Pedofil je člověk, kterého sexuálně přitahují děti (ať už to tak má vrozené a nebo se "přeorientoval" proto, že chce dětem odebírat energii, protože jí mají hodně). Viděla jsem film Danielův svět a poselství toho filmu je, že pedofil, který by nikdy dětem neublížil, protože je má rád, by chtěl mít možnost/přístup se s vybranými dětmi vídat, aby netrpěl.

Nebo alespoň takto jsem já pochopila to, co chtěl film říct. Film popisoval utrpení pedofilně orientovaného člověka z toho, že nikdy nemůže mít sex (ani se dívat na porno) a nikdy nebude mít rodinu. Jediné, co takovému člověku (který to tak má od narození a nemůže svou orientaci změnit) údajně zbývá, je těšit se na nějaké nevinné setkání s dítětem, se kterým jsou kamarádi. Já jeho utrpení rozumově chápu, přesto bych ale nepodporovala pedofily v tom, aby mohli mít nevinné a kamarádské vztahy s dětmi (i kdybych věděla, že dítěti nikdy neublíží a že se dítě nikdy nedozví, co k němu pedofil ve skutečnosti cítí). Níže vysvětlím proč.

Jistě každá žena (a někteří muži, které někdy v životě balil homosexuál či dominantní/dotěrná žena) zná ten pocit, kdy komunikuje s mužem, který se tváří jako její kamarád/kolega/známý, ale který na ní myslí se sexuální touhou. Ta komunikace je prostě jiná, žena to vycítí a není jí to příjemné. Je to jiné než když se s ženou baví člověk, který o ní sexuální zájem nemá. A stejně tak bych řekla, že dítě toto sice nepozná, protože je to pro něj nové/neznámé (a sexualita mu moc neříká), ale o to horší to může mít na dítě dopad. Pokud se se mnou baví někdo, koho sexuálně přitahuji, ale on mě ne, tak se snažím tento kontakt co nejrychleji utnout, protože to není příjemné. Rozhodně bych něčemu takovému nevystavovala kterékoli dítě.

Další věc je přenos energií. Ano, když s vámi mluví někdo, kdo o vás má sexuání zájem, je v tom jiná energie, než když komunikujete s někým, kdo se s vámi chce pouze kamarádit, aniž byste ho sexuálně přitahovali. Ten člověk vás nemusí osahávat či nutit do sexuálních praktik, samotný kontakt s ním má úplně jinou energii. A toto ve filmu jaksi "opominuli", protože film se tváří, že pokud nedojde k osahávání či sexuálnímu kontaktu/styku, tak je všechno v pořádku a nic se neděje. Pokud je kontakt s někým "vlezlý" či "nadržený" z jeho strany, tak i když se dotyčný tváří pouze jako kamarád, který by si ke mně nikdy nic nedovolil (protože se ovládá když ví, že o něj nemám zájem), stejně to tam je (nazvala bych to "sexuální napětí" z jeho strany) a nevinný kontakt je pak jiný než "normální". Navenek to normálně vypadá, ale energeticky je to jiné.

Ve filmu je toto zprvu opomenuto, dozvídáme se o vnitřním utrpení pedofila a o tom, že má děti rád a neublížil by jim. Pak jde ale skupina pedofilů na jejich setkání okolo dětského hřiště a přes plot se dívají na děti a hodnotí některé z nich jako "kutík" (od slova "cute"). Po chvíli jim dojde, že vypadají divně (ano, přesně u tohoto mají opravdu "divnou" energii = je to odporné) a odeberou se na louku, kde si vzájemně vyprávějí o "kutících", které znají. No a v této části je přesně ta vlezlá podivná energie trochu vidět v tom filmu, že způsob, jakým o dětech, které znají, přemýšlí, není normální. Je to vícemnéně nechutné. Já vím, že někdo za to, že se narodil jako pedofil, nemůže. Ale mluvit o malém dítěti jako o "kutíkovi" se sexuálním podtextem je hnusné. Dobře, to dítě u toho není, takže o tom neví - mluví tak pedofilové jen mezi sebou. Jenže je rozdíl říct, že je dítě roztomilé (to děti jsou), bez sexuálního podtextu a se sexuálním podtextem. To druhé jednak není normální a ještě k tomu to je hnusné (podle mě tím dítěti odebírají energii, když na něj takto myslí).

Naopak co ve filmu chválím je to, že tito pedofilové nemyslí na děti, které znají, při masturbaci (záměrně si to tak určili, že to nechtějí dělat). Tím by se právě také přenášela energie a v tomto jsou hodní, že se takto rozhodli (i když na přenos energií asi nevěří, když chtějí mít možnost se s dětmi pravidelně setkávat).

Můj závěr je ten, že bych pedofily k dětem nepouštěla (natož pravidelně) jako kamarády, protože je to jako když pustíte sexuálního loudila k holce, která je zadaná a o nikoho jiného než o svého kluka nemá zájem. Tento loudil se bude přetvařovat, může to v sobě potlačovat, ale pořád to tam bude a takový kontakt je lež. Vždyť jeho motivace ke "kamarádskému" kontaktu je sexuální! Pokud by necítil sexuální přitažlivost/zamilovanost, neměl by žádnou motivaci se s danou ženou/dítětem bavit..

Představte si, že dítě má dlouhou dobu (např. od 7 do 17 let) dospělého kamaráda, který za dítětem pravidelně chodí a hrají si spolu. Dítě má tohoto dospělého muže rádo. A v 17ti letech zjistí, že tento "kamarád" byl celou dobu pedofil - takže mu celou tu dobu lhal! Jejich vztah byla lež, protože motivací tohoto pána pro návštěvy a společné hraní nebylo nevinné hraní, ale sexuální zájem! Jak se asi bude mladý člověk cítit, když toto zjistí? Např. 10 let se kamarádit a mít za blízkého člověka někoho, kdo mu celou dobu lhal. Jako nevím, ale pokud by mělo dítě pedofila, jako svého kamaráda, doopravdy po čase rádo, tak toto rozhodně není dobré. A pokud to dítě nikdy nezjistí - tak to jako pedofil utne kontakt jakmile dítě vyroste a už ho nebude přitahovat a nebo ten kontakt nechá postupně "vyšumět" díky tomu, že mladý člověk např. studuje na VŠ a už nemá tolik čas.. Mě se to zdá podlé.

Na druhou stranu, někteří lidé mají rádi děti (nesexuálně) a když nemohou mít svoje děti, tak chtějí alespoň občas navštívit např. děti svého sourozence/kamaráda a pohrát si s nimi/jít s nimi do zoologické zahrady/na výlet/na pouť/do kina/do lesa.. A toto naprosto chápu a pokud by tímto člověkem byl pedofil, který by si ale v tu chvíli s dítětem neplnil sexuální touhu ani zamilovanost, ale obyčejnou lidskou touhu po (ideálně vlastním) dítěti bez jakékoli sexuality (a ani po kontaktu s dítětem by ho taková věc ani nenapadla při vzpomínání), tak pouze takový doopravdy kamarádský kontakt s dítětem bych pedofilům možná (ale asi spíš ne viz další odstavec) umožnila (pokud by se i to dítě chtělo s tím člověkem kamarádit = pokud by bylo kamarádství oboustranné). Žádný jiný kontakt bych jim neumožnila a to právě s ohledem na jejich utrpení, protože čím víc "sexuální loudil" svojí "kamarádku" vídá, tím více trpí. A naopak, pokud mu ona žena nadobro zmizí ze života, znamená to po čase konec jeho utrpení z toho, že tuto ženu mít nemůže. Podle mě toto funguje s jakýmkoli sexuálním objektem ("sejde z očí, sejde z mysli" = konec trápení z nenaplněné sexuality).

Homosexuální muž má potřebu kamarádství (stejně jako jakýkoli jiný člověk) a může se kamarádit s jiným mužem bez jakéhokoli sexuálního podtextu, protože právě v tomto vztahu si naplňuje potřebu kamarádství (a v jiném vztahu se svým partnerem si naplňuje sexuální touhu). Stejně tak heterosexuální člověk se může kamarádit s člověkem opačného pohlaví, protože v tomto vztahu si naplňuje potřebu kamarádství a v jiném vztahu (se svojí partnerkou/partnerem) si naplňuje sexualitu. Potíž by mohla být v tom, že v první řadě člověk hledá sexuálního partnera a až potom kamarády. Stejně tak v první řadě člověk hledá partnera a až potom má vlastního potomka. Pouze pokud člověk partnera nemůže sehnat, naopak silněji lpí na kamarádech, protože kamarádské vztahy ho "podpoří" v tom, aby se necítil sám. Pedofil se může kamarádit s jinými dospělými lidmi (pokud není mentálně zaostalý, že by se sám cítil např. na 7 let, tak mentálně si s dětmi rozumět jako plnohodnotné přátelství nebude). A pedofila, který se sám cítí jako dítě (=má mozek vyvinutý pouze jako dítě určitého věku), bych k dětem nepouštěla nikdy, protože děti nemají vyvinutý mozek natolik, aby se uměly ovládat a chápat všechny důsledky (proto také nemají trestní odpovědnost, zodpovědnost za dítě mají rodiče). Např. pedofil má vyvinutý mozek pouze jako dítě = dítě se neumí ovládat a domýšlet následky svých činů = pedofil se neumí ovládat a racionálně uvažovat = pedofil, který má tělo dospělého muže ale mozek nevyvinutý a má sexuální zájem o děti = průšvih = nepouštět k dětem. Jediný kontakt pedofila s dítětem by tedy mohlo být "suplování" touhy po vlastním dítěti (i když člověk, který nemá partnera, málokdy touží po dítěti - nejprve se musí naplnit jedna potřeba a teprve pak přijde další). A proto i tento kontakt se mi zdá docela zbytečný (protože pedofil nemůže zažít touhu po vlastním potomkovi, jelikož nemá partnera a touha po partnerovi je silnější a předchází touze po dítěti). Někteří lidé touží po dítěti, i když nemají partnera - tito lidé jsou ale podle mého názoru "divní".

Jo a jinak si myslím, že pedofilové odebírají svým sexuálním objektům energii (stejně jako kdokoli, kdo touží po někom, kdo o něj nemá zájem). Proč? Představte si, že vidíte hezkého člověka opačného pohlaví (či takového, který vás přitahuje - pokud jste orientováni jinak). Prohodíte s ním pár slov a z výrazu jeho tváře zjistíte, že ten člověk o vás nemá zájem (nemusí to být zhnusení, ale např. zasněně povídá o svém partnerovi či se na vás dívá bez sexuální jiskry v oku = bez flirtování, pouze věcně či lidsky či kamarádsky). Bude vás takový člověk i nadále přitahovat? Mě ne, protože když vím, že o mě nějaký kluk nemá zájem, tak i když je třeba hezký či v něčem super, tak mě přitahovat přestane. Automaticky to tak mám nastavené a řekla bych, že to tak má každý normální člověk. Vždyť co by kdo měl ze sexu s někým, kdo o sex s ním nestojí? A proto obecně lidé (pedofilové, heterosexuálové, homosexuálové..), které druhý člověk nadále přitahuje i přesto, že dotyčný o ně nemá vnitřní sexuální zájem (=svojí vnitřní motivaci), berou objektům/obětem své sexuální touhy energii. Sexualita je o sdílení vzájemného sexuálního zájmu a jak můžeš s dítětem sdílet něco, co dítě nemá a ani mít nemůže (protože není pohlavně dospělé)? To nejde. Aby se dalo sdílet, musí mít sexuální zájem oba.

Jakýkoli pedofil tedy používá "predátorskou" sexuální energii (a ne láskyplnou), některé z nich omlouvá jen to, že se tak narodili a někteří za to tedy nemohou. Můžeme soucítit s jejich utrpením, ale žádné ústupky (jako pravidelný kontakt s dítětem, do kterého je pedofil zamilovaný) bych jim nedělala. Je to kruté a pedofilovi to způsobí utrpení, ale podle mě to je to nejlepší, co pro pedofily můžeme udělat. Pokud pedofil nedokáže změnit svoji orientaci, může si vymyslet nějaké reálně neexistující dítě, které bude jenom v jeho hlavě, a do toho se může zamilovat. Protože zamilovanost je dobrá a člověka povznáší na duši.
...