Cca v roce 2013 jsem si objednala tabák do vodní dýmky s osobním předáním v Praze. Sešla jsem se s někým z toho internetového obchodu normálně v metru Náměstí Republiky, předal mi zabalený aromatický tabák (mimo jiné s příchutí papáji - na tu příchuť si pamatuji, protože mi chutnala asi nejvíc ze všech co jsem zkusila), vyšli jsme z metra a kousek jsme šli společně.

O něčem jsme si povídali, nachvíli jsme zastavili a ten kluk se kouknul na druhou stranu (mluvil a díval se směrem ode mě). V tu chvíli se před mojí hlavou (cca 20cm od hlavy) objevil obrovský hmyz. Vypadalo to jako sršeň, ale mělo to podivně "vykreslený" obličej, bylo to velké cca 5cm.

Ten hmyz se zastavil těch cca 20cm od mé hlavy, mával křídly a u toho stál na místě. Toto umí prý jen kolibříci (jsem si jistá, že kolibřík to nebyl). Nikdy jsem nic takového neviděla a ani jsem nevěděla nic o tom, že něco takového existuje (v mé paměti bylo jen to, že velký/obří hmyz existoval v pravěku). V tu chvíli jsem ale na nic nemyslela, jen zírala "co to..".

Stejně rychle, jako hmyz přilétl, tak zase z ničeho nic odlétl. Chvíli jsme na sebe hleděli a pak frnk pryč. Trvalo to pár vteřin, které byly ale docela dlouhé.. Kluk, který něco zrovna říkal, si ničeho nevšiml.

Jelikož podle mě žádný takový hmyz neexistuje, myslela jsem si, že jsem viděla hmyz z jiné dimenze (např. z pravěku se nějak prolnuly reality - i když v pravěku byl údajně hmyz asi ještě větší, ale žádné jiné vysvětlení mě nenapadlo). Klukovi, se kterým jsem se bavila, jsem nic neřekla (protože nebudu vyprávět cizímu člověku, že jsem zrovna viděla obří hmyz z jiné dimenze zatímco on stál vedle mě a ničeho si nevšiml, protože se zrovna v tu chvíli koukal jinam).

Zážitek jsem neřešila, protože jsem si prostě myslela, že se musely na chvilku nějak prolnout reality (a to nemá smysl řešit, co jsem to viděla za hmyz). V tomto jsem žila dalších cca 5 let než jsem zjistila, že PŘESNĚ to, co jsem viděla, existuje a jmenuje se to "sršeň mandarínská" (dlouhá 3-7cm a má přesně ten podivný "vykreslený" obličej). Také jsem se dozvěděla, že jí přitahují feromony a když se někdo např. navoní voňavkou s feromony, tak na něj může zaútočit (protože jí feromony dráždí k útoku). No já měla v kabelce ten aromatický tabák (ten by ale feromony obsahovat neměl).. Tato sršeň je ze všech nejjedovatější, protože 1 její žihadlo dokáže zabít oslabeného člověka.

Tedy tato sršeň už u nás dávno je (minimálně jeden příslušník daného druhu, kterého jsem osobně potkala). Zrovna jsem si na toto léto koupila bio opalovací krém s feromony, tak ho můžu asi rovnou vyhodit.. Zde si můžete přečíst článek z roku 2018 o tom, že se tato sršeň možná dostane do ČR (když už tu dle mého pozorování dávno je - akorát "jen tak" neútočí na lidi a asi se lidem spíš vyhýbá).

A nebo je možnost, že ji někdo choval doma jako domácího mazlíčka, ulítla mu oknem a zrovna jsme na sebe narazily. Ano, i to je možné, že by se s tímto zvířetem někdo kamarádil - viz toto video.
...