Očistě ledvin předchází očista střev a jater. (Zdroj.)

Očist ledvin jsem na internetu našla hned několik:

1.) Čistící čaj (zázvor+kurkuma) - tuto očistu jsem nezkoušela a s největší pravděpodobností ani zkoušet nebudu - pokud jí chcete zkusit, určitě si o tom nastudujte víc informací, než jenom ty, které naleznete v odkazovaném článku.

2.) Očista od solí pomocí bobkového listu a očista od solí pomocí petržele - tyto dvě očisty jsem zatím nezkoušela. (očista od solí a kyseliny močové pomocí bobkového listu čistí také hlavně klouby - zdroj)

3.) Čistící čaj chanca piedra - tento čaj jsem zkusila asi na 10 dní (má se užívat minimálně 1 měsíc) a i po krátké době byl vidět účinek. Moč byla tmavší a zapáchala (je to "lamač kamenů" - láme jak ledvinové kameny, tak i kameny ve žlučníku/játrech). Když jsem ho připravovala poprvé, tak jsem ho dle návodu 5 minut povařila a pak přes sítko přecedila horký do skleniček (do kterých nalévám horkou vodu s čajem běžně), ale první dvě skleničky, do kterých jsem to nalila, praskly! Opravdu "lamač" - musela jsem na něj vyhradit pevnější sklenice/hrníčky a u těch pak už nebyl problém. A taky upozornění - pokud už kúru začnete, tak ji dokončete (=tedy užívejte dle návodu minimálně jeden měsíc), protože mě to předčasné ukončení rozhodně neudělalo dobře. Jinak toto je jediný čistící čaj, který jsem pila každý den dobrovolně bez "nucení se" a měl i výrazné účinky (kúru jsem nedokončila kvůli tomu, že dělám i jiné očisty a měla jsem toho moc, ale k pití tohoto čaje se určitě vrátím a to min na ten měsíc).

4.) Melounová očista - nezkoušela jsem, ale tato očista mě láká nejvíc (poté, až "předčistím" pomocí bodu 3 a možná i bodu 2). Jelikož se to v odkazu (v té diskusi) špatně hledá, tak sem návod na tu očistu zkopíruji z daného zdroje:

Koupíte si tak dva velké melouny a vydlabete si tu červenou dužinu do nějaké misky a odšťavníte si tu oloupanou kůrku. (odšťavnit oloupanou kůrku je důležité!!) Sednete si do vany s teplou vodou a pijete co nejrychleji tu šťávu a k tomu jíte tu červenou dužinu. Pokud možno tak rychle, aby jste docílil stav kontinuálního močení, což ledviny vypere jako filtr v akváriu. Toto většinou stačí na celý rok.

Ledviny jsou filtr a ten potřebuje vyprat, nic jiného tam nehledejte. Jedna kůra zpravidla stačí, ale neměl by to zkoušet člověk s ledvinovými kameny, protože se mohou seknout, pokud rovnou nevyjdou a to dost bolí. Vyjdou sice slušné kousky, ale vždy se to povést nemusí, záleží na typu a tvaru kamene. V těchto případech je třeba dodat po dobu 2-3 měsíců velké dávky hořčíku*, které zpravidla kámen celkem bez potíží rozpustí a pak se to dá takto dočistit. Z tohoto pohledu je vhodné si nechat udělat sono ledvin a máte klid, že se tam nic nekousne.

* Užívání hořčíku zde je mnohokrát popisováno a jediné směrodatné číslo je dávka, která těsně nevyvolává průjem. Postupovat je nutné tak, že se dávky stále pomalu zvyšují, až do vyvolání průjmu, pak se trochu ubere a zbytek je ta denní dávka. U každého je jinak velká a nedá se tedy doporučit konkrétní množství, na jednoho by to bylo málo a na jiného moc. Jediný nežádoucí projev je průjem a pouze magor by to bral i při průjmu a způsobil si vážné potíže.

Chanca piedra
(=zde v článku bod 3)
- Je to opravdu užitečná bylina, ale kameny jsou prakticky vždy z nedostatku hořčíku. Dodávat hořčík je nesrovnatelně levnější a účinky jsou srovnatelné. Proti bylinám nic nemám, ale peruánské rostliny naši předci určitě neužívali a také si dokázali své zdraví uchránit místními plodinami.

Zajímalo by mě jestli velké dávky hořčíku můžou rozpustit i urátové kameny. Jestli ne, tak jak jinak je odstranit?
- Zde hořčík nebude jako nosný prvek, jde o kameny vytvořené sedimentací kyseliny močové a hořčík sice pomůže, ale odstraní je velké dávky tekutin a vysoké pH moče. Zaměřte se na silně zásadité potraviny, vystoupejte s pH moče na hodnotu 7,5-7,8 a tam to pár dní držte, při tom pijte minimálně 3 litry tekutin-vody denně, optimálně ještě mnohem více. (Nepřehnat pH, nesmíte se dostat přes 8 pH. Nad hodnotou 8 pH se již může lidem dělat nevolno a pokud tento stav trvá déle, tak mohou i omdlívat. Když pH dále stoupá, tak je to již opravdu nebezpečné a nad 8,4 to může skončit i smrtí, což bych asi ze zvědavosti nezkoušel. Jednoznačně smrtelná hranice je na hodnotě 9,3 pH. - zdroj)

Zasvěcení tvrdí (např. Dr. Cingroš), že ideální čas, kdy udělat tuto očistu ledvin, dle biorytmu ledvin je doba mezi druhou a třetí hodinou ranní. ... Jak píše catcher, tak biorytmus ledvin je opravdu v dost blbém čase, já to prostě dělám kdykoliv přes den a v naprosté většině případů v letním období.

Tak na to pozor!!!
Očista ledvin se zdá velice snadná, ale pozor! Je nutné vědět, zda nemáte ledvinové kameny či písek. Při této očistě totiž vycházejí ven a pokud vás putující kámen překvapí nepřipravené, můžete zkusit velké bolesti. Je nutné tělo náležitě "změkčit", tzn. týden před očistou jíst pouze zeleninu a ovoce, pít ve velkém množství zeleninové a ovocné šťávy (nezapomínejte na červenou řepu), často se nahřívat, saunovat a koupat v teplé vodě. Pokud začnou kameny vycházet bolestivě, lehněte si do vany s teplou vodou a vydržte. Bude to bolet. Bude to čertovsky bolet. Bude Vás to tak bolet, že nevydržíte na jednom místě. Budete pobíhat kolem dokola, nevydržíte chvilku v klidu. Je to jedna z největších bolestí, které mohou člověka postihnout. Samozřejmě, vždy je to individuální. Jednoho nemusí bolet ledvinový "kamenolom", druhý šílí bolestí při pohybu jediného kaménku. (Zdroj.)

(Moje pozn.: proto chci tuto očistu dělat až po "předčištění" očistami uvedenými v tomto článku v bodech 2 a 3)

5.) Zbavit se písku a ledvinových kamenů za 6 dní - nezkoušela jsem.

6.) Na ledviny a vůbec čištění krve není asi nic lepšího než přeslička rolní, případně v kombinaci s rozrazilem lékařským. 1 díl přesličky a 1 díl rozrazilu lékařského smícháme a pak jednu čajovou lžičku směsi spaříme ve 0,25 litru vřelé vody a krátce vyluhujeme. Pijeme 2 - 3x denně pomalu po doušcích. Účinkuje jako prevence proti zvápenatění tepen a ztrátě paměti, protože pročišťuje krev. Je to nejlepší způsob jak čistit tělo, sliznice a zpevnit cévy. Pít se dá dlouhodobě, dokonce bych to od určitého věku viděl jako skoro nutnost si tento čaj dopřávat denně. (Zdroj.)