Silikonové balanční náramky v sobě obsahují hologramovou technologii, která vám má pomoci zlepšit rovnováhu, zvětšit sílu, ale i pružnost nebo ohebnost. Podle prodejců balančních náramků bude vaše tělo díky energii v hologramech (která je v kontaktu s vaším elektromagnetickým polem a snaží se srovnat energii v těle na frekvenci 7,8 Hz) pracovat na nejlepší možný výkon.

Při této, pro náš organismus nejpřirozenější, frekvenci totiž dochází k ideálnímu proudění energetickými kanály (meridiány). Náramek tak údajně ovlivňuje regeneraci i po náročných fyzických výkonech, zlepšuje spánek a u mnoha lidí dokonce zaznamenali i velké zdravotní úspěchy, zejména u takových neduhů jako je bolest hlavy nebo zad.

Energie z hologramů ve spojení s elektromagnetickým polem člověka podle výrobců vytváří ochranu proti nežádoucím frekvencím, které jsou všude kolem nás – proti televizi, mobilům, mikrovlnkám, wi-fi a podobně.

I když byly balanční náramky původně určeny hlavně pro sportovce (prý je používají piloti formulí, hráči basketu, fotbalisté, tenisté, atleti…), dnes je může používat úplně každý. Jejich velkou výhodou je, že výsledky prý poznáte okamžitě.

Funguje to vůbec?

Balanční náramky rozdělují lidi stejně jako třeba politika, nebo fotbal. Je spousta těch, které nějakým energiím z náramku vůbec nevěří: „Je to naprostá kravina. Zdravě myslící člověk nemůže takovému podfuku uvěřit,“ durdí se devatenáctiletý sportovec Karel. Další skupina lidí uvěří, ale následně je ohromně zklamána. Jako třeba studentka Magda: „Nosím ho už rok a necítím vůbec žádnou změnu, byly to jen zbytečně utracené peníze!“

Na druhou stranu, náramky si už našly řadu příznivců, kteří na ně nedají dopustit: „Máme ho oba i s přítelkyní a nepoznali jsme nic tak bezvadného. Rychle pomáhá i od zdravotních potíží. Vřele doporučuji všem,“ poznamenává student Honza. Jedním dechem ale dodává: „Nesmíte ovšem věřit podvodníkům, kteří neprodávají originály. Falešný náramek má podezřele nízkou cenu a samozřejmě – žádný účinek.

(Zdroj.)


Moje zkušenost:

Nějakým způsobem jsem zjistila, že se občas cítím malátná, ospalá nebo bez energie, když je výkyv v Schumannově rezonanci. Je to ten 1. obrázek od shora ("Schumannova rezonance") a když ukazuje bílý sloupec, tak to je zaznamenán ten výkyv.

Dočetla jsem se, že balanční náramek přelaďuje vědomí na 7,8 Hz = Schumannovu rezonanci. Takže i když "vypadne" = bílé místo na grafu, díky náramku bych se teoreticky měla stále cítit normálně. To bylo moje očekávání a záměr, proč jsem si tento náramek pořídila. Nic víc. Téměř vůbec jsem tomu ale nevěřila, a proto jsem si pořídila ten nejlevnější (pravděpodobně čínská napodobenina) za cca 40Kč. Na Heurece např. zde.

Když jsem náramek nasadila na ruku (a opravdu jsem od toho nic nečekala), tak jsem byla velice překvapená, že to funguje (že i tento levný něco dělá). Náramek opravdu ovlivnil moje vědomí na základě rezonance. Každý z těchto silikonových balančních náramků (různé značky a typy) slibuje, že na základě rezonance přeladí vědomí do hladiny Alfa. Do 5ti minut (dejte tomu raději 10 minut) jsem pocítila změnu.

Díky tomu, že jsem viděla, že i tento "padělek" něco dělá, jsem se rozhodla objednat si originál z těchto stránek, abych porovnala, jestli se budou v účinku lišit. A také jsem si říkala "pokud cítím výsledek u toho nejlevnějšího, co teprve bude dělat originál..".

Originální náramek byl jiný - má jinou rezonanci a opravdu ji má lepší než ta levná napodobenina. Ten levný náramek má takovou hrubší a razantnější "sílu", zatímco originál je na nošení příjemnější. Funguje úplně stejně, ale rezonance je jemnější, lépe vyladěná a prostě jiná (i když hladinu Alfa budou mít asi oba). Zajímavé je, že originální náramek na svých stránkách neslibuje přeladění vědomí na 7,8 Hz. Přesto vědomí přeladil úspěšně, tak si myslím, že na hladinu Alfa to asi bylo. Pro jistotu jsem se jich ale zeptala a neráčili se odpovědět.

Na internetu jsem našla ještě jednu značku balančních náramků (Forza Balance), která na svých stránkách jako hlavní věc, co má náramek dělat, slibuje přeladění vědomí na 7,8 Hz, a tak jsem ze zvědavosti koupila i ten. Forza balance má energii, na kterou člověka ladí, nejpříjemnější, ale koupila jsem si ten, co má taková železná poutka, a ty mi při delším nošení vadí (protože železo má mírně odlišnou teplotu než silikon - víc se ochlazuje/otepluje od okolního prostředí). Naštěstí se dá ten plíšek z náramku odstranit/sundat.


Závěr:
Splnily náramky mé očekávání? Rozhodně splnily, protože jsem očekávala, že již nebudu pociťovat výkyvy v Schumannově rezonanci a tak tomu opravdu je.

Dokonce znám odpověď na otázku, proč někomu náramek "nefunguje" = nic necítí a další skupina lidí (ať už tomu předtím věřili a nebo ne) po vyzkoušení s odhodláním tvrdí, že náramky fungují. Není to placebo a je tomu tak (že někomu to funguje a někomu ne). A dokonce těm, kterým to funguje, tak větší skupina lidí tvrdí, že je náramek uklidňuje a menší skupinu naopak nabíjí k větší aktivitě. Pro racionální myšlení nelogické a mysl některých lidí křičí "musí to být placebo"!! Když pomineme, že nic jako placebo efekt neexistuje*, tak..
* Buď se někdo chce vyléčit/či má silný imunitní systém, a tak se sám "záhadně uzdraví" i bez léků (lékaři tomu říkají placebo), a nebo se uzdravit nechce/nemůže, a tak se u něj "placebo" neprojeví (část lidí je prý dle wikipedie vůči placebu "imunní" - jenže vysvětlení tkví v něčem jiném). Pokud bychom celé kontrolní skupině nepodávali žádný lék, tak vždy bude část lidí, která se prostě po čase uzdraví i bez léku. Imunitní systém těchto lidí si prostě díky času=získání zkušeností s touto nemocí nakonec poradí. Imunitní systém se učí, takže u nové nemoci nemusí hned vědět = člověk onemocní, ale pak se s tím imunitní systém vypořádá (naučí se to). Některý imunitní systém je slabší, a takový člověk bez léků (ale někdy i s léky) zemře. Vždy existuje část lidí, jejihž imunitní systém si BEZ LÉKŮ I BEZ "PLACEBA" I BEZ VÍRY ATD. s nemocí poradí, a tomuto lidé říkají "placebo efekt".
Přitom je to přesně naopak, než si lidé myslí: ten, kdo má silný a/nebo učenlivý/přizpůsobivý imunitní systém, se díky tělesným pochodům (jak se uzdravuje) bude cítit lépe (bude mít např. víru či prostě jen obecně dobré pocity = "optimistický náhled"). Lidé si myslí, že ovládají svoje pocity vůlí/vědomím, a že tedy stačí vyvolat dobré pocity/víru/podat placebo a tělo se pak uzdraví. Funguje to ale tak, že ti lidé, kteří prostě najednou mají dobré pocity, se uzdraví ne proto, že by si ty dobré pocity sami nějak vyvolali a nebo že by dobré pocity uměly člověka vyléčit.. Tito lidé pouze cítí = dobrý pocit, že jejich imunitní systém se začíná úspěšně učit a čím lepší pocit mají, tím lépe si jejich imunitní systém v aktuální situaci vede (i když to např. není na těle ještě vidět a člověk vypadá zuboženě, ale má "nepochopitelně" dobrou náladu). Není to jeho dobrá nálada, která ho "léčí" - je to jeho imunitní systém a dobrá nálada je "symptom"/vedlejší účinek toho, že se to imunitnímu systému daří. Samožřejmě záleží i na motivaci (např. někdo chce podvědomě zemřít a když se tělo samo úspěšně léčí, tak tento člověk má naopak pocity špatné).
Vyléčit se vlastní vůlí/vědomím samozřejmě jde, nejedná se o placebo efekt a ani se nevyléčíte pomocí ovlivňování svých pocitů. Když se někdo chce vyléčit, tak prostě svou vůlí (a při tom mimovolně zapojuje i vědomí) působí na svoje tělo, aby se vyléčilo. Když se to začne dařit/když se to ihned daří, pak přijdou i dobré pocity/ihned má dobrý pocit. Někdy jsou "vedlejším produktem" pocity špatné, a přesto se člověk uzdravuje = tak je tomu ve chvíli, kdy tělo opouští zlé energie atd., které nemoc způsobily. Člověk vnímá špatné pocity těchto energií (než opustí jeho tělo), dokud je v těle ještě má (jim se nelíbí, že je např. někdo "vyhání" nebo "transformuje" na energie dobré).
Pokud máme kontrolní skupinu a celé této skupině nepodáváme žádný lék, ale polovinu skupiny necháme "jen tak" (i bez instrukcí a jakýchkoli "rad" a vměšování se) a druhé polovině podáme pouze placebo (např. cukr) a řekneme jí, že to je lék. Tak co jsme udělali? Té druhé polovině jsme řekli, že chceme, aby se vyléčili = že mají vědomě/nevědomě zapojit svoji vůli, aby se vyléčili. Část lidí z první skupiny se samovolně vyléčí (protože jejich imunitní systém si s nemocí přirozeně poradí). To samé u části lidí z druhé skupiny. Část lidí z první skupiny se vyléčit chce a správně k tomu zapojí svojí vůli - proto se vyléčí, ač by se jinak nevyléčila. To samé u druhé skupiny. U druhé skupiny se však NAVÍC najdou i lidé, kteří svojí vůli neumějí vědomě nějak moc používat, a tito se vyléčí navíc (oproti první skupině) díky tomu, že je někdo podpořil (řekl jim, že jim dává lék = že je léčí, a tím pádem z nich odpadl stres z toho, že to je jen na nich a nikdo jim nepomůže ..a oni se mohli uvolnit a začít lépe používat svojí vůli, ať už vědomě nebo nevědomě). Nebo by tyto lidi naopak ani nenapadlo svojí vůli zapojit, ale když už jsou "v proudu" léčení se = když už vidí a věří, že se léčí, tak svojí vůli nevědomě zapojí. Stejný účinek by ale mělo, kdyby za nimi přišel "kouč", který by je povzbuzoval a říkal jim "ty to dokážeš, zvládneš se vyléčit svojí vůlí" nebo "já ti s tím pomohu, vymyslel by si např. že je léčitelem a bude spolu s vůlí člověka na jeho tělo působit" a tak podobně. Neříkala bych tomu "placebo efekt", ale "psychická podpora" či "oklamání člověka, který na schopnosti své vůle nevěří, aby svou vůli bez problémů zapojil". Na co vymýšlet nové slovo pro něco, co už popsané je? Nic jako (nový/další) pojem placebo efekt neexistuje, existuje pouze vůle člověka (která funguje) a způsoby, jak ji povzbudit/oklamat k použití u těch lidí, kteří na tyto věci obecně/či pouze ve své schopnosti nevěří.


..Vysvětlení je prosté: Jelikož náramek přelaďuje vědomí na hladinu Alfa, tak ten, kdo běžně má své vědomí v hladině Alfa, žádný účinek nepocítí a díky vlastní zkušenosti zarytě tvrdí, že náramek nefunguje. A má pravdu - jemu náramek opravdu nic nového nepřinesl a lidé běžně mající vědomí ve stavu Alfa opravdu při nošení náramku nepocítí změnu. Ten, kdo má vědomí běžně ve stavu Beta (příp. Gama), tak tomu náramek fungovat bude a uklidní ho. Bude se cítit uvolněnější a bude mít blíže "sám k sobě" (ke svému vnitřnímu já) = náramek mu pomůže zesílit intuici. Ten, kdo má běžně vědomí ve stavu Théta (příp. Delta), pocítí účinnek náramku tak, že přestane mít takový přístup ke kolektivnímu nevědomí a přestane mít různé vize (=sníží se mu intuice), ale začne být použitelnější pro běžný život/pro sport.

Mně náramky pomáhají i v práci, protože jsem běžně byla ve stavu Théta a náramek mi snížil intuici a pomohl mi lépe pracovat. Když mám na sobě náramek, tak to omezuje mé schopnosti (čtení myšlenek, čtení v kolektivním nevědomí), ale s postupem času jsem se naučila používat intuici ve větší míře i s ním (jsou to jen záblesky a v kolektivním nevědomí se už neztrácím).

Pokud si chcete přečíst něco o hladinách mozkových vln, tak můžete třeba zde a zde.


To nejlepší nakonec:
Po čase jsem narazila na BIONICBAND®, který se skládá z nerezového plíšku přišitého k náramku - jelikož se mi silikonové náramky vždy po čase přetrhly a/nebo do nich natekla (k tomu navibrovanému plíšku) voda, tak jsem si pořídila tento a s tím jsem zatím nejvíce spokojená.


Taky jsem měla náramek na spaní (ten se prodává zatím pouze silikonový), byla jsem s ním spokojená, ale zjistila jsem, že vydrží jenom rok.. (přetrhl se mi a postupně pak i přestal fungovat, tak jsem šla na jejich stránky že to reklamuju a zjistila jsem, že je navibrovaný asi přímo "jenom" silikon (bez plíšku), a proto cca po roce přestane účinkovat..). Tady jsem psala o tom náramku na spaní, který tedy už nepoužívám, protože si pořizuji věci, které mají co nejdelší životnost (je jasné, že by se i náramek na spaní dal navibrovat do nerezové oceli a pak by měl "nekonečnou" životnost..):

Jelikož jsem měla s těmito náramky dobrou zkušenost, tak jsem se poohlédla i po něčem na spaní. V ČR jsem nic takového nenašla, tak jsem hledala i v cizině a našla jsem Silicone Sleep ZZZzzzzzz Band. Tento náramek je asi jediný pro spánek a ladí vědomí do hladiny Delta. Také opravdu funguje - v hladině delta tělo nejlépe odpočívá a člověku se nezdají sny (a nebo si je nepamatuje). A opravdu od té doby, co si náramek každý večer nasadím, se mi už několik měsíců nezdál žádný sen. Tedy občas výjimečně se mi sny zdají, ale takové krátké a moc si je nepamatuji. Probouzím se však více odpočatá než dříve. Tento náramek mohu vřele doporučit.

Ještě přikládám překlad pomocí google překladače z originálních stránek náramku na spaní (prodávají i náramek, který ladí na 7,83Hz):

Produkty True Frequency Products využívají princip známý jako sympatická rezonance. Sympatická rezonance je harmonický jev, kdy vibrace reaguje na vnější vibrace, u nichž má harmonickou podobu. Klasický příklad je znázorněn dvěma podobnými ladicími vidlicemi, z nichž jedna je namontována na dřevěné krabici. Je-li druhý zasažen, umístěn na krabici a poté ztlumen, uslyší se neozbrojená vidlice. Lidské tělo rozpoznává svou přirozenou frekvenci 7,83 Hz (známá také jako Schumannova rezonance).

V položce „Diagnostika a terapie spánku: Lékařský deník pro odborníky na spánek“ výsledky dvojitě slepé, randomizované, placebem kontrolované studie spánkových modelů nositelů frekvenční technologie ukázaly, že lidé s frekvenční technologií měli více klidný spánek a cítil se svěžejší než ti, kteří nosili placebo nebo vůbec žádné.


(Zdroj a zdroj.)


Upozornění:

Právě proto, že dnes jsou v módě takovéto kamínkové náramky všeho druhu a lidé jich nosí i několik najednou, není to dobře, jak píši výše. Zjistily jsme, že pokud máte na ruce náramek BIONICBAND® je nutné si sundat ty kamínkové, jinak bude účinek náramku BIONICBAND® rušen a bude to opět jen „kravál“! Již máme ověřeno, že jestliže si je sundáte, začnete cítit čistou, přesně naladěnou frekvenci z náramku BIONICBAND®. Zažil jsem zajímavou zkušenost s našim zákazníkem, který náramek BIONICBAND® měl, ale nic moc necítil. Ovšem věřil, že je dobrý na zdraví, takže nosil. Během telefonického hovoru s ním jsem zjistil, že má právě kamínkové náramky na sobě. Když je po mém doporučení sundal, byl konečně nadšený a cítil plnou sílu BIONICBAND®. Takže noste jen BIONICBAND®. A protože máme různé druhy a tedy odlišné frekvence (Sport, Edge, Mood, Sleep, Infinity a Original), nekombinujte je mezi sebou! Je lepší jen jednu frekvenci (některé se budou dát kombinovat, ale o tom napíšu více jindy které…).

Co jsme zjistili, tak nejlepší funkčnost náramků je, když máte jednu frekvenci (jeden druh) na každé půlce těla. Jeho vliv je o něco větší (10% až 20%). Nedoporučujeme nosit zároveň s náramky či přívěšky z kamínků či krystalů, které sami o sobě mají své frekvence, většinou dost vysoké a bude rušen účinek. Bude se to „tlouct“, podobně, jako hudební tóny – také musí k sobě pasovat, jinak je to kravál, který se nedá poslouchat. Přesně tak je to i s náramky – jsou to tóny pro buňky! A ty musí být dobře laděné, aby to fungovalo :-).
...