platenetenisky.cz

V tomto obchodě prodávají zcela přírodní tenisky vyráběné v ČR. Podrážka je ze 100% přírodního kaučuku a vrchní část z bavlněného plátna ( = 100% bavlna). Navíc jsou ty boty levné. Na materiál jsem se jich ještě pro jistotu speciálně zeptala:

"Všechny naše tenisky jsou vyráběny pouze ze 100% bavlny a 100% kaučuku, do kterého se nepřidávají žádné náhražky, přidává se pouze barvivo (titanová běloba, nebo pigment na bázi sazí) a urychlovače (síra) pro vulkanizaci. Žádné plasty, nebo něco podobného, jako je to u čínských výrobků."

S obchodem mám dobrou zkušenost (vstřícné a milé jednání). Doporučuji ale kupovat spíše větší velikost (když budete boty prát v pračce, tak se trochu srazí).

Tenisky nosím v létě na nenáročné procházky. Koupila jsem si (mimo jiné) tyto - ostatní z mého nákupu už tam nejsou (vyprodáno). V nové kolekci mě ale uchvátily tyto (jelikož teď mám bot dost, tak je kupovat nebudu, ale tyhle bych klidně běžně nosila, např. do práce).

Nevýhody:
- Boty nejsou do nízkých teplot nebo do náročného počasí/terénu.
- Při nákupu přes eshop se mi těžko určovala správná velikost. (Ideální je zajít do jejich kamenné prodejny.) Oni mi boty bez problémů vyměnili, jelikož mi byly těsnější, musela jsem jim boty ale vrátit (platila jsem za odeslání poště dle sazebníku ČP). Naštěstí mi už pak neúčtovali poštovné za nové zaslání vyměněných bot, což jsem ocenila.
- Podrážka je sice z přírodního kaučuku, ten ale asi nevede elektřinu = boty samy od sebe neuzemňují (jakékoli běžné boty, ani boty MBT, také neuzemňují). (To se dá vyřešit i jinak, např. uzemňujícími patovými návleky, které se na botu připnou.)
- Jsem zvyklá na MBT boty (což tyto nejsou). MBT boty jsou sice extrémně zdravé pro nohy (a oproti plátěným teniskám jsou extrémně drahé), ale zase nejsou vyrobené celé z přírodního materiálu.. Já nakonec zvolila zdraví svého těla před 1000% ochranou přírody, ale byla to těžká volba.