Olivia Rodrigo - good 4 u:

Po přečtení mého článku byste měli očekávat, že narcistovi na vás nikdy nezáleželo (a tedy je možné, že se nebude vaší ztrátou nijak zabývat - není to však pravidlem, jelikož pokud narcista cítí, že by z vás ještě něco mohl mít, může se i opakovaně snažit). Nedoporučuji si kvůli narcistovi/narcistům ničit život nebo se chovat sám jako narcista, protože byste akorát naplnili jejich cíl - nedávejte jim energii. Pokud daný člověk narcistou není/nebyl, tak se obejde bez vaší energie, aniž by si zároveň musel najít jinou "oběť", a pokud si bez vaší energie v životě neporadí a najde si rychle někoho jiného, tak ztráty daného člověka nemusíte litovat = budete s rozpadem vztahu (taky) smíření. "Taky smíření" není úplně přesné vyjádření, protože narcista není se ztrátou vztahu smířený stejným způsobem jako vy: narcista předstíral vztah, přičemž on už od začátku vnitřně v žádném vztahu nebyl. Takže se nemá s čím smířit. Vaše upřímné/opravdové smíření s tím, že se s narcistou k sobě vzájemně nehodíte (protože je narcista) některé narcisty zraní, ale někomu je jakýkoli váš postoj jedno (vy to ale děláte pro sebe, abyste byli v pohodě, a ne proto, aby to někoho zranilo). Název "narcista" mi připadá zavádějící, protože normální člověk dělá věci pro sebe (pro to, aby se měl dobře, aby byl v pohodě atd.). Normální člověk chápe, že když se druzí lidé budou mít špatně, nebude se mít dobře ani on, a proto druhým lidem neubližuje. "Codependent" se snaží až moc, aby se druzí lidé měli dobře (na svůj úkor). Zatímco pouze narcista dělá vše kvůli druhým (většinou za účelem jim ublížit nebo na jejich úkor něco získat). Neumí definovat své já jinak než ve vztahu k někomu.. Narcisti (a to samé psychopati) jsou podle mě ti "nejzávislejší" na okolí (pokud okolí nezareaguje tak, jakou reakci chtěli vyvolat, tak trpí). Bohužel ale jsou destruktivní, a jelikož okolí ubližují, tak pokud se jim plány daří a druzí se mají špantě, oni se mají taky špatně (byť si povrchně myslí, že zažívají něco jako štěstí), no a pokud se jim plány nedaří, tak se mají taky špatně. To oni jsou lidé, kteří nejvíc trpí. Jelikož se ale nechtějí změnit (slovy můžou okolí lhát), tak je po prožitém nešťastném životě nebo životech čeká zánik (protože všechno destruktivní nakonec zanikne - a nebo zanikne pouze jejich narcistická porucha a začnou být někdy v budoucnu v pohodě, to zatím teď nikdo ještě neví). Konec destruktivity je ale jistý = konec utrpení pro nenarcisty je jistý (a konec utrpení pro narcisty vlastně taky, ať už jejich neexistencí a nebo vyléčením/obrácením se na konstruktivní cestu..toto si ale musí rozhodnout každý narcista sám za sebe).
- Videoklip nahoře je příklad toho, co narcisti chtějí, abyste při/po vztahu s nimi prožívali = je to příklad nesprávné reakce a toho, po čem narcisti touží (ta zpěvačka se z té bolesti sama "mění" na narcistu..či blázní, sebepoškozuje se, ničí si život/svůj vnitřní svět).


Olivia Rodrigo - All I Want:

- Toto je ta samá zpěvačka a příklad poměrně správné reakce: zpěvačka si zachovává svůj bohatý vnitřní svět i emocionalitu (i když i ta naštvanost viz videoklip výše je někdy potřebná reakce..když by někdo tu naštvanost potlačoval a na sílu by chtěl být hned jako v této písničce, i když to tak necítí, tak to neni dobře..nejlépe je naštvanost vyjádřena v klipu zlatokop/ka níže = tímto způsobem by se ideálně měla oprávněná naštvanost vyjadřovat; pomocí sdělení pravdy).

Annie Camel & Adéla Zouharová - Sama to znáš:

..nejlepší je mít z takového kluka srandu (jak se zpívá v písničce).

ZLATOKOP(KA):

Když se podívám na toho jejího bývalého kluka, tak ten mě naštěstí na první pohled odpuzuje. Nevím, jestli vše, co se zpívá ve videu o tom klukovi, je pravda; u tohoto kluka bych se nedivila tomu, kdyby většina těch věcí byla pravdivá (i když je jasné, že tam je nadsázka). Viděla jsem reakci na toto video a jeden kluk řekl, že si myslí, že holka by si toto=až tolik=až tak ostrý text ke klukovi dovolit neměla (podle mě, pokud někdo říká pravdu = může si dovolit jí říkat = neměl se ten kluk chovat špatně, pak by pravda o něm byla jiná). A další názor zase byl, že i kdyby většina těch špatných věcí byla pravda, tak jich ta holka měla uvést méně, protože tolik špatných věcí o jednom člověku zní nevěrohodně = můj názor je, že pokud nevěříš "až moc" špatným věcem, tak je možné, že díky tomu, že těmto věcem nevěříš a bereš je jako lež, si můžeš (omylem) vpustit hodně zlého člověka do života, protože prostě nebudeš věřit tomu, že by mohl být někdo až tak zlý (a tak ten vztah s ním zkusíš). Až lidi naberou zkušenosti v této oblasti každý sám za sebe, tak zjistí, že i velké zlo je možné, a pak názory tohoto typu "toto nemůže být pravda, protože je to až moc zlé" mít přestanou.
- "místo vztahu s tebou jsem radši měla šlapat" = přesně to jsem si řekla po rozchodu s některými kluky, a když se holka cítí takhle, tak ten vztah/kluk asi nebyl dobrý..


МакSим - Золотыми Рыбками:

Nerozumím textu, ale stačí se dívat na videoklip..


Pokud někoho zajímá, jaká reakce na narcistu je nejlepší, tak vyjadřovat (sama pro sebe) to, co cítíš, a nějak se s tím vyrovnat (návody jsou v článku Narcisti). Ten, kdo zažil ve svém životě narcistů více (např. jako já), jakmile zjistí, že je daný člověk další narcista, tak (jelikož už to má odžité), nemusí cítit nic nebo to nějak neprožívá (=už je smířený). Když si člověk jednou řekne "nechci chodit s reptiliánem", a pak potká x-tého člověka (narcistu), který je tím kolektivním reptiliánským vědomím ovládaný, tak takto zkušený člověk v tom už má z minulosti jasno a je to pro něj, jako by se setkal (po druhé, po třetí, po x-té..) s tím samým reptiliánem (oni mají kolektivní vědomí=jsou si všichni natolik podobní, že mi připadají stejní). Člověk, který to má už "odžité" (těch prvních pár setkání s reptiliánským vědomím), a který se rozhodl, že jakýkoli vztah s reptiliánským vědomím vytvářet nechce, může na narcisty reagovat tak, že se začne (pouze k narcistovi) chovat stejně, jako se narcista chová/choval k němu (a to je ta nejlepší reakce) - akorát nebude vnitřně zlý (a nebude to nijak prožívat, nemá radost z ubližování). A dále tato reakce je skvělá: vůbec na narcistu nijak nereagovat a žít si svůj život, jako by neexistoval. (protože to reptiliáni přišli do tohoto vesmíru a nemají tu co dělat = nemají tu existovat = mohu tedy "zareagovat" podle pravdy, že pro mě neexisují)