C -čistí krev, normalizuje sedimentaci krve, zvyšuje počet červených krvinek. ...
- ČEKANKA - čistí krev a je močopudná.
- Mají čistící čaje význam častěji během roka nebo jen na jaře?
Na jaře jsou prakticky nutné a v průběhu roku určitě vhodné, čili já bych čistil pokud vidím, že to je třeba a na roční období bych moc nekoukal. Čistit můžete kdykoliv je to potřeba, ale na jaře je to víceméně nutnost a každému bych minimálně 14 dní čištění krve doporučil.
- DÁVKOVÁNÍ Golden yacca:
Dospělý člověk užívá první týden půl tobolky denně, nejlépe ráno na lačno. Od druhého týdne užívá jednu tobolku ráno, druhou večer, asi hodinu po posledním jídle. Očišťovací kúra vyžaduje využívat tolik balení(malé 22 g), kolik má člověk desetiletí. To znamená třicetiletý alespoň tři, padesátiletý pět atd.
Terpenové saponiny:
Nejsou vodorozpustné a nepění. Ve většině výrobků z Yuccy jsou zastoupeny jen několika málo procenty, jedině v přípravku Yacca jich je obsaženo 40-45 %, tedy o řád více (nejméně 10× tolik). A právě tento typ saponinů se do krve vstřebává, přičemž organizmus nijak neirituje, toliko snižuje povrchové napětí vody v tělních tekutinách a tím umožňuje smáčení i povrchů patologických úsad, do této doby dostatečně nesmáčitelných a tím pádem neodstraňovaných.
Terpenové saponiny v organizmu ovlivňují povrchové napětí vody fixací lyofobní složky molekuly vody na svém povrchu, přičemž na povrchu molekulárního shluku této směsi zůstává lyofilní strana a ta tlumí povrchové napětí vody v okolí. Takto terpenové saponiny zásadním způsobem napomáhají odmýt adherující patogenní viry, mikroby, plísně, cholesterol, kyselinu mléčnou, kyselinu močovou, organické soli, nepřirostlé metastázující buňky a nejrůznější balast, stejně jako umožňují rozpouštět ledvinové a žlučníkové kameny, tromby a úsady v kapilárním a cévním řečišti, což jsou limitní faktory pro dlouhověkost.
Vymývání nečistot z kapilárního systému orgánů je mnohdy doprovázeno slabší bolestí z právě očišťovaného místa. To vysvětluji tím, že pročištěný kapilární systém náhle umožňuje průtok většího množství krve, ze které do tkáně difunduje více vody, než se vstřebá zpět, a lymfatický systém, který ji má odvádět mízními cestami, je v této lokalitě ještě zanesen, čímž vzniká otok místního charakteru, který po vyčištění lymfatických cest automaticky mizí. Výhodou tohoto mírně nepříjemného efektu je dobrý pocit, že to funguje a kde to funguje. (zdroj)
- Treterpenické saponiny
Triterpenické saponiny se nacházejí zejména u rostlin dvouděložných, a to v čeledích jírovcovité (jírovec maďal neboli kaštan – Aesculus), rdesnovité, prvosenkovité (prvosenka – Primula), hvozdíkovité (mydlice – Saponaria, průtržník – Herniaria), aralkovité (břečťan – Hedera) a též některé krtičníkovité (divizna – Verbascum) a bobovité (lékořice – Glycyrrhiza). Vyskytují se též u rostlin výtrusných, a to u přesličky (Equisetum).