Zde popisuji body (nejsou seřazeny podle důležitosti), které sama všechny nedodržuju (protože by to bylo moc pracné) - jak vypadá (podle mě) ideální stravování:
* Tedy ideální stravování z duchovního hlediska je jíst pouze plody (ovoce a plodovou zeleninu), ale když lidské tělo potřebuje jíst více, tak ideálně..

- nejíst sóju, kromě fermentované(=sójová omáčka, miso, tempeh) !!

- všechny ořechy, semínka a luštěniny klíčit/máčet (to se týká i pšenice, žita, ovesných vloček, mandlové mouky, hrášku, rýže..)!!

- místo brambor se snažit dát batáty, dýni, cuketu atd. (kde to jde) - pokud jím brambory, tak vždy s kmínem

- nejíst kravské mléko, máslo, smetanu ani syrovátka a místo toho kozí či rostlinná mléka (kvůli tomu, že mléko se dělí na A1 a A2 - jedno dobré, druhé špatné krávy začaly dávat kvůli podmínkám jak se s nimi zachází - ale ne všechny krávy, liší se to i kus od kusu, jak jsou, i "geneticky", spokojené, a v ČR se nerozlišuje, jaké mléko je které - tento bod je pro mě důležitý, pro někoho by byl možná důležitý méně, ale mě se vyplatí ho plně dodržet a NIC od krávy nejíst - cítím se pak mnohem líp a to bude asi tím, že mám ABKM:) Než mi byla alergie testem zjištěna, tak tento bod pro mě nebyl tak důležitý na dodržování.

- základ jídelníčku by měly tvořit plody (ovoce a plodová zelenina), protože to je to, co příroda sama "nabízí" ke snědení - nic jiného (ani semena, med, cukr, bylinky atd. příroda nedává "dobrovolně")

- vše si pěstovat sama (bylinky, brambory a kořenovou zeleninu, plody..) - na zimu skladovat ve sklepě/sušit a mrazit

- maso jíst výjimečně (nebo když je chuť) a nejvíce sladkovodní ryby (pokud jsou dobře krmeny bez GMO, antibiotik, pesticidů a žijí v čisté vodě)

- nejíst žádné GMO potraviny - NIKDY

- vše si vařit / připravovat sama (vše, co obsahuje špatnou složku kterou nejím, např. kečup a tatarka obsahují lihový ocet, tak si je musím vyrábět sama, rohlík obsahuje droždí, tak si ho upeču atd.)

- nejíst řepkový olej, sójový olej, olivový olej pouze výjimečně (viz poslední bod), panenský slunečnicový můžu, ale upřednostňuji avokádový
Jen oleje lisované za studena: "To proto, že Rapso může být za studena lisovaný olej (kaltgepresst). Lisováním semen rostliny za studena však lze získat jen část z celkového množství tuku, obsaženého v plodech. Zbytek se už dál nedá vylisovat mechanicky a proto se vyluhuje (rozpustí v chemikálii) a ta se následně musí oddělit destilací. Zůstane pak rostlinný olej, který však prošel chemickým a tepelným procesem. Ten se obvykle prodává jako známý "rostlinný tuk". Každý si může udělat úsudek o změnách ve složení olejů vyrobených lisováním za studena nebo chemickým loužením." (Zdroj.)

- nejíst kvasný lihový ocet!! (pouze vinný/jablečný ocet - ideálně bio jablečný raw ocet)

- nejíst droždí!! (ani lahůdkové asi - to bych ještě musela prověřit) viz (článek a původní zdroj.)
..kdo se vyhýbá droždí, by se měl vyhýbat i E 621 glutaman sodný = kvasnicový extrakt a měl by se vyhýbat i b-komplex vyrobenému z droždí či pivovarských kvasnic (pak mu ale "zbývá" už jen uměle vyrobený b-komplex..)

- to, co mi nechutná, nejím (i když je to jinak povolená potravina) - např. mi nechutná mák a fazole, tak je nejím - jím to, na co mám zrovna chuť (přičemž dodržuji body v tomto článku - tedy v rámci těchto bodů se nijak neomezuji ani nehlídám - např. luštěniny mi chutnají jen opravdu výjimečně, no tak je nejím a jím je pouze výjimečně když mám zrovna chuť, naopak smoothie z ovoce mi velmi chutná, no tak ho piju každý den)

- poté, co se můžeme "přejídat" jak chceme, tak pokud to někdy omrzí, můžeme vyzkoušet jíst jen do "polosyta" - tzn. při prvním pocitu nasycení přestat jíst - pak se člověk cítí lépe, ale neomezovat se, pokud má člověk "přežírací" náladu

- ráno po probuzení vypít 0,8l čisté vody a půl hodiny poté nejíst (když do sebe nemůžu vodu "nasoukat", tak piju jen tolik, kolik vypiju - důležité je se každý den pokusit). Vodu ani jiné nápoje přes den nepijeme po jídle (protože to posouvá obsah žaludku a střev "dál", což může způsobit, že se potravina dobře nestráví)

- pravidelně (pokud to potřebujeme) děláme očisty (jater, ledvin, střev, paraziti, a co nás zrovna napadne=co zrovna potřebujeme)

- kdykoliv je potřeba, odpočineme si - kdykoliv je potřeba, spíme - jsme aktivní atd. (bez ohledu na čas nebo jak se to "má", ale tak, abychom nerušili okolí). Udržujeme se v teple a pravidelně odpočíváme kdykoli je potřeba

- min 2x týdně cvičíme (min hodinu) ..to také patří ke stravování, protože cvičení masíruje střeva

- s chutí pracujeme na tom, co nás baví - pokud ale dojdou peníze, je možné dělat cokoli a netrápit se tím ani se tím nijak nezatěžovat, protože to je "vina" toho, kdo danou věc chce a ne toho, kdo mu jeho přání pomůže splnit (i když to třeba ubližuje přírodě nebo někomu jinému, vždy za to nese plnou zodpovědnost ten, kdo "vydal rozkaz" a ne ten, kdo v rámci svého přežití musí splnit cizí vůli - důležité je se tím netrápit, nijak to nesoudit a jít si hned zase po svým = duševní hygiena)

- emocionální hygiena = nenechat se vtáhnout do dramat (jakýchkoli, kterých nechceme). I když si celý svět myslí, že voják, který napadne kvůli čemukoli jiného vojáka a zabije mnoho lidí, spáchal vraždy, ON ZA TO NENÍ ODPOVĚDNÝ, ale POUZE ten, kdo vydal rozkaz (kdo danou věc - tzn. boj - chtěl). (Samozřejmě někdy i generál "musí" vydat rozkaz a v tom případě za to ani on není odpovědný - když nepřijme "vinu", ta se pak posune tam, kam patří.) Toto je důležité vědět, protože ten, kdo je takto "zlý" přehodí odpovědnost na lidi, které "donutil vykonat" daný skutek. Což neznamená, že s radostí vykonávám jakoukoli vůli cizích lidí - ne, pouze pokud mě k tomu někdo donutí a v takovém případě to nebyla moje svobodná vůle a nemusím se ničím trápit = nechávám následky toho činu tomu, komu patří. Vždy, když mám na výběr, si ale zvolím to, co nikomu neubližuje (pokud je to moje svobodná vůle, což moje je). I když se někomu zdá něco emočně nabité (např. migranti), já tomu svůj čas, energii a pozornost věnovat nemusím (když nechci). Protože pokud např. někdo věří na náboženství, které mu řekne, že musí všechny bezvěrce zabít, tak to není můj problém, že mě zachvilku zabije a můžu se pokusit utéct a pokud to nejde, tak si alespoň mohu užít ten čas co mi zbývá, jak nejlépe dovedu, a nechat "vinu a všechny emocionální dramata" za tento skutek tomu, komu náleží. Někdy to je těžké, ale je to nejlepší volba. Udělat co jde a nenechat se zatáhnout do dramat, která nejsou moje (to si musí vyřešit ten, kdo takové víře věří a jedná podle ní, proč to dělá a nechat mu jeho špatné pocity, které ze svých činů má - když se daného člověka bojíme atd. tak z něho k nám proudí špatná energie, kterou by měl cítit on - on ji pak necítí a díky tomu v daném chování pokračuje).

- víra - věřím, že je vše možné (na základě např. lásky či pouta mezi někým, se lidi rozhodnou se v něčem omezit a to je správně, neměli by však zapomínat na to, že vše je možné - např. fyzická nesmrtelnost či být ve světě tak dlouho, jak chci atd.)

- neposlouchám (ve smyslu nenechám se ovlivnit) to, čemu věří ostatní lidé a přemýšlím svým způsobem ať se děje cokoli (svůj způsob samozřejmě mohu kdykoli libovolně změnit, když chci). Snažím se sjednotit "duši s tělem".

- nejíst obyč sůl (ANI SŮL Z MOŘE) ani (obyč) cukr - NEJÍST SŮL S JÓDEM

- vypít 2l filtrované vody denně celkem, zuby si čistit pastou bez fluoru (s fluorem pouze občas, pokud je to potřeba)

- používat přírodní kosmetiku a ocet či jedlou sodu na úklid

- pokud nechceme sledovat vitamíny, minerály a aminokyseliny přijaté v jídle (což ani moc nejde), tak bereme všechny vitamíny, minerály a esenciální aminokyseliny ve VHODNÝCH (=přírodních) doplňcích stravy
..sledovat vitamíny, minerály a aminokyseliny ve snědeném jídle můžeme přibližně pomocí tohoto webu, který to umí spočítat

- citrón, česnek a olivy jíst pouze výjimečně (cibuli pouze tepelně upravenou, bez tepelné úpravy výjimečně a hl. šalotku) - to proto, že potraviny, které nejsou dobré samotné za syrova, by se moc jíst neměly - citron a česnek jsou prý zdravé a vyhání z těla parazity, jenže sice vyženou jeden druh parazita či nemoci, ale PODPORUJÍ parazity jiné a proto by se v žádném případě neměly jíst pravidelně, ale např. při nachlazení si z nich připravit léčivý nápoj a nebo prostě výjimečně, když je chuť. Místo citronu lze použít např. do zálivky na salát pomeranč, mě to takto chutná víc a pomeranč žádné parazity nepodporuje (proto je dobrý i za syrova samotný - příroda to umí dát najevo co se má jak jíst). Místo citronu s vodou piji grep s vodou. Česnek jím pouze pečený, olivy naložené, cibuli smaženou, vařenou či pečenou a tyto suroviny jím pouze výjimečně, když je na to chuť (nebo když dělám recept, kde by to bez té suroviny "nebylo ono")



...