Seriál Eternal love je uklidňující, s prvky Zenu, a přesto emotivní. V seriálu jsou pěkné paláce a zahrady, a je doprovázen příjemnou hudbou. U tohoto seriálu se dobře odpočívá, člověk se uklidní. Seriál můžete sledovat na youtube (lze zapnout titulky aj či automatický překlad do čj). Moje oblíbené postavy v tomto seriálu jsou: Bai Feng Jiu & Dong Hua Dijun (jejich "vztah") a Li Jing.

V tomto seriálu je skrytě ukázaný návod na soustředění a tím pádem i návod na život (jak zůstat ve svém středu). Podle mě to je velice cenný seriál (i když má své mouchy - např. přehnané pití alkoholu nebo čínská mentalita - ale klady seriálu dle mého převažují nad zápory). V době, kdy jsem se na seriál doma dívala a byla jsem zrovna např. v práci, tak když na mě šla nervozita, stačilo mi vzpomenout si na něco z tohoto seriálu a po chviličce jsem byla v klidu (to se mi u žádného jiného filmu/seriálu nestalo).

Jeden ze zákonů vesmíru je, že to, co vysíláš, se ti vrací zpátky (o tom pojednává např. tento článek). Když je člověk ve svém středu, tak se od něj to, co vysílají druzí lidé, odráží a vrací se jim to ihned zpět (urychluje jim tzv. "karmu"). Když člověk nic neodráží a není ve svém středu, tak se do vyslané energie také zapojí a trvá to déle, než se "karma" všem zapojeným vrátí (to energie dorazí do nějakého "vyššího" světa, kde takovouto energii již netolerují, a odrazí se až odtamtud). Vždy se energie nakonec odrazí (pokud není čistě konstruktivní = konstruktivní síla vesmíru prostupuje vším, i když možná se odráží zase od destruktivních bytostí), otázkou je pouze kdy.
(Jak se nezapojovat ale odrážet = na to je praktický návod v seriálu, protože seriál člověka uklidní přesně do takového/do podobného stavu mysli.)

Když si někdo ze své svobodné vůle vybere být destruktivní (zlý atd.), tak vlastně dobrovolně žije život, ve kterém někomu ubližuje a někdo zase ubližuje jemu (měl by s tím být smířený, že chce tedy žít takovýto bídný život). Pokud někdo chce být zlý, ale nechce, aby jemu také někdo ubližoval, tak musí ubližovat víc a víc (což mu sice nějakou dobu vychází, ale jeho "karma" se stejně dříve nebo později odrazí od vyššího světa - kam on zasáhnout a změnit to nemůže - takže je takové počínání hloupé). Dle obyčejné logiky to vede až k samovznícení (dle logiky když je někdo hodně zlý a nepoučitelný, tak se mu jakoby nic špatného neděje po delší čas, ale jeho "karma" se střádá, a jakmile se odrazí od vyššího světa, tak ho to zasáhne naráz a takovou bytost by to mělo rychle na místě zničit - to je pouhá obyčejná logika, když jsem pak četla články o samovznícení, můj logický předpoklad se mi potvrdil = není to nic překvapivého, že jednoho dne u destruktivních bytostí přijde něco takového). Dokonce i když některé z "obětí" zlé bytosti jsou nevinné (tak jakto, že jim mohl ublížit, když neměly karmu?), tyto oběti "za to" (že byly nevinné, a přesto jim mohl ublížit) jakoby dostanou jistotu, že už jim daný agresor (a bytosti podobného typu/úrovně) nebude moci nikdy (znovu) ublížit (uvnitř Země toto tak úplně nefunguje kvůli nucenému reinkarnačnímu procesu opět do vnitřku Země - ale ona se ta konstruktivní odměna/vyrovnání projeví jinak/jiným způsobem, protože energie se neztrácí). Což lidé nevědí a mnozí se kvůli strachu ze smrti raději zapojí do destruktivního chování/systému. Pokud se člověk zapojí jen naoko s tím, že uvnitř není zlý = nenechá skrze sebe proudit špatné energie, pouze se na chvíli naoko podřídí, neměl by z toho mít nějaké vážné následky (pokud tedy při tom podřízení se fyzicky ani psychicky nikomu neubližuje).

Zajímavé, ohledně toho samovznícení, je, že se v odkazovaném článku píše:
"Jestliže nějaká bytost záměrně jednala proti zákonům vesmíru, to znamená někomu vyhrožovala, týrala své dítě, sourozence nebo zvířata, zabíjela bezdůvodně zvířata, nebo dokonce lidi, vše se do morfogenetických polí otisklo určitým kódem.
Spadají zde i nepravdivá osočování druhých, psychické vydírání, úmyslné ubližování jak na fyzické tak na psychické úrovni. ÚMYSLNÉ podvody, které druhým způsobily životní traumata nebo úmyslné škody jak materiální, tak i psychické. Dokonce i děti, pokud jsou již od rodičů naučeny zlu a ubližují zvířatům nebo lidem, shoří také na bílý prášek. Vztahuje se to i na šikanu po internetu. Vesmíru je jedno, jestli jste někoho praštili, okradli, nebo ho pomluvili online.
Jednoduše řečeno tito lidé nežili dle hesla: POKUD JSEM NIKOMU NEPOMOHL, ROZHODNĚ JSEM MU NEUBLÍŽIL.
"

Tak na to jsem si říkala "Dobrý, já se v duchu vždy řídím heslem: Pokud zrovna žiju tak, že nikomu nepomůžu, alespoň nikomu neublížím." To jsem si sama vymyslela, tento princip (podle mě to je naprosto normální, protože není důvod někomu ubližovat). No a tak mě uklidnilo, že samovznícení se týká lidí, kteří úmyslně ubližují druhým (který normální člověk při smyslech by to dělal?). A překvapilo mě, že tak 80% čtenářů, kteří reagovali komentářem, psalo, že se jich to týká a že "snad každý někdy v životě takto ubližuje/ublížil". Já tedy nevím, podle mě se někdy v životě může stát, že člověk neúmyslně (bez špatného záměru/omylem) někomu ublíží, ale není normální nic z výše popsaného (úmyslná nepravdivá osočování druhých, šikana, psychické vydírání, vyhrožování, či dokonce horší věci jako týrání zvířat, zabíjení..) a nenapadá mě důvod, proč by to někdo dělal.

Zajímavost (obsahuje SPOILER):
V seriálu mě zaujalo to, že pojednává o "vyšším světě" tzv. nesmrtelých, kteří žijí v jiném čase (1 rok na Zemi je 1 den v nesmrtelné říši, přičemž "nesmrtelní" žijí stovky tisíc jejich let). Když někdo porušil zákony v tom vyšším světě, tak ho za trest poslali prožít jeden život obyčejného smrtelníka na Zemi (to byl u nich docela vysoký trest).