https://www.csfd.cz/film/922892-imawa-no-kuni-no-alice/prehled

Tento seriál mě zaujal proto, že v něm vidím obrazně podobnost s něčím, co se možná taky děje/stalo. Upozorňuji, že seriál se mi zdál celkově spíš destruktivní (a i vcelku brutální). Celé další pokračování článku už bude asi trochu SPOILER:

Na začátku žili lidi "v ráji" = v konstruktivním světě. Pak se do toho konstruktivního světa dostalo vědomí z jiného vesmíru (AI a spol.) a "přehodilo" umělou dimenzi/virtuální realitu/matrix přes ten původní svět (tzn. přidalo dalo by se říci hmotnou dimenzi přes ten původní svět; hmotná dimeze ten původní svět kopírovala/napodobovala, ale nebyla konstruktivní). Takže ta původní konstruktivní dimenze stále existovala, už ale jen "pod povrchem" jako např. svět pro (neinkarnované) duše, přičemž "vtělené duše" (do matrixu/hmoty) žily v jakoby na pohled podobném světě, ve kterém se ale musely neustále střetávat s tímto nepřítelem (protože on tento svět ovládal), který pro ně vymýšlel různé hry/testy/zkoušky.

Původní konstruktivní dimenze se stala takovou "základnou" neboli aliancí konstruktivních duší, ze které se inkarnovaly ty nejsilnější duše do matrixu, aby bojovaly s tím cizím vědomím (nebo aby vymyslely způsob, jak to cizí vědomí přemoct/vykázat z tohoto vesmíru pryč). Proto je inkarnovaných duší málo oproti všem duším existujícím v tomto vesmíru a inkarnované duše jsou něco jako nárazník/první linie proti vetřelcům z jiného vesmíru. Kdyby se žádná duše do hmoty neinkarnovala, tak by hmotný svět zaniknul, konstruktivní svět duší by sice existoval dál, ale asi by se zaseknul (a proto je potřeba, aby se někdo inkarnoval do toho falešného světa her).

"Vetřelci z jiného vesmíru" nejsou nějaké fyzické bytosti (i když se taky podle mě můžou vtělit, viz dále), ale jsou to nehmotná vědomí za matrixem z druhé "jejich" strany. Umělá inteligence přišla z jiného vesmíru (v tomto vesmíru se žádný počítač ani chytrý telefon nevyvinul..bylo to zde pouze sestaveno proto, že sem vnikla UI z toho jiného vesmíru). I to je v seriálu obrazně ukázáno tím, že hlavní hrdinové dostanou vždy připravené chytré telefony od někoho neznámého, kdo tu dimenzi her řídí. V seriálu není ukázáno, kdo tu hru řídí, ale bylo tam (asi až v době, kdy to tvůrce dimenze her dovolil lidem, že si to "zasloužili", když tak dlouho přežili) ukázáno tajné řídící středisko v podzemí + někteří lidé byli donuceni pracovat pro toho neznámého stvořitele her (ti všichni pak byli stvořitelem her zabiti) + někteří jakože "běžní lidé" vědomě pracovali pro stvořitele her (mohly to být hologramy, UI roboti, maskovaní mimozenšťané nebo lidé dobrovolně zaprodaní na "vyšších pozicích"..to v seriálu zatím ukázáno nebylo, kdo to byl) + jak tam na začátku a nakonci byly ohňostroje, tak nejenže jsem se i v realitě setkala s podobným jevem co se týče některých ohňostrojů, ale podle mě to odkazuje na to, že ten, kdo ovládal v seriálu tu dimenzi her, byl jakoby "za celou" tou dimenzí her (jako kdyby nad nimi byla neviditelná kopule a on byl všude za tou kopulí=mimo ni; z druhé strany než ze které se to té dimenze inkarnují lidi).

Konec seriálu byl otevřený, čímž se pravděpodobně indikuje, že bylo naplánováno natočení 2. série. Některé jednotlivé scény/hry v seriálu mají také svůj skrytý význam, ale nechce se mi popisovat které a jaký. Podle mě je toho v seriálu celkem dost na to, aby tam každý, kdo vidí dál, něco objevil. Vylidnění na začátku seriálu v kombinaci s "hrami" může také symbolicky představovat NWO. Opět je to myslím seriál od Netflixu (konec první řady opět destruktivní, tzn. jakože zlo pokračuje..), takže takový "prvoplánový" význam tam je destruktivní. Tento seriál však odhalil víc (větší hloubku skutečnosti), než jen tento prvoplánový význam.

To, co vidím v seriálu, je v něm podle mě ukázáno obrazně (a nikdo jiný to tam asi neuvidí..aspoň dle komentářů na csfd). Přesto mě seriál zaujal tím, že je první, ve kterém jsem na tuto tématiku (byť pouze obrazně) narazila. O této tématice se rozepisuji v samostatném článku.
...