Očistu jater provádím a někdy napíšu svojí zkušenost. Zatím přikládám odkaz na postup, podle kterého jsem očistu zatím dělala:
Jaterní očista - 1.díl
Jaterní očista - 2.díl
Jaterní očista - 3.díl

ostropestřec po této očistě (obnovuje jaterní tkáň - zdroj). Či regalen?

"Po dobu 7 dní před výplachem jater užívejte denně 10 000 až 20 000 mg kyseliny jablečné. Kyselina jablečná změkčuje a rozpadává jaterní kameny."


Další tipy:

Při žlučníkovém záchvatu
Masírovat hřbet levé ruky nad kloubem malíčku a prsteníčku-mezi prstními kůstkami. Toto místo je při žlučníkových problémech dobré masírovat, kdykoliv si člověk vzpomene. Při akutním problému bývá často i dost bolestivé. Dále pak dát si silnou dávku umeoctu special či celou švestičku Umeboshi – vše se dá koupit ve zdravé výživě.

Žlučové kameny pomáhá rozpouštět tinktura - z pupenů Kotvičníku - f. Naděje

- Lomikámen D3- f. Jukl 3x 5 kapek před jídlem
- Zemědým D4 - 3x6 př. jídlem - ten rozšiřuje žlučovody a močovody.

A určitě je dobré pro léčbu i preventivně během roku zařadit tinkturu a olej z Ostropestřce.


Tak sem dávám náš starý rodinný osvědčený recept na rozpouštění kamenů a písku jak v žlučníku tak v ledvinách, rozpouští nejen kameny, písek, ale čistí i játra, ledviny a usazeniny a záněty v kloubech.

Bylinky seženeme v každé dobré lékárně, i jsou ochotni to objednat, pokud ne, změňme lékárnu!!!!. Do závorky jsem napsala, které bylinky jsou nezbytné, které i lze vynechat. Ovšem musí se pít dlouhodobě a pravidelně. I když po 20 dnech doporučuju týdenní pauzu. Příprava a užívání pod bylinkami:

Bylinky:
nať řepíku - 5 dílů (VELMI NUTNÉ)
kořen pampelišky - 4 díly ( VELMI NUTNÉ)
nať zemědýmu - 3 díly (NUTNÉ)
kořen lopuchu - 4 díly (DOBRÝ)
kořen libečku - 4 díly ( LZE VYNECHAT, ALE JE V TOM DOBRÝ)
nať vlaštovičníku - 2 díly (DOBRÉ ALE NE NEZBYTNÉ)
nať popence - 3 díly - (NENÍ NUTNÝ)

2 Lžíce směsi do půllitru vroucí vody a nechat louhovat 20 min. Pokud nutně musíme sladit, tak minimálně a nejlépe med. Pijeme několikrát denně po douškách, dokud množství nevypijeme, lze i dlouhodobě, ale přesto po 21 dnech doporučuju týdenní pauzu. Denně dělej nálev čerstvý a dopíjej vlahé.

(Zdroj.)