Svalové křeče a dehydratace
Odborníci se domnívají, že jedním z důvodů, proč lidé při cvičení dostávají svalové křeče, je dehydratace a vyčerpání elektrolytů, což znamená, že vaše tělo nemá dostatek klíčových minerálů, jako je sodík a draslík.

Tyto minerály totiž pomáhají vyrovnávat hladinu pH v těle a také řídí funkci nervového systému. Křeče z dehydratace se ale netýkají pouze sportovců. Pokud se procházíte v horkém dni a začnete pociťovat bolest nebo napětí svalů, může to být známka toho, že dostatečně nepijete.


Máte hlad
Pocity hladu a žízně pocházejí částečně z hypotalamu, což je oblast mozku, která řídí tyto funkce spolu s dalšími věcmi, jako je například tělesná teplota.

Pokud tedy brzy po jídle znovu pociťujete hlad, je možné, že jste spíše dehydratovaní a mozek to nedokáže správně vyhodnotit. Ne nadarmo se říká, že hlad je převlečená žízeň.


Únava
Správná míra hydratace zásadně ovlivňuje naši energii. Pitný režim totiž pomáhá tělu dodávat klíčové živiny do všech buněk a udržuje tak orgány v chodu. V opačném případě přichází únava, či dokonce pocity vyčerpání.


(Zdroj.)