https://www.csfd.cz/film/343881-vychozi-bod

Zajímavý film, který je spíše pocitový. Hlavní myšlenka filmu (SPOILER) je o tom, že existuje nějaké dalo by se říci nevědomí. Toto nevědomí v sobě měl kluk a holka byla duchovně vyspělejší. Ona se obětovala (zemřela a převtělila se = zapomněla svoje znalosti a nyní žije v chudé zemi na okraji společnosti jako malé dítě bez rodičů a bez prostředků), tzn. ona přijala to jeho nevědomí do sebe, což jí srazilo "dolů", a díky tomu ten hlavní hrdina zjistil, že existuje reinkarnace (jemu to v duchovním vývoji pomohlo, že se té zlé energie zbavil). Dříve to takhle na světě fungovalo, teď už (nějakou dobu) ne.
Dnes by to bylo tak, že by si kluk pomyslel "To budu s tímto dítětem až do konce života?" A výtah by se zřítil s ním a on by na vlastní kůži zažil reinkarnaci, takže by už pak od té doby, co se stal uvědomělejším indickým dítětem, do budoucích životů věděl, že reinkarnace existuje.. Jeho výzkumy (resp. jeho logické závěry z výzkumů) totiž stejně za moc nestály, viz níže. Samotný výzkum (pokus) může provést kdokoli, na to není potřeba moc rozumu - ale na interpretování výsledků už rozum zapotřebí je. Ta jeho první žena však taky nějak extra hodně rozumu neměla, jinak by v tom výtahu viděla ty dveře nahoře (těch jsem si ihned všimla i já), otevřela by je a vylezla by ven.. Pak by pomohla tomu z části oslepenému muži vylézt. I kdyby měla v telefonu uložené číslo správce domu, tak by jim to v dané situaci nepomohlo, protože se výtah zřítil docela rychle (naopak kdyby mluvili se správcem, tak by se čas strávený ve výtahu protáhl, a zemřeli by oba). Ten hlavní hrdina filmu jí kritizoval za to, že je nezodpovědná, a sám měl vybitou baterii na telefonu.. (což bylo pro ně taky štěstím, protože kdyby jí neměl vybitou, opět by mluvili se správcem namísto toho, aby otevřeli dveře a vylezli, což by je zabilo oba) Takže její "nezodpovědnost" či "lenost", že se jí nechtělo uložit si číslo na správce do mobilu, byla vlastně intuice/pocit, který (alespoň jednomu z nich) zachránil život. Stejně si ale myslím, že na stěně výtahu visel jakýsi papír a na něm by mohlo být to tel. číslo na správce domu napsané.. (čehož si holka nevšimla, protože nejednala rozumově a kluk to neviděl proto, že měl zavázané oči = obojí bylo v danou chvíli jejich štěstím)

Někdo na CSFD do komentářů k filmu psal, že ten vědec nejprve existenci Boha na základě výzkumu očí vyvrátil, načež na konci filmu ho oči zavedly k poznání reinkarnace = duchovního principu za hmotou. Jenže to, že si věřící řekli, že "oko se nevyvinulo dle Darwinovy teorie, a to je důkaz Boha", neznamená, že to je pravda (že tento předpoklad indikuje jimi předjímaný "důkaz"). Přeci může existovat nějaký nehmotný "stvořitel" A ZÁROVEŇ se oko mohlo nějak vyvinout. To, že si věřící/nevěřící vymyslí nějakou souvztažnost přeci neznamená, že to je pravda (věřící/nevěřící jsou obyčejní lidé a mohou se mýlit už v té své vykonstruované souvztažnosti "tahle příčina znamená tento následek", protože "tahle příčina může ve skutečnosti znamenat úplně jiný následek, který jejich omezený mozek nedokáže pojmout a tedy ani předjímat"). Ano, vyvrátíte věřícím něco, co používali jako "argument" pro svou pravdu (ale jejich argument byl od začátku mylný, protože stvořitel přeci mohl vytvořit cokoli, takže i "vývoj"). Chápu, že v Bibli je ohl. stvoření světa napsáno něco jasně daného a na Darwinovu teorii taky nevěřím* (a nevěřím ani tomu, co je napsané v Bibli), ale kdyby někdo dokázal, že se oko vyvinulo, vyvrací to pouze Bibli (nevyvrací to stvořitele). Křesťanství zavedli illumináti na ovládání lidí a každý alespoň trochu uvažující člověk ví, že v Křesťanství (stejně jako v jakémkoli jiném náboženství) něco nesedí = není pravdivé (možná tam jsou části pravdy, ale rozhodně mají všechna náboženství blíže k manipulaci než k pravdě). Takže to, že někdo např. vědecky vyvrátí něco z Křesťanství, není nic překvapivého (naopak je logické, že se to někdy stane).
* Navíc to, co oni vyzkoumali, bylo to, že existuje nějaký atribut "oko" a tento atribut je natolik vyvinutý, nakolik ho daný druh potřebuje ke svému životu (na základě podmínek, ve kterých žije). Nedokázali vývoj. Dokázali spíše "fraktální vesmír" (který se se svořitelem/stvořtelskou silou nevylučuje, naopak). Já kdybych "programovala" např. nějakou pc hru, tak bych naprogramovala dokonalý atribut něčeho a dala bych ho různým postavám do té míry, do které by ho pro svou "misi ve hře" potřebovali. Je to jednodušší a NENÍ TO VÝVOJ. Neznamená to, že z žížaly bez očí se vyvinula myš a z myši kočka a pes..a z opice člověk. Ten, kdo vidí nějaká vstupní data (oko v různých fázích) a vyvozuje si z nich mylné závěry (důkaz vývoje), se může mýlit ve svých "logických závěrech a dedukcích". Mně by napadlo na prvním místě to, že někdo "navrhnul" plně vyvinuté oko (jak má vypadat) a tento atribut se projevuje u každé bytosti na planetě do té míry, do jaké ty které atributy "oka" ke svému životu potřebuje/nepotřebuje (dle toho, v jakých podmínkách žije). Na druhém místě by mně napadlo, že to může být tak, že "ideál", je dokonale vyvinuté oko a že nějaká protichůdná síla, která ztěžuje té či oné bytosti život v různých atributech=podmínkách, zároveň vypíná shodné atributy oka.. Tedy ne vývoj, ale degradace. S rozumem to bude asi podobné jako s tím okem (u každého člověka je vyvinutý jen do určité míry a dle toho je schopný dělat různé závěry, které můžou, ale nemusí být pravdivé)..

Taky ten vědec říká své nové ženě, že s bývalou ženou být celý život neměl, protože se k sobě nehodili (pak se ale ukáže, že se k sobě nehodili proto, že on byl až moc duchovně hloupý - když se ona obětovala ..už jen tím, že si nevědomého člověka vybrala jako partnera a propojila svůj život s jeho.. a jemu se na konci filmu aspoň trošku rozsvítilo, tak pak už byl duchovně moudřejší a neříkám, že se k sobě hodili, jen říkám, že když tvrdil, že se k sobě nehodili, tak to v té době nemohl posoudit). Jistě můžeme vědět, že se k sobě V DANÝ ČAS nehodili proto, že on nebyl probuzený (zatímco ona asi ano), ale ke komu se kdo hodí člověk zjistí, až když probuzený je. Takže teprve až se ten hlavní hrdina filmu duchovně probudí, tak zjistí, která partnerka (ze všech žen na světě=ve vesmíru; inkarnovaných i neinkarnovaných) se k němu nejvíce hodí. Může to být jeho první žena, může to být jeho druhá žena a může to být úplně jiná žena (existuje hodně žen..). A zjistí to ne zkoušením různých žen, ale tím, co vychází z jeho nitra.