Jedná se o reakci na tento článek.

"Nadvláda strojů do pěti let? Vizionář Musk hrozí Skynetem"
- Je to prý Musk (asi pouze nastrčená figurka, ale má to údajně na starosti on), kdo vypouští Starlink = satelity 5G na oběžnou dráhu. A ten stejný člověk HROZÍ, že stroje převezmou vládu nad lidmi? Tak ať to nevypouští, ne? Když si myslí, že by stroje mohli ohrozit lidi, tak je přeci nemá vyrábět a vypouštět.

To byla taková perlička v nadpisu na začátek, ale článek je v podstatě o tom, že hrozí nadvláda strojů/UI nad lidmi (že je prý UI nyní už skoro chytřejší než člověk) a jako ŘEŠENÍ je lidem nabídnuto zavést si ČIP DO MOZKU.. Jelikož pod článkem nejsou komentáře, nezbývá mi nic jiného, než se k článku vyjádřit na svém webu.

Nevím, pro jaké lidi je článek zamýšlen, ale řekla bych, že asi pro extrémně hloupé lidi. Opravdu nevím, co si někdo, kdo vypustí takovýto článek do světa, o lidech myslí. Ale přeci pokud hrozí nadvláda strojů/UI nad lidmi, tak ta největší blbost, kterou bychom mohli v takové situaci udělat, je zavést si čip=UI do mozku.. Tím by UI přeci začala ovládat mozek člověka a to by právě byla plná nadvláda UI nad člověkem.

Jsem zvyklá na různé manipulace, ale toto je jedna z největších, se kterou jsem se v poslední době setkala, protože říká "tím, že se necháte dobrovolně zotročit, budete bojovat proti hrozícímu zotročení". Absolutně nelogický nesmysl, který psal asi člověk padlý na hlavu (nebo že by to psala přímo UI, jejíž zájmy článek zastává?).
...