Tato "technika" je trochu extrémní a používám ji jen v případě nouze (když na mě něco/někdo útočí).

Představte si, že existujete jenom Vy a nikdo jiný (a ani nic jiného). Soustřeďte se pouze na sebe, jako by nic jiného kromě Vás neexistovalo. Když Vám někdo v tu chvíli něco řekne, tak si to nemůžete brát osobně, protože si to nemůžete brát nijak. Nikdo Vás nemůže urazit, rozhodit, cokoli Vám udělat - když nikdo jiný neexistuje. Musíte se do této představy naprosto vžít a uvěřit jí.

Tím se zruší vztah mezi "subjektem" a "objektem".

Jak v tomto stavu člověk vnímá např. jiné lidi, když mu něco říkají?
- Nevnímá je nijak (když neexistují, nemůže je nijak hodnotit ..např. jestli jsou dobří nebo zlí, jestli mu chtějí ublížit nebo pomoci, jestli to s ním myslí dobře, jestli jim na něm záleží, jestli se s ním chtějí kamarádit apod.). Člověk v takovém stavu může na lidi normálně reagovat, může s nimi mluvit, odpovídat jim na dotazy či sám rozvíjet konverzaci.. To všechno může, přičemž u toho ale vnímá, že existuje jenom on. On mluví (s někým - ale to "s někým" ze svého vnímání vynechá), on něco dělá.

Nepoužívám tuto techniku často, pouze když si chci od okolního světa/lidí/kohokoli odpočinout a na to to funguje výtečně. Také při útocích všeho druhu (od někoho směrem ke mně) tato metoda zabírá. Není to "ochrana", protože není nikdo, před kým by se měl člověk chránit. Není nikdo, kdo by mohl na člověka útočit. = není útok


Narazila jsem na část textu, která vystihuje "smysl" této techniky:

" ...když nevíte, kdo jste, odkud a kam jdete, co máte, co vám náleží a necháváte se zpochybnit iluzí vlastní nedostatečnosti, dáváte svou energii k dispozici. Stává se volnou, bezejmennou energií, kterou může snadno někdo použít na tvoření něčeho proti vám.

A nejvíc bezbranní jsme vůči vlastní energii v cizích rukou. "

(Zdroj.) Bez ohledu na zbytek článku, s tímto zkopírovaným textem souhlasím a metoda "existuji jen já" by měla právě s tímto pomoci (zvýšení sebevědomí ..sebe-vědomí = vědomí sebe, což není srovnávání se s druhými ani povyšování se nad druhé - naopak to s druhými lidmi nemá vůbec nic společného a proto je na to nejlepší tato technika).