Které písničky mám ráda od Taylor Swift:

The Story Of Us:


Tuto písničku mám od ní asi nejraději, připadá mi vtipná. Poukazuje na to, jaké to je, když holka balí kluka (namísto aby kluk balil holku). Také jsem něco takového zažila.

Ve videoklipu je jedna Taylor Swift, která sedí za stolem a čte knihu a druhá, která zažívá něco s tím klukem, tancuje atd. Ta (druhá) představuje její mysl (co si Taylor Swift představuje a jaké emoce prožívá). Ten kluk zase vzpomíná (asi na svojí bývalou) na hnědovlasou holku, s kterou už takové "dobrodružství v knihovně" zažil. A tak o Taylor nemá (moc velký) zájem. No a zajímavé na tom je, že jak "to své" Taylor Swift hodně prožívá, tak na konci tím začne ovlivňovat soutředění, pozornost a emoce druhých lidí v místnosti (např. říká si "killing me" či "now" a někomu v té čítárně na tato slova (v knize) sama od sebe sjede pozornost..). A na konci, když už všichni lidi odhodily papíry a jakoby "začali žít", tak si ti dva vzájemně řeknou "hm, tak nic" a rozdělí se :D (To bych chápala jakože lidi v čítárně potlačovali svou živoucí energii, kterou pak Taylor Swift nahromaděnou cítila a převedla to do zamilovanosti k náhodnému klukovi - když se energie lidem vrátila, kamž patří, tak bylo po zamilovanosti). Tahle písnička je inteligentní a je v ní odhaleno hodně (i to, že 3D svět funguje na mužsko-ženské polaritě).I Knew You Were Trouble:


Tato písnička mi připomíná některé zkušenosti s klukem/klukama. Také je moje oblíbená, i když se už trošku oposlouchala.


Love Story:


V této písničce je zajímavé, že tam je vzpomínka na minulý život. Písnička je nejmilejší z těch, které Taylor Swift nazpívala.


Ours:


Když jsem chodila s klukem Y, tak jsem pracovala v open-space kanceláři v korporaci (taky v takovém proskleném "mrakodrapu") a písnička mi mluví z duše (ta je úplně z té doby "ze života").


Girl At Home:


Na této písničce se mi líbí, že takového "záletníka" odmítla.


Blank Space:


Nejdřív se mi písnička nelíbila, ale pak mi připadala zábavná (když jsem si jí pořádně poslechla poprvé celou i s obrazem). Myslím si, že je výstižná.


You Belong With Me:


Zajímavá písnička (hlavně v tom, že jak "kamarádka" blonďatá Taylor Swift, tak jeho "přítelkyně" hnědovláska je také Taylor Swift! :)


Jiné písničky od ní prakticky neposlouchám a na zpěvačce se mi líbí, že se umí naladit/převléci za různé role - v každém videoklipu je trochu jiná a představuje něco jiného. Taky jsem v pubertě něco takového dělala, a proto mi přišlo, že jsme si v tomhle s Taylor Swift podobné (že se umíme vžít do různých rolí/scénářů, ale jenom pro zábavu).


Out Of The Woods:


Ještě na tuto písničku jsem narazila (tedy znala jsem ji už dřív, ale nikdy jsem v tom neviděla nějaký hlubší význam a melodie mě také extra neoslovila, ale pak jednou jsem najednou zjistila smysl písně). Když se člověk snaží spojit (svoje) vědomí se hmotou (svým tělem), tak může vnímat pomalu se vlnící tmavší energii hmoty. Je to defakto jakoby rostly stromy/lijány. Zbytek písně vyjadřuje proměnlivé emoce (či místa v těle, např. "chlad" = místo v těle s chladnou energií/emocí apod.). Tato píseň je docela důležitá (je v ní návod na spojení vědomí s tělem - většina lidí to asi má spojené? ale kdo ne, tak pro toho je ten návod asi určený). Takto se dá totiž jednoduše pracovat s tělem. (ještě jsem našla i "illuminati exposed" význam této písničky zde, který říká něco podobného, co já, jen je to pohled zvenku - zatímco já říkám, že je to její vnitřní prožívání snahy o opětovné spojení vědomí s tělem, které jí bylo přerušeno pravděpodobně ilumináty).