V tomto článku chybí léčba, ale našla jsem o tomto tématu dvě zajímavá videa přímo od lidí, kteří tou nemocí trpí. DID je psychická nemoc = disociativní porucha identity / multiple personalities disorder / disociative identity disorder. Dřív si každý myslel, že "schizofrenie" je to, že má člověk více osobností (ale ne, schizofrenie je něco jiného a "více osobností v jednom těle" je DID).

I na wikipedii se píše:

"Pojem schizofrenie je často nesprávně chápán jako slovo označující nemoc, v jejímž průběhu člověk trpí „rozpolcením osobnosti“. I když někteří nemocní, u nichž byla schizofrenie diagnostikována, mohou slyšet hlasy a vnímat je zřetelně jako samostatné osoby, schizofrenie nespočívá v tom, že by nemocný přebíral roli několika různých osobností. Toto zmatení vzniklo částečně v důsledku doslovné interpretace Bleulerova pojmu schizofrenie."

"Disociativní porucha identity (DID) je duševní porucha v disociativním spektru charakterizovaná nejméně dvěma odlišnými a relativně trvalými identitami nebo stavy disociované osobnosti, které střídavě řídí chování člověka a je doprovázeno zhoršením pamatovat si důležité informace, nesouvisí s běžným zapomínáním."(u tohoto videa doporučuji zapnout titulky s automatickým překladem do čj - překlad je dobrý a minimálně v první polovině je zapotřebí rozumět každému slovu)


(tento kluk má na svém youtube kanálu mnoho videí zabývajících se touto tématikou)


DID může (a nemusí) souviset s nemocí KPU/HPU (Kryptopyrroluria).

Našla jsem článek vztahující se k tomuto tématu: ztráta duše.