TerraWash+Mg

V minulosti jsem již zkoušela různé "kouzelné" prací míčky a kuličky naplněné minerály, ale moc to nefungovalo. Proto už by se zdálo, že nebudu důvěřovat a zkoušet další podobnou věc, ale intuice mě navedla jinak. Objednala jsem tento výrobek, který i dle popisu funguje na jiném principu, než ony zmíněné koule na praní.. I z logiky věci to dávalo smysl a pere se s tím krásně.

Stačí jeden tento pytlíček, který vydrží (pro jednu osobu, peru cca dvě až tři pračky za týden) na rok a kousek. To je za cenu 1295Kč "tak akorát" (podle popisu by to mělo vydržet až 3 roky, ale už mi skoro dochází a koupila jsem ho přesně před rokem). Když se ale podíváte např. na ebay, tak tam se dají 99,98% nebo 99,99% kuličky hořčíku sehnat i levněji (nejlevnější jsem našla za 300Kč i s poštovným) = je to opravdu ten samý produkt, jen to jsou samotné kuličky a pytlíček si k tomu musíte vyrobit svůj. Bohužel ty nejlevnější kuličky mi nejdou koupit (nějak to nefunguje ta nabídka), a tak tam jsou pak nejlevnější za cca 500-600Kč v pytlíčku (není tam uvedená hmotnost, ale potřebujete něco málo nad 100g - jakmile hmotnost klesne na 70-80g, je potřeba pytlíček vyměnit za nový/přidat kuličky/přikoupit nový pytlíček a svázat ho se starým, takže hmotnost pak bude dohromady 170-180g a bude se čekat až to klesne na 70-80g takže to vydrží mnohem déle a takto se ušetří..). Z ebay jsem ještě nezkoušela, může to být i scam, takže zkoušejte pouze na vlastní riziko..
Také asi i záleží, jakou máte vodu, jak dlouhé prací programy používáte a na jakou teplotu perete (i od toho se odvíjí životnost TerraWash) - je tedy možné, že vám vydrží mnohem déle než mně.

Každopádně po ročním používání mohu zhodnotit, že pere dobře (prádlo je normálně dobře vyprané, zbavené pachů i potu a navíc se mnohem méně "opotřebovává" praním = je to skoro to nejšetrnější praní, kromě vlny s ním peru vše). Funguje jak při teplotě 30 stupňů, tak při teplotě 60 stupňů. Na 90 st. sice také peru, to ale horčík pro jistotu nedávám a dám obyčejný prací prášek (možná by to nevadilo, ale čím vyšší teplota, tím dříve se TerraWash "vypotřebuje" bych řekla). Jako bonus hořčík čistí při každém praní pračku, takže nemusíte kupovat další přípravky. Nepoužívá se k němu aviváž, takže prádlo nevoní po aviváži, má neutrální vůni čistého vypraného prádla.

Nevýhody jsou tři:
1.) Nedoporučuje se dávat do sušičky, ne kvůli kuličkám, ale pouze kvůli tomu pytlíčku, protože je z umělých vláken a nevydržel by možná potom ani ten rok (ten pytlíček by nevydržel, kuličky byste si mohli přendat, pokud by se při praní nevysypaly za buben pračky). Takže když peru prádlo, které chci hned poté vysušit v sučičce (mám pračku se sušičkou), tak nemůžu navolit program praní + sušení dohromady, ale dám jenom praní a když se pračka vypere, tak pytlíček vyndám a zapnu sušení. Asi dvakrát jsem zkusila nechat pytlíček i při sušení a nic se nestalo = když na to občas zapomenete, nic se neděje.
2.) Po doprání pračky musíte pytlíček brzy (např. do 1-2h, to jsem jen tak odhadla) vyndat. Protože když zapomenete otevřít pračku a prádlo vyndat, a necháte ho tam do dé doby, až prádlo zesmrádne, tak se tím kuličky hořčíku zničí (=znehodnotí, přestanou prát a můžete je vyhodit). To je docela velká nevýhoda, ale dávám si na to pozor a naštěstí jsem je tam zapomněla jen jednou asi na 4h a nic se nestalo - kdybych ale pračku zapomněla vyndat např. přes celou noc, to už by asi byl problém.
3.) Byla jsem zvyklá používat jako aviváž ocet a tato kombinace (TerraWash + ocet jako aviváž) není možná (při praní s kuličkami se ale nemusí používat aviváž žádná, protože fungují i jako aviváž akorát bez vůně = nepoužívám tedy teď žádnou aviváž a jsem spokojená).

Koupě kuliček nelituji a hned jak mi dojdou koupím nové. Mám ráda hořčík, přírodní prostředky a neplýtvání odpadem (kuličky vznikají jako odpad při nějaké průmyslové výrobě, jejich výrobní cena je tedy velmi nízká..) - tento "prací prášek" splňuje všechny mé požadavky natolik, že už v ničem jiném neperu. Jsem ráda, že jsem našla svůj ideál.


Nyní už jen zkopíruji info od prodejce TerraWash:

Revoluční způsob praní prádla!

Tento pytlík je naplněný speciálně upravenými kuličkami hořčíku, které po styku s vodou vytváří bublinky vodíku a formu ionizované alkalické vody se zvýšeným pH, cirka 10.5, což usnadňuje vodě odstranění pachu a špíny z materiálů.

- Terra Wash+Mg vydrží až 365 pracích cyklů (1 rok, pokud perete 1x denně).
- Jeden pytlík Terra Wash+Mg vystačí až na 8kg prádla.
- Šetří čas a peníze, protože není nutné přidávat žádné jiné prací prostředky, aviváž či ocet.
- Funguje při měkké i tvrdé, stejně jako studené i horké vodě.
- Praní bez mýdlových bublinek znamená, že není třeba dodatečné máchání. Šetříte peníze za energii a čistou vodu.
- Odstraňuje pachy až 10x lépe než běžné prací prostředky.
- Prádlo voní svěže a čistě (bez přidaných vůní z aviváží). Aviváž nepoužívejte.
- Na základě našich testů se spolehlivě osvědčil při praní sportovního a barevného oblečení, vlny, montérek nebo záclon. Je skvělý i k praní BIO bavlny, sportovního oblečení, pracovního oblečení a ostatních speciálních tkanin.
- 100% bez toxických a chemických látek – jeho hlavní složka, HOŘČÍK, je minerál získáván přímo ze Země, který také zároveň představuje 0,15% složení lidského těla.
- 100% hypoalergenní – žádné chemické zbytky. Pro miminka, děti a jedince s citlivou pokožkou (ekzémy, alergie a ostatní kožní potíže).
- Chrání zdraví a zároveň udržuje vaši pračku čistou – odstraňuje plísně, bakterie a odpadní zbytky z pracích prostředků nebo mýdel, které ulpěly v pračce.
- Do odpadu odchází jen čistá voda, takže žádné chemikálie neotravují vodním systém (voda v oceánech obsahuje 0,13% hořčíku).
- Pokud použijete vodu s obsahem Terra Wash+Mg na rostliny, budou zdravější, protože hořčík je pro zdraví rostlin důležitým minerálem. Vodu z praní za použití Terra Wash+Mg můžete také použít k zalévání zahrady, protože hořčík obsažený ve vodě podporuje růst plodin. A navíc hořčíkové kuličky obsažené v Terra Wash+Mg sáčku lze po ročním používání rozsypat do zahrady nebo květináče – obohatíte tak půdu.
- Chrání vaše oblečení tím, že uchovává tkaniny i jejich barvu.
- Tkaniny jsou po vyprání jemné na dotek. Dobře se žehlí.
- Pytlík Terra Wash+Mg je přenosný a jeho použití je tak snadné. Je ideální pro cestování.

Špičková kvalita – vyrobeno v Japonsku za použití patentované inovativní technologie s ověřenými výsledky testů.

Použití: vložte pytlík do pračky s prádlem a zapněte cyklus praní. Po vyprání pytlík vyjměte a nechte usušit. Na bílé bavlněné prádlo je doporučeno přidat k prádlu ekologický prášek a perkabonát sodný na přírodní bělení bílého prádla. Skvrny jakéhokoliv druhu (potní skvrny, zažloutlé límečky, krev, tráva, mastnota apod.) doporučujeme předem ošetřit mýdlem na skvrny. Vše se dávkuje v polovičních množstvích, protože společně s Terra Wash+Mg je prací síla těchto přípravků amplifikována. NEPOUŽÍVEJTE prací prostředky s obsahem chlóru a chemických bělidel.