https://www.csfd.cz/film/434462-americti-bohove/prehled/ :
" Hlavní hrdina seriálové adaptace stejnojmenného románu Neila Gaimana Shadow Moon (Ricky Whittle) se po letech strávených za mřížemi vrací domů. Noc před jeho propuštěním jeho žena Laura (Emily Browning) umírá. Při automobilové nehodě umírá i její milenec a Moonův kamarád v jedné osobě. Od této noci se Shadow stává osobním strážcem a spolucestujícím charismatického podivína, pana Wednesdaye (Ian McShane). Ten vystupuje jako podvodník, ale ve skutečnosti je jedním ze starých bohů. Začíná tak nepředstavitelná pouť napříč Amerikou s úkolem shromáždit spojence a připravit se na válku proti novým bohům. Těmi jsou fenomény dnešní společnosti, láska k penězům, moderní technologie, média, celebrity či drogy. "

Můj popis (možná obsahuje malý SPOILER):
Popis na ČSFD toho zas tak moc neprozradil, tedy alespoň ne to nejdůležitější, o co v seriálu jde, což je to, že se dostáváme do světa "ze života egregorů". V tomto seriálu je naprosto popsané jejich fungování (že potřebují, aby je běžní lidé uctívali a věnovali jim pozornost - díky tomu vlastně vznikli a nechtějí "zemřít"). Například tam byla "bohyně" Estara, která dostává sílu, když lidé slaví Velikonoce. Přímo ten díl s ní byl asi nejlepší. (Za slovo "bůh" si v tomto seriálu dosaďte slovo "egregor" - přesně o tom to totiž je.) Pokud nevíte, co je to egregor, přečtěte si tuto knihu.

Tento seriál je docela dobrý, ale ne úplně (protože jsem docela dlouho čekala na další díly a mezitím jsem zapomněla, o čem se tam přesně jednalo, a pak už mě začal seriál docela nudit - pravděpodobně to bude tím, že 2. série je slabší = nudnější). Seriál obsahuje hodně symboliky (na jejíž výklad a porozumění se tedy nesoustředím). Nyní mi seriál připadá takový "pochmurný", ale to bude nejspíš tím, že asi taková je realita egregorů.
...