Film Elysium je poměrně nudný (neurazí, ale spíš je to ztráta času se na to dívat). SPOILER Jedná se o to, že na Zemi se lidi přemnožili, a tak elita odešla žít na kosmickou stanici na orbitě Země a zbytek lidí živoří na Zemi. Všude je narváno, práce přísná a málo pracovních míst.. Lidé na orbitě žijí luxusní život (s med beds léčivými lůžky a nemusí teoreticky nikdy zemřít), při kterém jim roboti slouží (zatímco na Zemi lidi slouží robotům, resp. těm na orbitě ..skrze roboty).

Hlavní otázka, která mě při sledování filmu napadla, je "jaký to má celé smysl" (rozdělit lidi na "elitu" a "přežívající")? Nad tím se ve filmu nikdo nezamýšlel, ale jelikož je to blbost, tak film dopadnul tak, že nakonec začali být všichni "rovnoprávní". To je jeden ze zákonů vesmíru, že co nefunguje, se změní (k dobrému). Všechny uměle vymyšlené konstrukty hloupým rozumem se rozpadnou. Proto o tomto filmu píšu, protože v něm je tento princip ukázaný.

Nic jiného na filmu asi není, jenom toto (proto je film nudný, protože dívat se necelé 2h kvůli takto jednoduchému poučení, které znám.., mi připadá jako ztráta času). Ale kdo to poučení potřebuje, ten se na to možná podívá. Také tam je ukázáno, že když je systém špatný, můžou být ti "dobří" z lidí zloději (pokud nemají možnost se uživit jinak..).