"Kapitalismus je dokonalá forma vydělávání peněz. Chceš? Dělej, nechceš ? Más smůlu."
- Když si to vezmeš logicky, tak díky technice může jeden člověk péct chleba např. pro 100 lidí. A reálně je díky tomuto "potřeba", aby pracovalo např. cca 10 lidí ze sta. Ostatní lidi, kteří nyní "musí" pracovat, tedy pracují tak, že dělají v lepším případě absolutně zbytečnou práci (např. nějaké přenášení papírů, usmívání se na zákazníky = vítání hostů..) a v horším případě škodí buď sobě nebo přírodě nebo ostatním lidem (či libovolné kombinaci tohoto).
- Jelikož je potřeba málo práce na to, aby "obsloužila" velký počet lidí, tak jak to udělat? Buď může být "elita", která má pár zvladatelných "otroků" (o což se illumináti snaží) a nebo si všichni lidi můžou tuto práci rozdělit rovným dílem, takže by sice pracovali všichni, ale jenom 1/10 času nynější běžné pracovní doby = 0,8h denně = 2x 8h pracovní směna za měsíc a zbytek měsíce tzn. 28 dnů v měsíci volno!!
- Stačí jednoduchý myšlenkový pochod, který, jak se mi zdá, téměř nikoho nenapadl.. Tuto jednoduchou a logickou úvahu bych řekla lidem s tím, že by se každý mohl rozhodnout, jestli chce žít ve společnosti nadřazených "vládců" (kteří nemusí nic) a podřazených otroků (kteří musí všechno) a nebo si ty dva dny v měsíci odpracuje s tím, že ve zbytku času bude mít dost peněz na svoje záliby, potřeby atd. a bude si moci dělat, co bude chtít (v rozmezí toho, co nikomu neubližuje). Ten, kdo by si vybral první možnost, by šel žít na vymezený prostor, ve kterém by byli podobní lidé, kteří by mezi sebou neustále bojovali o nadvládu nad poraženými "otroky" (vraždili by se mezi sebou atd.) a zbytek lidí by si v klidu žil na zbylém území. Doufám, že planeta Země není takovýmto "zatraceným" územím oproti zbytku vesmíru, protože někdy mi to tady tak připadá.. (podle toho, jak se lidi chovají a že si myslí, že kapitalismus je nejlepší systém)
V systému kapitalismus si člověk na život vydělává tím, že pracuje = pomáhá druhým s jejich problémy, přáními atd. Dnes existuje ve světě mnoho problémů, takže je práce potřebná. Jenže !! sám systém je "problém" a to proto, že vám systém říká, že abyste mohli žít, musíte něco dělat pro druhé. Jenže co když jsou druzí v pohodě a nepotřebují vás? Tak musíte asi jejich pohodu rozhodit, aby vaši "pomoc" pak už potřebovali? Abyste pro ně mohli tedy něco dělat a vydělat si tak na živobytí.. Toto je NARCISTICKÝ způsob bytí a systém lidi nutí, aby byli/aby se změnili na narcisty. Samozřejmě, že když někdo potřebuje pomoc, tak mu pomůžu (pokud mohu). Ale aby má existence/neexistence byla založená na tom, jestli někdo druhý POTŘEBUJE moji pomoc (a když ji nepotřebuje, tak pro mě není uplatnění/práce a mám tedy zaniknout..? Nebo se mám začít chovat jako narcista a rozhodit jeho pohodu tak, aby začal něco potřebovat, abych tedy měla co dělat/napravovat/pomáhat..? No to snad ne?!).
A ano, čteš správně, že nyní 10 lidí ze 100 svou prací pomáhá a 90 lidí ze 100 svou prací ŠKODÍ. A škodí, protože musí (pracovat), i když pro ně konstruktivní práce není, protože lidé obecně mají pár základních potřeb a víc toho prostě NEPOTŘEBUJÍ. Všichni lidé ale musí pracovat, protože by bez práce neměli kde bydlet a co jíst, nemohli by mít děti.
* Sice jsem výše psala, že nějaké procento lidí dělá zbytečnou práci (při které nepomáhá ani neškodí), ale ono to je převážně tak, že když něco DĚLÁŠ, tak buď pomáháš a nebo škodíš. Zase tak velké procento těch "neutrálních" zaměstnání nebude.. A pokud někdo nevidí, že 90% zaměstnání škodí, tak například:
- Škola dětem vymývá mozek a odnaučuje lidi samostatně myslet (učí lidi pravidelně brzo ráno vstávat i když tělo chce ještě spát a to tělu ubližuje, nutí děti papouškovat jako jedinou pravdu to, co je v učebnicích, a říká lidem, čemu mají věřit, i když to jsou v mnohých případech nesmysly a jednou se říká že špenát obsahuje hodně železa a pak se zjistí, že se vědci vlastně spletli a tolik ho neobsahuje.. Nebo vědci jednou zkoumali, kolik tepla vyzařuje v zimě tělo. A změřili, že o 30% tepla víc odchází z hlavy než ze zbytku těla. No a potom se přišlo na to, že tito "chytří" vědci měřili vyzařované teplo v zimě na oblečeném člověku, který měl bundu ale ne čepici.. A že vlastně tělo vyzařuje teplo rovnoměrně.). Učitelé tedy škodí dětem = lidem. Kdyby člověk nechodil do školy ale sám se ve volném čase učil to, co ho zajímá, tak by se toho naučil mnohem víc (a pravdivější informace + by se neodnaučil myslet) a bylo by to pro něj i pro společnost mnohem hodnotnější.
- Banky tisknou peníze z ničeho, které půjčují lidem na rozjetí jejich "podnikání", přičemž lidé pak musejí splácet peníze i s úroky, které nebyly nikdy vytištěny = tzn. že když si někdo založí podnikání a vydělá si jak na splacení té půjčky, tak i na splacení úroků, tak někde ve světě (ať už v chudé zemi 3. světa nebo ve stejné zemi jako on žije) byl někomu zabavený majetek ve výši jeho úroků, který připadl té bance (A NEBO vznikla inflace ve výši těch splacených úroků, která trošičku "ochudila" každého v dané zemi/na světě). Z toho vyplývá, že každý zaměstnanec pracující v bankovním sektoru škodí, stejně jako většina podnikatelů škodí. Lékaři by neměli peníze ze zdravých lidí (mají peníze z lidí nemocných kupujících si léky a chodících k doktorovi..), takže lidem (ač to někteří lékaři možná myslí dobře, ale asi "se bojí" zamyslet a přiznat si pravdu) předepisují léky s mnoha vedlejšími účinky (a léčí pouze příznaky nemoci, ne příčinu). Takže ve skutečnosti spíš uržují člověka (do určitého věku=důchodci už systému neslouží..) naživu a zároveň ve stavu nemoci, pokud možno chronické, ale zároveň aby ten člověk mohl, byť s obtížemi/bolestmi, pracovat, tzn. aby neměl nárok na ivalidní důchod = škodí. Policie dohlíží na dodržování zákonů, ať už jsou ty zákony dobré a nebo špatné, pouze tupě následují příkazy = škodí, protože do politiky se dostávají ti nejhorší z lidí, kteří se snaží si co nejvíce nahrabat a "melou písničku toho, kdo je podplatil" (např. velké korporace), takže tito lidé v politice samozřjemě taky škodí (tito většinou vědomě), a právě tito lidé dávají příkazy policii, armádě a ve formě zákonů vlastně všem lidem. Právníci obhajují toho, kdo jim víc zaplatí. Z podstaty kapitalismu má nejvíce peněz ten "nejdravější" = nejvíce škodící člověk, takže toho většinou obhajují. Právníci ale navíc obhajují/dohlížejí na dodržovaní zákonů psaných těmi vědomě škodícími poslanci, takže právníci taky škodí. To samé exekutoři a mobilní operátoři a další výrobci věcí, kteřé lidem škodí.. (mobilní signál a wifi signál jsou škodlivé)
- Pokud si někdo otevře hospodu, ve které prodává škodlivý alkohol (alkohol zabíjí mozkové buňky), a láká tam lidi (aby si vydělal), tak škodí. Pokud někdo vyrábí jakýkoli nepotřebný výrobek, který lidem vnucuje reklamou, škodí. Pokud někdo lidem nalhává, že bez jeho výrobku nebudou šťastní, škodí. Pokud někdo přidává do jídla GMO či jiné škodlivé přísady, aby ušetřil a víc vydělal, škodí.. Pokud jde někdo do nějaké reality show, kde ze sebe pro zábavu, peníze a "show" dělá blbce (přičemž běžní frustrovaní lidé na něj skrze tu televizi hážou svoje mindráky z toho, že si neuvědomují, že pracují v zaměstnání, které škodí, ale někde v podvědomí to vědí), tak takový člověk škodí sobě. Pokud nějaký herec hraje v hororu, kde se spojuje s destruktivníma energiema hrůzy a smrti, škodí jak divákům, kteří se na to koukají a generují u toho destruktivní emoce, tak sobě.. Pornoherci/herečky škodí také sobě (svému tělu). Pokud je někdo např. youtuber/instagramová hvězda, který/á přijímá nějaké výzvy/challenge (ve skutečnosti se jedná o sebepoškozování za like/shlédnutí=peníze) nebo si dělá selfie nad útesem, ze kterého poté spadne.. Tak opět škodí sobě. Pak jsou zaměstnání, která škodí přírodě (těch je taky poměrně dost: například výroba jednorázových plastových sáčků, které by se sice už daly nahradit rozhložitelným materiálem z kuruřice, ale díky systému kapitalismu je nikdo nevyrábí proto, že jsou náklady na jejich výrobu dražší než náklady na výrobu běžného plastu). Takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho, takže to asi uzavřeme s tím, že pokud někdo sám od sebe nevidí a nevnímá, že 80-90% zaměstnání škodí, tak je asi hloupý (a měl by nejdřív zvyšovat svojí inteligenci a nezaujaté pozorovací schopnosti, naučit se samostatně přemýšlet, a teprve pak číst podobné články). Netvrdím, že se mnou musí všichni ve všem souhlasit, ale jelikož se mi jedná o pravdu, tak v tom širším základu se většinou všichni samostatně uvažující jedinci shodnou, ačkoli se k té pravdě dobrali odlišnými myšlenkovými pochody. Pokud někdo základ té pravdy nevidí, tak je buď hloupý nebo neumí samostatně přemýšlet a nebo je zmanipulovaný (toto z toho, co jsem psala v předchozí větě, logicky vyplývá).
Žádná bytost není stvořená k tomu, aby většinu svého času trávila tím, že bude neustále něco dělat pro ostatní.. Ano, může to být naplňující, a kdo má tuto touhu (což je snad skoro každý), tak bude pomáhat (a už to i dělá) "zadarmo". Nebude to ale dělat neustále nebo "většinu svého volného času". V kapitalismu bytost žije proto, aby mohla sloužit (či "může žít pouze když slouží", což je jinými slovy řečeno to samé). Ty ze strachu o to, že ti nebude chtít nikdo upéct chleba či nikdo nebude chtít uhasit požár, který někde omylem vypukl = tzn. dělat těch 10% práce, která je opravdu zapotřebí, podporuješ 90% pracujících lidí, kteří svou "prací" ubližují, škodí, ponižují, vymývají mozky a ničí. Nemusíš se ale bát o to, že by se ve společnosti nenašlo ani 10% lidí, kteří by nechtěli dobrovolně konstruktivně pracovat, či že by si mezi sebou větší procento lidí dobrovolně nerozdělilo těchto pouhých 10% potřebné práce. Až konstruktivní technologie postoupí (např. replikátory), bude potřeba např. už jenom 1 pracující člověk ze 100, a když se to rozdělí mezi všechny lidi.. Tak se o nějaké zaměstnání, práci atd. hádat vůbec nebudeme, zůstane to temnou minulostí (tyto hádky, společenské systémy, otroctví, podivné způsoby uvažování a manipulace).
Navíc: co se týče toho chleba, tak existují domácí pekárny, kam stačí "hodit" mouku, vodu, sůl, kmín a kvásek a ten přístroj sám uhněte těsto, nechá ho při optimální teplotě potřebný čas nakynout, a sám upeče chleba (to vše bez zásahu člověka, člověk pouze vloží počáteční surviny a dál vše přístroj zvládne sám). Takto upečený chleba je stejně dobrý nebo lepší než od pekaře (a člověk má navíc kontrolu nad surovinami - ví, jak kvalitní suroviny použil a že si do chleba nepřidal žádná "éčka"..a to ještě asi nevíte o tom, že se do běžného chleba v supermarketu přidávají velice malé části lidských vlasů a nehtů..). Ano, stále je potřebný někdo, kdo vypěstuje, sklidí a pomele obilí, ale pekaři vážně moc potřební nejsou.
...