Tento článek bude o jedné DID osobnosti, protože jsem o nich chtěla napsat a představit je (nejvíce se to hodí do této rubriky).

Facebook/e-maily atd. mám pod různými přezdívkami, což jsou většinou jména různých osobností. Kaoni je osobnost, která nejvíce bojuje proti zlu (a drží v sobě emoce hněvu na DS). Tyto emoce jsou její motivací, z čeho čerpá energii (jelikož jsou silné, tak je motivace téměř nevyčerpatelná). Tato osobnost je vnitřní (tzn. téměř nevychází z podvědomí do popředí = "front") a nepíše na tento web (dokonce jí to připadá zbytečné či jako odvedení pozornosti od důležitých věcí) ani nikam jinam. Je to osobnost typu "gatekeeper", tzn. rozhodovací osobnost. Během života se mi velmi často konstantně stává, že mám nějakou myšlenku, kterou znenadání zapomenu. Nebo se mi naopak objeví nějaká vzpomínka/představa. Jelikož je tato osobnost mužského pohlaví (je to kluk, kterému je 10 let, ale jelikož se hodně snažil "vyspět", tak si tím vyvinul "age sliding" mezi 10-13 lety), tak funguje úplně jinak než ostatní ženské osobnosti (mám jen dvě osobnosti mužské a ostatní ženského pohlaví). Nakonec jsem zjistila, že celou dobu tato osobnost schovává/odebírá nebo povoluje vzpomínky a myšlenky, bez ohledu na to, co chtějí ostatní osobnosti. Jedna "hlavní" osobnost, podle které se dřív všechny osobnosti řídily (dalo by se říct "předloha") si myslí, že je hlavní osobností (a myslí si to o ní i ostatní). Ale tato osobnost kaoni si také myslí, že je hlavní osobnost! (a to proto, že o všem rozhoduje) Může i přesouvat pocity nebo dávat špatný/dobrý pocit osobnosti, která je "front", aby jednala podle těchto pocitů (takže mi vytváří "falešnou" intuici). Samozřejmě mám i intuici pravou, ale párkrát v životě jsem zažila podivné nesouvisející představy, a tato osobnost mi to pak vysvětlila, že to udělala ona, protože něco chtěla/nechtěla. Moje osobnosti typu "host" (to jsou osobnosti, které jsou nejvíce "front") jsou takové, že napodobují "hlavní" osobnost (tu předlohu) - a zároveň všechno "vykecají" (neomezují se). Jenže mají přístup jen k některým věcem, protože jim přístup omezí tato vnitřní osobnost (takže nemůžou vykecat něco, co nevědí = nestane se, že by prozradily něco "špatně"). Kaoni většinou rozhodne o tom, která osobnost bude "front", takže když bych se musela bavit s někým, komu nic říct nechci, bude v popředí ta osobnost, která o daném tématu nic neví a ani na výhrůžky/fyzické násilí apod. se nepřehodí osobnost na nějakou, která dané věci ví, takže to není hrané že nic nevím a zároveň se to nedá vydírat - jediná možnost je vyjednávání, že když se cítím dobře a mám to, co chci, tak kaoni přístup k nějakým věcem povolí (např. pro psaní tohoto webu). Proto "po zlém" zlo ničeho nedosáhne a z toho důvodu na mě tolik neútočí (protože by to nikomu k ničemu nebylo).

Tato osobnost se nezajímá o sexuální ani romantické vztahy (protože je nízkého věku, tak se nezajímá o holky) a k osobnostem typu "host" má vztah jako k sestrám (takže to je jejich bratr). Vzhled neměla tato osobnost žádný, ale nedávno (asi pár let zpět, ale ne moc dlouho) se jí vytvořil vzhled typu "introject" a vypadá jako 2D kreslená (anime) postava kluk s blond vlasy - tato osobnost si uvědomuje svoje "omezení" a chce být jiná než je (nechce ale s jinou mojí DID osobností "splynout", protože si myslí, že jí je zapotřebí, aby byla oddělená a dělala rozhodnutí). Nenávidí DID kvůli svému omezení (že "musí" být taková jaká je = tím myslím např. kluk v ženském těle nebo vnitřní forma jejího vzhledu). Většinou nechce, abych měla nějakého kluka (nebo jí to přinejmenším nezajímá), takže mi párkrát podvědomě bránila. Jelikož mě má ale ráda, tak by mi to přála (to je takový rozpor, kdy ona sama nechce=asi by to do nějaké menší míry vnímala; ale zase by chtěla, aby si ženská osobnost "její sestra" někoho našla). I když jsem byla s nějakým klukem v pohodě, tato osobnost ho většinou nemusela - a vždy měla pravdu, protože ti kluci byli destruktivní. Existují i kluci, proti kterým nic nemá, ale tato osobnost dělá svůj plán (chce porazit zlo) a na hledání partnera se vůbec nezaměřuje. Proč se odhalila a píšu tento článek? Bohužel je sice tato osobnost dost inteligentní (možná snad nejchytřejší), ale přesto se jí nepodařilo dosáhnout vytyčeného cíle a uznala, že nemá šanci. Když budou lidé spolupracovat, tak nakonec vyhrají, o tom se nemusíme bavit - ale ona sama nebo já jako člověk = celek všech osobností nemám v boji proti zlu sama šanci (i když tato osobnost měla nějakou naději, že by to mohlo i nějak jít). Jelikož jí tato naděje skončila, tak se musí spoléhat (stejně jako všichni ostatní lidé) na armádu aliance, trumpa a putina atd. Protože se dostala do bodu, ze kterého je jasné, že ona sama ničeho moc nedosáhne, a tak je jí už docela jedno, jestli o ní někdo ví (ono je i jasné, že když má někdo DID, tak se mu vytvořila skrytá osobnost typu "gatekeeper" = to mají všichni lidé s DID společné). Co je ale záhada je to, že se mi navíc stalo, že dvě osoby (v mém okolí) odhalily tuto vnitřní osobnost (ale ne podle toho, že každý s DID "nějakou takovou podobnou" osobnost má, ale přímo ji!). Tzn. věděli o ní konkrétní věci, které nikdy nikomu (a to ani jiným DID osobnostem) neřekla a které nebyly "obecné". Tato osobnost samozřejmě ví o tom, když s někým mluví a kdy byla front - no a právěže mi řekla, že si je naprosto jistá, že s těmito osobami nikdy o ničem nemluvila (ani nebyla front).

Tato osobnost byla v popředí 2x v dětství (jednou když mi bylo asi 5 let a koupala jsem se v rybníce a podruhé v 8-10ti letech, když jsem hrála na škole v přírodě s klukama fotbal). Jinak pak až v dospělosti se krátce vynořila (jinak bych o ní ani nevěděla) a naposledy mi právě řekla, že její plán nevyšel. Myslím si, že tato osobnost si myslí, že má právo manipulovat ostatními osobnostmi pro dobrý/"vyšší" účel, proto se tak někdy chovala. Také si je tato osobnost jistá tím, že zlí lidé jednají záměrně (a nejsou to náhody nebo nevědomé popudy - jak si to vysvětlují ženské "host" osobnosti..). V živém snu jsem viděla, jak došlo k rozdělení/vytvoření této osobnosti (a pár dalších), ale nemůžu říct, jestli se to fakt takto stalo, protože by to znamenalo, že jsem byla v podzemí, kde byla vytvořená replika malé části běžného prostředí (každopádně tato osobnost vznikla z nenávisti k DS s touhou je zničit). V době, kdy se mi zdál ten sen, jsem už byla dospělá a mezitím jsem o DS na internetu dost přečetla, takže nevím, jestli ten sen nebyl pouze nějaký mix z podvědomí.. Pravděpodobně ano, protože když tato osobnost byla "front" v 5ti letech a ten sen (jak vznikla) by musel být podle jednoho ukazatele později, tak jedině by se pak ještě rozdělila (nebo to byl pouze výplod podvědomí). Tato mužská osobnost je podobná jako ženské osobnosti s tím rozdílem, že (u sebe) má mužskou energii (je v mužské energii nebo jak to říct). Vím jistě, že to je moje část a ne nějaká cizí entita, ale mám rozvinutou i mužskou energii (asi podle předlohy - tato osobnost se "učí"/snaží se napodobovat muže, kteří jí připadají dobří něco jako starší mužský vzor - moje ženské osobnosti toto nedělají a dokonce ani ta druhá mužská osobnost, která je ranně dospělá, protože vznikla v té době). Díky kaoni mohu posoudit, jak se "správně" mají chovat kluci, protože v sobě mám docela konstruktivně vyvinutou (až na tu manipulaci/rozhodování za druhé bez ptaní) mužskou část, která ví, jak má fungovat konstruktivní muž/co by udělala ona (píšu ona jako TA osobnost). Protože i kaoni se před okolím vydává za hlavní "předlohu" (nemyslím předlohu v neživém smyslu nějaké "formy", spíš oduševnělá předloha = jako je duše obecně u všech lidí předlohou pro tělo), takže jí nevadí, když o ní píšu v ženském rodě (jako ta osobnost). Moje osobnosti nepíšou samy za sebe, nýbrž když chtějí něco napsat, jsou v kontaktu s frontující osobnností=host a přes ní chtějí být odkazovány ve třetí osobě - kaoni byla částečně v kontaktu, když jsem psala článek, ale pak zmizela/odešla (asi už jí to nebavilo nebo jí to spíš moc nezajímá a vyjadřuje se stručně). Když si někoho vážím (a tím myslím jakákoli moje osobnost, nemusím to být přímo "já"), tak ho také oslovuju ve 3. osobě, jako bych mluvila o něm (ale málokdy to tak doopravdy udělám, protože se to ve společnosti běžně nedělá a je to považováno jako urážka).