Tato kniha je dostupná pouze v anglickém jazyce. Je to kniha, kterou napsal psycholog podle skutečné události. Spoilery prozradím níže, tady jenom řeknu, že kniha v sobě měla zajímavé zvraty i nepředvídatelnou logiku, doporučila bych ji přečíst asi každému, i když s výhradou (pokud člověk o téma nemá sám od sebe zájem, tak některé pasáže v knize by mohly působit nudně + v knize se objeví popis zneužívání dítětě/dětí a ač to není popsáno úplně do nějakých extrémně nechutných detailů, tak čtenáře na druhou stranu nešetří). Myslím si, že tato kniha je vcelku přelomovým dílem v tom smyslu, že je napsaná tak dobře (=srozumitelně i pro lidi, kteří se nikdy s ničím takovým nesetklali) a smysluplně, přesto odhaluje určité věci, na které běžní lidé třeba nevěří - že by se něco takového mohlo v "běžné" rodině reálně dít, aniž by si toho kdokoli všiml či to nahlásil policii (která v tom byla taky zapletená..).
Téma knihy: (logicky vysvětlené) DID a popis/odhalení rituálního (mezigeneračního) zneužívání dětí (satanistickým kultem)

Trocha SPOILERŮ:
Kniha začíná tak, že do ordinace psychologa přijde deprimovaná pacientka, které se po narození dítěte zhroutil život (že život moc nezvládá, má těžké deprese a sklony k sebevraždě). To, co začíná jako obyčejný příběh (např. poporodní deprese) se ale vyvine v něco jiného = později psycholog odhalí, že žena trpí poruchou DID a má v sobě 17 různých osobností. Tyto osobnosti během knihy začnou dávat dokonalý smysl a zase během další léčby dojde k hlubšímu odhalení toho, proč DID u této ženy vzniklo (v dětství ji sexuálně zneužíval její otec a děda a další muži v "kultu"). Je tam překvapivý zvrat v tom, jak tyto osobnosti v jejím životě bezchybně fungovaly a plnily určité funkce. Nakonec dojde ke spojení všech osobností zpět do jedné a tato žena se úplně vyléčí (k tomu spojení došlo nějak po půlce délky léčby a celková délka léčby byla myslím 18 let). Kniha je podle skutečné události a je tam uvedeno, že se jednalo o nějaký "ojedinělý" kult čítající cca 8 lidí, který si hrál na obřady vyvolávání Satana - že všichni lidé, kteří se toho u této ženy účastnily, už jsou po smrti, a tím to tedy skončilo. S tímto tedy moc nesouhlasím: že by to byl ojedinělý vymyšlený kult (tzn. "kult", který by si sami od sebe vymyslelo pár lidí na nějaké vesnici/malém městě), protože podle popisu se to velice shoduje s mnoha jinými svědectvími přeživších po celém světě..

Kniha se jmenuje: "Switching Time: A Doctor's Harrowing Story of Treating a Woman with 17 Personalities"
Autor: Richard Baer...