Očista těla od těžkých kovů, hlavně rtuti

- Když z těla odstraníme rtuť, opouštějí další toxiny tělo téměř samy od sebe. Když ale rtuť neodstraníme, když se nejdříve zabýváme dalšími toxiny, musí být tyto odstraněny jednotlivě.
- Neurotoxiny jsou neustále vylučovány játry – přes žlučník do střev, 100% z nich je opět na své cestě dolů reabsorbováno a dochází tak k nekonečnému cyklu, který udržuje tělo v chronickém onemocnění. Pokud se podaří, díky látkám, které dáme do střev, a které na sebe neurotoxiny váží, tento koloběh přerušit, nastane masivní redukce jedů a může tak velmi rychle dojít k uzdravení i velmi vážných nemocí.

- Všichni terapeuti, kteří studovali můj detoxikační program, tedy ti, kteří dávají současně koriandr, chlorellu a česnek medvědí, uvolňují vysoké množství rtuti přes dýchací cesty, kůží, stolici a moč. Pokud ale jedna z těchto složek chybí, neodejde z těla nic!!
(To je synergetický efekt mezi léčebnými metodami.)

- Poškození těžkými kovy pozorujeme také v metabolismu mastných kyselin. Skrze požívání olejů a tuků určitých druhů je možné opravit nervový systém.
- Dr. Sholomo Yehuda doporučuje, že poměr mezi těmito částmi olejů, by měl být 4 : 1 (4 díly omega-6 a 1 díl omega-3). Díky testům na pacientech, v nejuznávanější laboratoři na mastné kyseliny v USA a také klinickým pozorováním, jsme mohli toto potvrdit.
- Sami si můžete jednoduše tento olej namíchat. Smíchejte 4 díly slunečnicového oleje s jedním dílem lněného oleje a přidejte třeba k salátu, nebo k jiným potravinám – několik polévkových lžic denně. Lněný olej je jediný rostlinný olej, který má tak vysoký obsah omega-3 jako lososový olej.
- Lidé zatížení toxickými kovy nejčastěji potřebují EPA z rybího oleje.
- Někteří lidé se milně domnívají, že olivový olej obsahuje esenciální mastné kyseliny.
- Pro tělo je tedy relativně koplikované tuky vůbec přijmout. Především pak pro osoby poškozené toxickými kovy, u kterých pankreas a žlučník vůbec nefungují. Pro nás je velmi zajímavé, že žluč má dvojí funkci. Za prvé jsou přes žlučník vylučovány jedy z životního prostředí, a také část kovů. Dále je sama žluč nutná k absorbci olejů, které pak opravují poruchy nervového systému.
- V normálním případě má buňka vysoký obsah kália a nízký obsah natria, ten se posune, a tím dochází u neurologických onemocnění k ochrnutím, znecitlivění, pocit hluchoty a abnormálnímu vnímání. Dochází ke ztrátě mastných kyselin.

- Hlavním problémem detoxikace těžkých kovů je to, když lidé začnou opravdu efektivně detoxikovat, že infekce, které jsou v těle, začínají být aktivní.
- V průběhu každé detoxikace přijde fáze, kdy se chronické infekce, které všichni máme, projeví. Ledviny, bakterie a plísně musí být léčeny. K tomu používáme pouze biologické postupy. Můžeme nasadit také antibiotika nebo antivirální prostředky, to také funguje. V tomto případě jsem klasický lékař a používám to, co funguje.
- Další krok spočívá v léčení těchto infekcí, a to je teď lehké, poněvadž infekce v nepřítomnosti težkých kovů lehce reagují na biologické terapie a opatření.
Bez odstranění těžkých kovů jsou neléčitelné!!
- Neexistuje detoxikace, ve které se infekce neprojeví, a které se nejčastěji projevují takto:
poněkud zamlžený zrak
bolesti hlavy
bolesti ledvin
průjem
bolesti svalů
chronická únava
najednou všechno bolí
nemoc, kterou měl člověk předtím, je najednou akutní
To nejkrásnější na tom je, že jsme opravdu těžké kovy odstranili.

- Jedna věc, která se dá relativně snadno zvládnout, je redukce uhlohydrátů ve stravě. Často je až s podivem co se u našich neurologických pacientů stane, když přestanou požívat uhlohydráty, tedy chléb, zákusky, dorty, sušenky a těstoviny. K tomu počítám i rýži a všechny ostatní alternativní obiloviny.
Jezte pouze zeleninu, k tomu trochu masa, rybu, nebo vajíčka.

- Abnormální tuky jsou tuky s dlouhým řetězcem. V okamžiku, kdy se stáváme toxickými, začíná produkce těchto tuků. Tyto tuky mohou ale také pocházet z naší stravy např. z podzemnicového oleje, máslo z burských ořechů, také sem patří hořčice, řepkový olej, to jeou věci, které jsou pro tyto pacienty nestravitelné, nebo mohou být dokonce smrtelné.
- Cílem terapie je spálení těchto tuků s dlouhým řetězcem, obnovení tuků s krátkým řetězcem a esencielní tuky, a poté vytvoření rovnováhy mezi různými tuky, které doplňujeme ke stravě.
Nejdůležitějším opatřením je odstranění všech obilovin obsahujích lepek a všech mléčných produktů z kravského mléka.

- Typickou známkou u dětí je velmi světlá pokožka, poněvadž je hemoglobin místo na železo vázán na rtuť. U této formy autismu je to tak, že inteligence dětí je často normální, ale vnímání světa jako je vidění, slyšení, čich a chuť jsou naprosto odlišné.

- Nejnebezpečnější jsou výpary rtutě z amalgámových plomb. Je vypočítáno, že v průběhu 7 let se vypaří polovina rtuti z jedné plomby, 80% zůstává permanetně v nervovém systému.
- Jedna plomba váží v průměru 500 – 1000 mg = 1g to není nijak neobvyklé pro jednu výplň, znamená to ale, že je v ní 500 mg rtuti. U metylrtuti je smrtelná dávka cca 1 mg. To znamená, že dvě plomby obsahují dostatečné množství rtuti k zabití člověka, pokud by došlo k okamžitému uvolnění. Přežíváme pouze proto, že naše tělo má dostatek času k rozdělení a uložení.
- Bakterie v ústní dutině a ve střevě přetvářejí rtuť ze zubních výplní na metylrtuť, která je 50 krát jedovatější/toxičtější než ostatní formy rtuti.

- Důležité je, že mícha přivádí rtuť do lymbického systému, tedy tam, kde sídlí naše emoce. Z tohoto důvodu jsou emocionální poruchy tak časté se vším, co k tomu patří: závislost, perverze, závislost na kouření. Kuřáctví je často následek otravy rtutí.
- To co pak různí lidé v noci mají je kousání, skřípání zuby. To je většinou známka otravy ganglionu trigeminu rtutí. Takovému člověku musí být detoxikována ústní dutina a poté přestane i skřípání zuby.

- Rtuť se v těle ukládá tam, kde se normálně vyskytují minerály. Rtuť je také kov, stejně jako selen, měď a zinek, tedy ty dobré kovy.
- Pokud naplníme tělo až do saturace hodnotnými minerály, kalciem, magneziem, molybdenem, germaniem, mědí a zinkem, prostě potřebnými látkami, pak se na vazebných místech vytvoří jistá soutěživost mezi ostatními kovy. Díky této konkurenci se rtuť vyváže z dosavadních vazeb.
- Když podáváme kalcium ve vysokých dávkách, tak potlačí kalcium rtuť. Ta se uvolní a pacient okamžitě reaguje jako při otravě rtutí. Tělo se učí velmi rychle a myslí si pokaždé, kdy přijde kalcium, že bude zase reagovat jako při otravě a tak se vyvine podmíněný reflex. Důležité je abyste o tom věděli: každě detoxikační opatření, které funguje, zamění tělo zpočátku s jedem, potažmo s těžkým kovem.
- Problém elektrolytů jsem vyřešil tak, že podávám pacientů kozí syrovátku. Kozí syrovátka obsahuje za prvé stopové prvky v relativně vysoké koncentraci a obsahuje také kalcium a hořčík. Je tam vše co potřebujeme včetně volných aminokyselin, které jsou pro detoxikaci důležité. Žádný jiný produkt není v detoxikaci tak efektivní. Můžete poslat své pacienty na kozí farmu, aby si tam vypili 2 sklenice syrovátky denně. S tím můžeme dnes absolvovat kompletní detoxikaci. Když k tomu ještě přidáme chlorellu prohloubí se tím požadovaný efekt.
- Dále podáváme koriandr a česnek medvědí v relativně vysokých dávkách. Tak je možné ve střevech pochytat toxiny, poněvadž většina z nich opouští tělo střevem. Chlorella je naše hlavní metoda. Pokud pacient chlorellu nesnáší, našli jsme několik dalších variant jako náhradu. Jedna z nich je kyselé zelí. 4 krát denně 2 polévkové lžíce. V kyselém zelí je hodně methionu, je to aminokyselina, jenž také detoxikuje a je postavena z mnoha vláken, které na sebe váží težké kovy.
- Další je jablečný pektin, zde je denní dávka: vrchovatá čajová lžička denně.
- Chitosan, který na sebe ve střevě váže těžké kovy. Je to hmyzí skelet, exoskelet (krunýř), u mnoha měkýšů (je to součást buněčné stěny hub a řas). Na téma chitosan existuje cca 60 příkladů literatury, převážně z oblasti Asie, poněvadž tam je často používán k vazbě kovů při akutních otravách a působí velmi efektvně. To jsou naše varianty místo chlorelly.
- Kromě toho pracujeme také s dalšími substancemi:
DMPS: je sirná látka, která velmi pevně váže měď, kadmium, olovo, rtuť – to jsou hlavní kovy o které zde hlavně jde.
Vitamín C: vysoké dávky 2x týdně u pacientů s akutní otravou je stále nejjistější detoxikační metoda. Je pomalá ale není nebezpečná.

- U neurologických onemocnění používáme Glutathion. Zde je informace o dávkování, působí fantasticky zvláště u Parkinsonovy nemoci. Tehdy jsme začínali s 300 mg denně, toto množství jsme vstřikovali a pomalu jsme zvyšovali dávku až na 1.800 – 2.500 mg denně. U Parkinsona působí léčivě téměř ve stejném okamžiku.
- Je to tak, že tento efekt nevydrží příliš dlouho, jen asi 18 – 20 hodin a pak přijde znovu dřívější stav. Pak musíte dát okamžitě další injekci. Pokud se to ale měsíce opakuje, prodlužuje se odstup mezi injekcemi a nakonec se pacient uzdraví.
- Glutathion je látka tělu vlastní, je obsažen v každé jeho buňce. Tělo ho získává z některých potravin (např. z určitých druhů zeleniny), z řady látek si ho samo syntetizuje. Mladé buňky těla ho mají dostatek, ale počínaje 30. rokem věku glutationu v buňkách ubývá. Od 50. let věku ho v těle dokonce bývá o 50-70 % méně než v buňkách mladých. To s sebou nese předčasné stárnutí organizmu, řadu nemocí a poškození orgánů.

- Položil jsem si otázku, může to být i tak, že otrava těžkými kovy není pouze v mozku, ale i ve střevě?
- Vzal jsem tedy metody z neurální terapie, a vstřikoval jsem DMPS místo nitrožilně sagmentálně, okolo pupíku.
- Zde je případ jednoho zubaře s těžkými neurologickými obtížemi. Vstříkli jsme mu DMPS nitrožilně a v moči se objevily 2 mg rtuti, to je velmi malé množství. Poté jsem mu dal injekce do břicha a vyšlo přes 1.500 mg ven = 1,5 g a toto množství rtuti v moči, kdyby ji někdo vypil, tak dozajista zemřel.
- Vyvolálo jen půl ccm DMPS – pro přítomné lékaře to musí být nepochopitelné, normální dávka je 5 ccm. Je to téměř homepatická dávka DMPS, která byla vstříknuta do břišní stěny a před neurologické reflexní dráhy byla transportována nervy k míše, od míchy k orgánům břicha a zase zpět a během 24 hodin vyšlo toto neuvěřitelné množství rtuti ven.
- Glutahion váže rtuť. Glutathion je přirozený antioxidant, jenž se vyskytuje v našem těle. Mnoho zubařů na celém světě přešlo od DMPS ke Glutathionu. Tato látka na sebe váže mimo jiné také metylrtuť – nejjedovatější formu rtuti. Glutathion se může podávat nitrožilně i orálně.

- Chronicky nemocní lidé jsou otráveni těžkými kovy.
- 1 ampule selenase 100 mg selen (biosyn) Rp do rozprašovače a jednou denně 1 ampuli inhalovat. Po 3 týdnech je astma pryč. Ještě jsme nezažili, aby někdo selhal. Tímto by mohlo být astma minulostí.
- Rtuť je také obsažena v nádorech. U vzorků tkání je nutno dávat pozor, aby byly tyto bezprostředně uchovávny v chladu, protože rtuť se při pokojové teplotě vypaří. Při kontrole vzorků na přítomnost rtuti je nutné prohlédnout také nádobu. Já osobně používám svalový test, abych se dozvěděl, které kovy jsou na „palubě“.

- Poté přejdeme k naší centrální metodě: Chlorella, Koriandr a Česnek medvědí. Popřípadě další substance (oleje atd.)
- Následuje analýza vlasů na počátku. Poté čekám 6 týdnů a anylýzu zopakuji. Je to relativně levná metoda.
- Můžeme vidět, pokud je někdo otráven těžkými kovy, že na začátku není ve vlasech téměř nic, vypadá to skvěle. S vylučovacím programem se přemístí jedy z mozkové tukové tkáně zpět do krve, z krve přijdou do vlasů a z vlasového kořínku do samotného vlasu. 1,5 cm od pokožky odpovídají zhruba posledním šesti týdnům. Když pozorujeme, že s naším detoxikačním programem jedy ve vlasech stoupají, pak víme, že máme efektivní detoxikační program.
- Dříve jsme zkoušeli jít normální cestou školní medicíny, kde jsme vstřikovali DMPS a sbírali jsme vzorky moči. Dostali jsme ale jen to, co už v moči v ten okamžik bylo. Když vstříknu DMPS, je rtuť mobilizována a přes žlučník a střeva se neobjeví v moči, pak se souběžně musím podívat na stolici a objeví se obrovské množství rtuti. Když používáme koriandr, objeví se během 2 – 3 minut vysoké hodnoty rtuti ve vydechovaném vzduchu a také v potu. V moči a ve stolici nenajdete nic.

- Vegetariáni se dají špatně detoxikovat, poněvadž chybí často aminokyseliny, které jsou nutné pro transport těžých kovů.
- Existuje mnoho případů, kdy si lidé nechli odstranit amalgámové plomby, protože si řekli, teď udělám všechno správně, vyčistím si tělo, budu se 2 týdny postit. To je často před-příběh onemocnění ALS a MS, poněvadž v krvi chyběli aminokyseliny, které by navázali dostatečné množství.

- Sauna terapie Sauna-terapie je velmi cenná, existuje celá řada článků. Sauna je dvoustranný meč. Je bez pochyb, že v sauně jsou díky infračervenému záření kovy a jedy vysoce mobilizovány, to znamená, že jsou mobilizovány, ale ještě ne vyloučeny. Aby mohli vyjít kůží ven, musejí nejprve fungovat potní žlázy. Potní žlázy jsou často zatíženy těžkými kovy a nefungují a pak jsou mobilizované kovy a jedy přesunuty dovnitř. K přípravě systému na terapii je nutná předléčba naším základním programem po několik měsíců. Poté můžeme saunaterapii přidat do programu. 2x – 3x týdně 1 hodinu. Nejlepší je, aby si pacienti koupili infračervenou kabinu a chodili do ní kažký večer na 20 minut. Ve vzduchu v takové kabině stoupají dramaticky hodnoty rtuti. Je to velmi efektivní detoxikace.
- MSM (zkratka pro Metylsulfonylmetan), také organicky vázaná síra. MSM je přirozená bioaktivní forma síry, vyskytující se ve všech živých organismech. MSM obsahuje téměř 34% elementární síry. Vyskytuje se také v dešťové vodě, čestvém ovoci a zelenině. MSM je ale prchavá látka, která při přípravě potravy (ohřívání) nebo při delším skladování dalekosáhle mizí. MSM je v USA oblíbený především při chronické únavě a chronických bolestech.
- Kyselina alfaliponová se stala ve světě zlatým standardem při detoxikaci těžkých kovů.
Dávkování: 300 mg 4x denně u dospělých, 100 mg 4x denně u dětí.
Kyselina alfaliponová má úžasný efekt při detoxikaci jater, takže ji stále častěji zařazujeme do našeho standartního programu u dospělých v akutní fázi. Je důležité abychom ji podávali 300 mg 4x denně, poněvadž když ji dáme jen jednou tak to vede k přesunu kovů zpět do mozku, když ji ale dáváme 4x tak se toto nestane.
- Většina lidí trpí nedostatkem selenu a potřebují jej, aby mohli úspěšně detoxikovat. Když dáme ale příliš mnoho selénu, zafixuje se rtuť v mozku. Selen má velmi úzký terapeutický prostor, to znamená, že když je ho příliš, dojde k otravě selenem.
Viry se nemohou rozmnožovat za přítomnosti selenu. Nedávám selen často při detoxikaci, ale na potlačení rozmnožování virů.

(Zdroj.)


- Co se tyce stravy, tak ta taky neni u vsech jednoznacna. Nekteri jsou na nizkotucne, pokud mozno vege diete, snazi se alkalizovat, jak je to ted moderni, ale pokud mas problemy s tezkymi kovy a toxiny v tele, tak si telo pomaha jak muze tim, ze je kysele, prootoze kysele prostredi ty kovy aspon trochu vylucuje a zbavuje se jich. Pokud se ji ale prevazne rostinna strana a snazi se alkalizovat, tak se v tobe ty tezke kovy zafixovavaji o to urputneji. To mi prislo jako zajimave. Podobne tak jsem cetla o jedne mlade pacientce Klighardta, ktera mela akutni otravu rtuti ( do dnesni doby nejvyssi namerene hodnoty u cloveka, ktery to i prezil) a zila jako poloblazen/ invalida, umirajici v bolestech snad 5 let, nez ji to nekdo diagnostikoval (dalsich 5 let se z toho pak dostavala)a ta rikala, ze si jeji telo samo rikalo a protein. V tom nejhorsim jedla i 12 vajec denne, steaky, jatra atd. Byl to jen silny impuls, kteremu naslouchala a teprve posleze se dozvedela, ze je prima posloupnost mezi vylecenim se z otravy tezkymi kovy a proteinovym prisunem. Podle Klighardta byt vegetarianem a zbavit se tezkych kovu pry nejde. Taky zajimave.

- Chemicke i nechemicke kelatory, ktere kovy nesou z bunek do krevniho reciste a pak dal do jater/ ledvin/ kuze jako jsou EDTA, DMSA, td DPMS, NAC, glutathione etc se nasazuji synergicky s mobilisatory, kterym je prave koriandr. Koriandr je skvely, prirodni, jinak neskodny, ale pro mnohe ve velkych davkach nebezpecny, protoze ten prave dokaze mobilizovat a hlavne v hlubokych bunecnych strukturach jako je mozek. Pokud ovsem nemas pripraveny kelatory plus vazace/ vynasece ( chlorella, jily, pektiny, zivocisne uhli, microcilica atd), tak samotnym koriandrem docilis jen to, ze ti ty tezke kovy v tele zamicha jak polivku v kotliku, ale dal se uz nedeje nic. Akorat ti je neskutecne zle a kovy se preorganizuji a kdyz je uplne nejhur tak i znovu usadi v tech nejhorsich mitech ( treba je mobilizujes z bunecne podkozni tukove tkane , kde jsou pomerne neskodne a premistis je do mozku coz je dalsi organ tvoreny prevazne tukem, kde je pro ne to nejhorsi misto).
- Jestli chces zacit poradny detox, musis se nejdriv zbavit vsech zasobaren tezkych kovu ve svem okoli a tele ( nepouzivat hlinikove nadobi, vymenit si plomby v zubech, nenechat se ockovat...), pripravit streva, jatra a ledviny a teprve pak zacinat sekvencne od toho nejhrubsiho a postupovat do hloubky. To se dela tou chlorelou, ktera te zasobuje vitaminy, mineraly a ktera cisti streva. Pak cistis lymfu a krev a teprve pak nasazujes opatrne mibilizatory spolecne s kelatory. Zaroven pochopitelne porad jedes vazace a vynasece, aby se to hybalo a telo to mohlo vynaset ven. Na podporu jater, ktere pri tomto kroku hraji prim se doporucuje brat milk thistle, taurin a lipid exchange.
- Pokud ti je po cistce chlorellou zle, muze to byt Lado treba tim, ze ti chlorella vycistila streva a ta komunikuji jatrum, aby jim preposlaly dalsi davku fujtablu a tim se to znovu rozpohybuje a tobe je zle. Slysela jsem prihody, kdy lidi zamoreni tezkymi kovy s tim dokazali pomerne "pohodlne" zit, ale pri detoxu, kdy se to zaclo hybat a vynaset ven, se pomalu zblaznili. Neni to legrace a ja jseem z tohoto duvodu az presprilis opatrna. Vetsina holistiku, kteri o detoxu tezkych kovu neco vedi, tvrdi, ze pokud mas v zubech klasicke stribrne plomby, tak se o nej vubec nemas pokouset, protoze si vic ublizis, nez aby sis pomohla.

- Klinghardt treba doporucuje docela snadny a jednoduse proveditelny, po domacku delany test, ktery moc nestoji a kterym lze zjistit, jestli jste "vylucovaci" nebo ne. Test dokaze napovedet, jestli jste typem cloveka, kteremu bunecne vylucovaci pupmy funguji, tak jak maji, a tim se sve naloze tezkych kovu dokazeete prirozene zbavit. Zakoupite lahvicku kvalitni zelene korinadrove ( cilantro) tinktury a pred tim, nez ji zacnete uzivat, si nechate udelat rozbor vlasu na teze kovy a mineraly. Ma to pry stat kolem 60 dolaru. Jestli tohle jde ale v Cesku udelat, to bohuzel nevim. Pak si tinkturou zacnete potirat tenkou kuzi na predloktich a takto cinite po dobu 6 tydnu az dvou mesicu. Pak si nechate udelat ten samy rozbor vlasu a vysledky porovnate. Podle K. se u cloveka s normalne fungujicimi bunecnymi pumpami musi prokazat narust tezkych kovu ve vlasech, protoze ho vytahuje ten koriandr. Jestli tam ten narust neni, tak neco neni v poradku a vy mate but nefunkcni pumpy nebo je enzymaticky neco tak, jak nema. (Jestli se tenhle test da delat i u lidi s plombama, to si netroufam rict.)

(Zdroj.)


- V současné době se diskutuje o vzniku infekčních nemocí jako reakci těla na zamoření rtutí, jako pokus organismu osvobodit se od tohoto těžkého kovu. Mnoho původců infekcí vážou jedovaté těžké kovy a dělají je tak pro tělo neškodnými. K tomu patří: houby candida, stafylokoky (původci zánětu mandlí, bronchitidy, zánětu vedlejších nosních dutin, zánětu močového měchýře a prostaty), streptokoky (původci angíny, spály, růže), tyčinkovité baktérie (legionella, listerie, borelie), viry (např. herpes, varicella-zoster, HIV...) a jiní původci infekce. Mnoho těchto nemocí se po vyvedení těžkých kovů z těla zásadně zlepší.
http://sila-pro-zivot.cz/prednasky/amalgam-a-jeho-ucinky.html

(Zdroj.)