https://www.csfd.cz/film/1177353-zranitelna-srdce

Romantický film, avšak je v něm skrytá propaganda (která je ukrytá zajímavým způsobem, proto to rozeberu). Rozbor obsahuje SPOILERY.

V USA žila holka, která měla tři zaměstnání a i přesto si nemohla dovolit koupit inzulín, který potřebovala k přežití (protože měla cukrovku). Nějak jsem to nezkoumala, ale výroba inzulínu podle mě nebude moc drahá ani náročná, takže ho stát/systém může vyrobit dostatek a dát každému zadarmo/za pár korun A NEBO může prodávat lahvičku za 200 dolarů (cca 4000Kč).. V USA se systém rozhodl tak, že ze zdravotního pojištění bude hradit pouze určité množství inzulínu (a pokud má někdo cukrovku silnou a potřebuje lahviček víc, tak si je už musí kupovat..a pokud na přemrštěné ceny nemá dostatek peněz, tak má smůlu a systém ho nechá zemřít). Takto to alespoň bylo ve filmu (nedivila bych se tomu, kdyby takto fungovalo "kapitalistické" zdravotnictví i reálně..). Takže holka má cukrovku a i když má 3 práce, stejně jí hrozí smrt jenom kvůli tomu, že lék, který by mohl být levný, je dostupný jen v omezeném množství a pak pouze za přemrštěnou cenu (asi chce systém nechat zemřít "slabé nemocné kusy", které nemají vysoký pracovní výkon?).

Tato holka se seznámí s klukem, který je voják. Ačkoli je film z roku 2022 (a v tomto roce již skoro všichni lidé ví, že "teroristický útok" 11.9.2001 byla falešná vlajka určená k tomu, aby mohly USA ospravedlnit dobyvačnou válku, ve které ukradnou zdroje=ropa jiné zemi), ve filmu nám stále ještě jako automatický fakt (o kterém se nepřemýšlí=nepochybuje) předkládají, že USA ve válce s Afghánistánem opravdu bojovala proti nebezpečným teroristům..
I tak, pokud tuto zásadní manipulaci přeskočíme, tento voják ve filmu říká, že bojuje za udržení současného USA systému = toho systému, který by nechal zemřít mladou holku (která je snaživá a má tři zaměstnání..) jen proto, že to je asi "slabý kus" = má nemoc (silnou cukrovku). Tento kluk se ve filmu seznámí s holkou, která mu řekne, že jí hrozí smrt (v tomto systému), ale on není schopný použít mozek a vytvořit myšlenku o tom, jestli tedy má cenu takovýto systém bránit..a i nadále zastává názor, že půjde do války (kterou vymyslel někdo jiný = on nezkoumá, jestli je válka oprávněná) a klidně zemře "za vlast" jen proto, aby obhájil a zachránil současný systém (který zabíjí jeho holku..). Tedy kluk je hodně hloupý/zmanipulovaný a absolutně neumí přemýšlet (sám za sebe).

Ve filmu tedy proběhne sem tam i ojedinělý myšlenkový pochod a to srovnání stylem "buď tu budeme mít současný systém a nebo ženskou obřízku jako je tomu v muslimských zemích", což je opět manipulace (omezený výběr pouze ze dvou špatných možností, kdy si "musíme zvolit menší zlo" = proč? proč si svobodně nevymyslet něco nového a lepšího?). Jako další myšlenkový pochod kluka ve filmu taktéž proběhlo "pokud se ti nelíbí současný systém v USA, tak jsi asi komunistka" (ale už nevysvětluje, proč je komunismus podle něj špatný = protože to přeci asi "každý ví" že je špatný/horší než kapitalismus). Když jsem se ptala lidí, tak většině připadal na komunismu špatný zákaz cestování (a že by mohl být komunismus, který nebude zakazovat cestovat, už nikoho nenapadne..). Já nevidím rozdíl mezi tím, jestli mi vláda říká "nesmíš vycestovat do zahraničí" a nebo jestli mi řekne "můžeš vycestovat, ale pouze pokud na to máš peníze" (pak už záleží na tom, jak moc těžké/jednoduché je peníze na cestování vydělat, protože chudá rodina v kapitalismu také nemůže celý život cestovat a kromě naděje "když se nám podaří najít si lépe placenou práci, tak to možná někdy v budoucnosti půjde" tam reálný rozdíl mezi těmito dvěma systémy pro takové lidi není). Ano, v kapitalismu mohou cestovat alespoň ti bohatší, zatímco v komunismu nemohl nikdo - opět tedy říkám, proč neudělat komunismus tak, aby mohl každý cestovat jak se mu zlíbí? To je řečnická otázka (aby se lidi zamysleli nad tím, že když jim někdo dává na výběr ze dvou špatných systémů, tak proč nevymyslí jiný nový a lepší systém? Proč skočí na to omezení, že si mohou vybrat jen z těchto dvou špatných možností?). Pak taky lidem samozřejmě vadila nesvoboda slova za komunismu, což nyní opět svobodu slova nemáme (a i pokud někdy svoboda slova po skončení komunismu byla, tak to byla "svoboda" postěžovat si na to, co se mi nelíbí, bez reálné možnosti změny/řešení, takže taková "pseudosvoboda"..k čemu člověku je, že si může donekonečna stěžovat u piva na špatný systém, když v něm musí dál žít = vždyť takováto "svoboda" k ničemu reálně není!). Nebo "naděje" že volby něco změní a neustálý opakovaný údiv po volbách nad tím, že "většina" zvolila zaprodanou stranu, no tak máme zase na pár let smůlu..a nikoho nenapadne, že by volby mohly být pouze divadlo na oko, aby to vypadalo, že lidi mají možnost o něčem rozhodovat, přičemž o vítězi reálně rozhodne ten, kdo sčítá hlasovací lístky/ten, kdo podplatí sčítače lístků (ten prostě vybere vítěze bez ohledu na to, kolik lidí dotyčnou stranu volilo).

Takže já rozdíl mezi komunismem a kapitalismem (ani jedno jsme v čr naplno ještě neměli, takže berte názvy pouze přibližně) v ČR nevidím. Podle mě nám vládnou ti samí lidé a dělají ta samá omezení, akorát to zabalí do jiného "hábitu"=rozumové manipulace / zdůvodnění / záminky / okecávání / lži. Např. při "pandemii" byly zavřené hranice a nesmělo se vůbec cestovat, ale měli jsme u toho rozumové zdůvodnění, že to děláme pro svoje zdraví a že tu řádí hrozná/smrtelná nemoc.. Já nevidím rozdíl mezi diktátorem, který omezí mojí svobodu cestovat "jen tak" a mezi diktátorem=tzv."svobodnou vládou", která udělá to samé, jenom mi k tomu dá ještě vylhané odůvodnění/záminku. Ano, lidi zvýšeně umírali, ale v té době se také spouštěla 5G síť.. Pak přišla jako "řešení" vakcína a od té doby, co se začalo očkovat, začali lidi umírat ještě víc. Můžete věřit tomu, že by vláda nebyla tak zlá, aby zabíjela lidi jenom kvůli tomu, aby to mohla svést na nějakou nemoc = aby získala záminku (např. k omezení svobod) a nebo můžete věřit tomu, že by toho lidi, kteří touží po moci (a/nebo penězích), schopní byli (to už je na vás, čemu se rozhodnete věřit - na tom, jaká je pravda, vaše víra nic nezmění).

Ve filmu byly hezké písničky a dobře se na něj dívalo, takže kdyby neměl velkou nevýhodu v tom, že v něm byla jako "samozřejmost" předkládána propaganda a nepřemýšlení, mohl by to být hezký romantický film. Takto je to bohužel film o dvou hloupých systémových biorobotech, kteří se do sebe zamilují (tedy pointa nic moc). Navíc film končí tak, že se z té holky stane slavná zpěvačka = opět automatické programování (do podvědomé mysli) toho, že aby si v USA "zasloužila" žít (když má silnější cukrovku), tak musí být slavná. Nárok na "obyčejný život" asi v "kapitalismu USA" nemá (bez slávy neměla dostatek peněz a nepřežila by). Holka ve filmu byla také biorobot a to poznáme i podle toho, že se např. ani nesnažila vyzkoušet nějakou alternativní léčbu (=také nepřemýšlela a věřila pouze jedné možnosti a tou je inzulín). Co se týče cukrovky, tak netvrdím, že si ji každý dokáže vyléčit alternativně (jsou různé typy cukrovky a různá síla nemoci, plus ne každý narazí na ten PRO NĚJ správný alternativní postup=pokud tedy nějaký pro něj vhodný vůbec existuje), ale ona ani nepátrala a nic jiného než to, co je "běžné" nezkusila = ani nezkusila přemýšlet (sama za sebe). A ani nezkusila zpochybnit celý systém běžné medicíny v kapitalismu (vždyť lékaři ze zdravých lidí nic nemají, příjem za léky atd. plyne pouze z nemocného - z tohoto základu se mohla odrazit a začít zkoumat, jestli náhodou neexistují i jiné možnosti než jenom tato "zaprodaná medicína").
...