Vivobra

Materiál podprsenky je obyč (92% nylon = ten je dobrý a 8% elastan = umělý/obyč), ale pokud máte velká prsa a chcete podprsenku na doma / braletku, tak na větší velikost prsou se nevyrábí a neprodává. Toto je jediný obchod, kde jsem našla i větší velikosti tohoto typu podprsenky a navíc, pokud máte (stejně jako já) velká prsa A ZÁROVEŇ malý/menší obvod pod prsy, tak i když si koupíte větší velikost této podprsenky, jelikož je podprsenka natahovací, přizpůsobí se/bude sedět i po obvodu pod prsy.

Při prvním nákupu jsem se změřila přes prsa a byla jsem na konci jedné velikosti (chyběly mi 2cm do další velikosti). Objednala jsem tedy tuto velikost a byla jsem zklamaná, že mi je podprsenka dost těsná a po pár vypráních (prala jsem ji myslím pouze na 30st.C) mi byla malá - dost mě škrtila a nedala se nosit.. Tak jsem si objednala podruhé, ale tenktokrát o dvě velikosti větší, než kolik jsem si změřila obvod prsou (asi to bude tím, že mám malý obvod pod prsy oproti obvodu prsou, a tak mám prsa reálně větší, než s jakou velikostí se běžně počítá při daném změřeném obvodě hrudníku přes prsa - je to logické: když má někdo přes prsa 100 cm a pod prsy 90 cm, tak má prsa docela malá oproti někomu, kdo má přes prsa 100 cm a pod prsy 70 cm..). Z mé zkušenosti bych obecně řekla: pokud máte obvod prsou mínus obvod pod prsy 10 cm, berte stejnou nebo o 1 velikost větší, podle tabulky níže. Pokud máte rozdíl 20 cm, berte o 1-2 velikosti větší (než kam spadáte podle tabulky) a pokud 30 cm, berte o 2-3 velikosti větší (než kam spadáte podle tabulky) podprsenku atd.. (Příklad: někdo si změří přes prsa 92 cm a pod prsy 63 cm = rozdíl cca 30 cm .. v tabulce spadá do velikosti L, tak si koupí o 2 velikosti větší = 2XL nebo o 3 velikosti větší = 3XL.)

Tabulka velikostí:
S 68–80 cm
M 80–90 cm
L 90–95 cm
XL 95–100 cm
2XL 100–120 cm
3XL 120–140 cm
4XL 135–150 cm
5XL 140–160 cm

Já mám rozdíl necelých 30 cm a podruhé jsem tedy koupila podprsenku o 2 velikosti větší. Když mi dorazila, tak jsem po vyzkoušení zjistila, že aby mi byla velikostně přes prsa úplně dobře, potřebovala bych ještě o velikost větší, ale jelikož mi jsou trošku volná ramínka (a nechce se mi je přešívat=zkracovat), tak si myslím, že o 3 velikosti větší podprsenka už by mi byla volná v ramínkách a možná i trochu pod prsy. Tato podprsenka (o ty 2 velikosti větší) má také horší podpěru prsou (slabá podpěra). Pokud ale po pár vypráních zjistím, že se smrskla, možná budu muset objednat ještě jednou (a asi už naposledy) o 3 velkosti větší.

Nevýhoda je, že se to objednává přes internet a člověk si podprsenku nemůže vyzkoušet. A zároveň se prodává po 3 kusech, takže si nemůžu koupit 3ks různých velikostí a od té velikosti, která mi bude sedět, pak přiobjednat víc kusů podprsenky dodatečně.. Stejně to je ale zatím asi první podprsenka na doma, bez kostic, pohodlná atd. (nebo jsem další takové pouze nenašla), která je vhodná i pro/sedí i na větší prsa (kdo má velká prsa a malý obvod pod prsy, asi ví, jaké to je shánět podprsenky..). I kdyby se ale podprsenka dala předem vyzkoušet (např. koupím více velikostí a ty, které mi nebudou, ve 14ti dnech vrátím - což u poprsenek jde v jak-kterém obchodě..v tomto nevím, jestli to jde), tak jelikož se až po pár vypráních a pravidelném nošení ukáže, jestli daná velikost sedí, toto vyzkoušení předem by pomohlo jenom trochu, ale stejně by se člověk rozhodoval mezi dvěma velikostma až časem. To, že se prodávají dohromady rovnou 3 podprsenky za 500-600Kč a ne po jedné podprsence za např. 200Kč, by ale obchod změnit mohl (mohl by dát na výběr objednat jednu podprsenku např. za cca 200Kč nebo sadu tří podprsenek za 560Kč). Dejte si pozor na to, že je tam výběr ze tří možností: 1x 560Kč/sada nebo 2x 448Kč/sada nebo 3x 392Kč/sada..když zvolíte 3x 392Kč/sada, tak kupujete 9 podprsenek.

Co se týče podprsenek s kosticemi, tak v internetovém obchodě Astratex.cz mají velký výběr až do velikosti 13 myslím (a velké velikosti mají i na extrémně malé obvody pod prsy), takže tam si vybere asi skoro každá (na stránce si najděte průvodce určením velikosti, který z vámi zadaných údajů vyhodnotí velikost a doporučuji se jím přesně řídit, příp. koupit o 1 velikost větší, pokud vám prsa stále rostou, protože ta jejich velikost je přesně na míru). Mně ale všechny podprsenky s kosticemi po čase škrtí + se mi velikost prsou mění, takže jsem tam nakupovat přestala a nosím už jen podprsenky bez kostic.

Sportovní podprsenky se sehnat na velká prsa v kombinaci s malým obvodem pod prsy dají, ale sportovní podprsenky jsou určeny jen na krátké nošení při sportu - protože prsa dost mačkají proti otřesům, aby se nehýbala např. při běhu, tak se rozhodně nedají nosit jako podprsenka na doma. (U běžných menších/normálních prsou se prodávají různé typy sportovních podprsenek a u takových těch ne úplně profesionálních, které nejsou tak pevné/svírající, to teoreticky i jde - ale pro větší prsa se sportovní podprsenky prodávají pouze "fest", takže to nejde.)