Napsala jsem to k tomuto videu (video o inflaci, falešném finančním systému a zdražování potravin vs řešení vydělávat víc peněz):


Všechno super, až na to, že řešením není zvýšení platu :D

Máte nějaké zboží, např. slunečnicový olej, který si chce koupit hodně lidí a lidem dáváte dle jejich "zásluh" papírky a ten, kdo dostane dost papírků, si může koupit ten drahý olej - když se všem zvýší plat=papírky, tak se zvýší i inflace (což ještě víc zvýší cenu slunečnicového oleje), protože se musí těch papírků víc vytisknout, aby jich mohli lidé víc dostat = tzn. JEDNÁ SE O ŠPATNÝ SYSTÉM.

Na střední jsme měli jeden předmět, ve kterém se psal test takovým způsobem, že tři nejlepší žáci dostali za 1, dalších pět nejlepších dvojku atd. Co by se stalo, kdyby se všichni naprosto dobře látku naučili - dostali by všichni jedničku? Ne. Ta byla pouze pro první tři nejlepší.. A proč nemůžou dostat dobré známky všichni? Protože úsloví "musíš se dobře učit, abys nemusel/a dělat popeláře/uklízečku" je lež: Myslíte si snad, že kdyby se všichni dobře učili, tak že povolání "popelář" nebo "uklízečka" už nebude potřeba? Že zmizí / nebude to dělat nikdo? Ne. Je potřeba, aby to někdo dělal, a proto pokud by se všichni žáci ve škole moc snažili, byli všichni chytří a měli skvělé výsledky, tak se učivo ztíží! Či se přidá nějaký další parametr, podle kterého se bude vybírat ten, kdo si "zaslouží" dělat lepší práci a na koho "zbyde" těžká/nechtěná práce, která je ale zapotřebí udělat. Samozřejmě vám toto takto narovinu nikdo neřekne, protože se počítá s tím, že nemáte tak vysokou inteligenci, abyste na to přišli sami.. A tak vám řekli výmluvy / lež, kterou očekávali, že přijmete a nebudete se ptát nebo sami přemýšlet ani po ničem pátrat. A stejně fungují papírky (a jejich rozdělování příp. zdražování cen) - viz odstavec níže.

Máte produkt, který si chce koupit hodně lidí (víc lidí, než kolik je produktu k dispozici, tzn. není k dispozici pro všechny, protože kdyby byl v dostatečném množství k dispozici, proč by nedostali potřebné množství papírků na jeho koupi všichni?). A tak se lidem řekne, že jen ti nejlepší dostanou potřebné množství papírků a nebo mezi sebou musí soutěžit např. v "pracovním procesu" (ale opět: produktu není dost pro všechny, a tak i kdyby byli v soutěži všichni "dost dobří", soutěž udělá obtížnější podmínky pro získání potřebného množství papírků a nebo produkt zdraží natolik, než bude "v takové cenové relaci", že si ho bude moci dovolit koupit jen tolik lidí, kolik je produktu reálně k dispozici.

Rada říct si o zvýšení platu, vzít si další práci, snažit se víc, podávat vyšší výkon = "soutěžte víc / buďte lepší v soutěži tzn. vyhrajte nad ostatními" (ale když to udělají všichni, což všem přeju, aby se jim dařilo, tak to nevyřeší problém s omezeným množstvím produktu..). Je to docela hloupá rada, ale abych ukázala, jak je hloupá, tak podávám větší výkony než lidi, kteří si toto neuvědomují a dělám to tak do té doby, než si toto konečně uvědomí a budou se chtít společně domluvit na výrobě a rozdělování věcí potřebných k životu; namísto soupeření. Rada "mějte vyšší plat" = "vyhrajte v soutěži" není řešením, protože aby mohl někdo vyhrát, musí někdo jiný prohrát (a když budou mít vyšší plat všichni, tak bude vyšší inflace = produkt se ještě víc zdraží ..protože takto je nyní nastavený systém).

Skutečným problémem je totiž nedostatečné množství produktu oproti poptávce ( = produkt nyní nemohou dostat všichni), a tak stačí udělat toto:
1.) nakoupit/vypěstovat zdroje/suroviny na výrobu produktu
2.) vyrobit produkt
3.) distribuovat produkt mezi všechny lidi, kteří daný produkt potřebují/chtějí a kteří ho využijí (např. maso nebudeme dávat vegetariánovi)

Na těch třech bodech se stačí DOMLUVIT a pak nebudou zapotřebí vlády ani inflace.. Každý člověk, který nějaký produkt chce, je dobrovolně ochotný podílet se na jeho výrobě (protože MÁ tu MOTIVACI). Takže co takhle zkusit co nejvíce zautomatizovat výrobu (pomocí strojů) a zbylou potřebnou práci pro výrobu produktů rozdělit rovným dílem mezi všechny lidi, kteří si chtějí produkt "koupit" s tím, že až se produkt vyrobí, dostanou ho (v hojném množství, ale zase ne extrémně moc, aby ho pak nevyhazovali - tzn. aby jim jídlo např. neprošlo / aby to stihli sníst) všichni, kteří na jeho výrobě rovným dílem pracovali? Víte, kolik bychom měli při tomto přístupu volného času? Stačilo by pracovat např. pouhých 5 DNŮ V MĚSÍCI.. (a člověk by měl všechny produkty, které potřebuje a chce a zbytek měsíce volno na své koníčky/rodinu; samozřejmě kdo by se nudil nebo by chtěl přispívat společnosti více, tak nikdo by mu nebránil v tom, aby pracoval nad rámec tak často, jak mu to bude vyhovovat) Také bychom nesměli bezuzdně rodit děti jako na běžícím pásu, ale to se v ČR neděje (ta spíše vymírá).. A nemocní lidé by samozřejmě dostávali všechny potřebné produkty a potraviny (v rámci solidarity) zdarma. Bohužel řešení má tu nevýhodu, že se na něm musí shodnout víc lidí (není to "solitérní" řešení) a k tomu je zapotřebí, aby měli lidi nějakou inteligenci na pochopení dějů a aby chtěli spolupracovat namísto soutěžení.

1:35-5:31 (tento úsek si poslechněte celý a za "love=lásku" dosaďte peníze a za "parents=rodiče" systém - níže pod videem budu pokračovat s vysvětlením)


Někteří lidé, než aby si přiznali, že systém je špatný a řídí ho psychopati, raději přenesou vinu na sebe stylem "možná, že kdybych byl lepší/víc se snažil/pozitivně myslel/měl vyšší vibrace", dařilo by se mi lépe (a ono to funguje.. ..do té doby, než psychopat vymyslí příští léčku, která další část lidí "protřídí"=depopuluje ..a co by se stalo, až by zbyli jen ti nejsilnější z podřízených sluníčkářů, kteří vyhráli nad ostatními podřízenými lidmi, ale psychopaty neřešili: aby si nesnížili vibrace, tak o zlu vůbec nepřemýšleli=neexistovalo pro ně? No pak už by zbyli pouze psychopati a těchto pár přeživších lidí, které by čekalo totální definitivní zotročení bez ohledu na to, jestli myslí/mysleli konstruktivně nebo dodržují nějaké jiné věci, které jim doposud pomáhaly..). Je tedy pravda, že pokud bych byla jen já vs psychopati, tak jelikož bych byla fyzicky slabší, udělala bych ze sebe tupou ovci a čekala bych, jestli psychopaty někdy náhodou nepřestane nadvláda nad nudnou ovcí bavit. To by bylo nejlepší řešení stejně jako disociování se natolik, abych nevnímala zlo. Proto ovce ani sluníčkářství úplně neodsuzuju ve chvíli, kdy je člověk slabší a nemůže vyhrát. Jsme ale už nyní jako lidstvo v tak beznadějné situaci? (kdyby nepřišla na pomoc aliance, tak asi bychom na tom až takto špatně byli..) Pokud ne, tak je lepší řešit příčinu (jak odstranit psychopaty od moci) a vyřešit příčinu inflace=zdražování, kterou je špatný systém (tedy jak finanční systém změnit).

Tito lidé, kteří raději než aby si přiznali pravdu o tom, že je špatný systém (a oni sami jako jednotlivec bez spolupráce ostatních nejsou schopni ho změnit), raději přenesou "vinu" na sebe a "snaží se nějak zlepšit/pracovat na sobě atd." (aby nemuseli čelit pravdě o tom, že můžou kdykoli z rozmaru psychopatů/systému zemřít); tak přesně tito lidé také přenáší vinu z psychopata (který o tom, jakým stylem se např. tisknou peníze, rozhodl), na kterékoli ostatní lidi=oběti, kterým zrovna systém ubližuje: "možná, že kdyby byl výkonnější nebo chytřejší/víc se snažil/nebyl líný/pozitivněji myslel/měl vyšší vibrace", tak by se měl lépe/tak by mu nikdo neublížil. Jak se chovají tito lidé k sobě (raději obrátí vinu na sebe než aby ukázali na psychopata/zlo), tak se chovají i k ostatním, kterým je zrovna ubližováno (raději svedou vinu na oběť, než aby poukázali na pravého viníka).

Když existuje hodně holek, které nosí výstřih a chodí v noci samy na odlehlá místa, tak je vysoká šance, že když budeš nosit jenom vytahané mikiny a nebudeš chodit večer sama ven, že se znásilnění vyhneš. Pokud ale začnou všechny holky nosit vytahané mikiny a přestanou chodit večer ven bez ochranného doprovodu, tak sadistům nezmizí puzení ke znásilnění (bez bolesti oběti by si sex neužili). Sadisti se tedy začnou např. vloupávat v noci do bytu žen, které žijí např. samy v přízemí. Tak si všechny ženy zvolí k bydlení vyšší patra a v přízemí budou bydlet pouze muži. Sadista si pořídí žebřík.. Žádná žena nebude bydlet sama = sadista počká, až nějaký manžel odjede na služební cestu a nebo se spojí víc sadistů do skupinky, která jednoho manžela v bytě přemůže. Tedy takováto "řešení" fungují jen tehdy, když zbyde dostatečný počet potenciálních obětí, které dané opatření nemohou dodržovat. Pak jde predátor po nich a řešení ti "funguje" (dočasně = do té doby, než predátor vyzabíjí všechny bezbranné oběti a/nebo než se všechny zbylé potenciální oběti "taky vytuní") ..Ale fungovalo by to opatření, pokud by to dodržely všechny potenciální oběti a nebo je to jenom "obyčejné" LETADLO? Samozřejmě lepší je dodržovat jakékoli opatření (i typu letadlo) než být snadnou obětí (lepší udělat, co jde, a minimalizovat tak svoje riziko než nedělat nic a být na okraji stáda jako dostupná kořist) - ale to je dočasné a nyní se to vyplatí udělat proto, že lidstvo by mělo být osvobozeno (proto než bude osvobozeno, pro všechny se hodí dělat dočasná řešení). Není to ale tak, že dodržuješ dočasné opatření typu letadlo a že tě dodržování tohoto opatření vysvobodí/zachrání (dočasně ti pomůže tím, že budeš lepší než ostatní a nebudeš snadná kořist, ale kdyby nepřišla opravdová záchrana/osvobození, nikomu by pak k ničemu dodržování podobných opatření z dlouhodobého hlediska nebylo). A dokonce když se blíží osvobození, tak když budou všichni dodržovat co nejvíce dočasných opatření (např. všichni se přestěhují do vyšších pater budov), tak predátorům chvilku trvá, než si obstarají "žebřík" a do té doby zrovna může přijít záchrana (tzn. dočasné opatření dodržované všemi potenciálními oběťmi v tento čas před záchranou může zachránit životy, v jiný čas bez budoucí záchrany by ale mělo smysl pouze v celkem bezvýznamném oddálení nevyhnutelného - a tudíž to není/nebyla spása - spásou je spolupráce např. ve formě lidí z jiných planet, kteří sem přišli odstranit psychopaty = přišli nám na pomoc). Možná jsme si je "přivolali" konstruktivním myšlením a možná děti v tunelech nemyslí podle doporučených šablon, a přesto je zachránili (jako první). Přeci by ty děti (které za nic nemohly) konstruktivní síla neopustila kvůli tomu, že na nejslabší bezbranné jedince (děti) zaútočili psychopati, kteří jim způsobili trauma, což obětem vždy zákonitě sníží vibrace..

Určitě je navyšování vibrací dobré (já proti němu nic nemám) a to ať už je člověk traumatizovaný / oběť a nebo v životě téměř nic špatného nezažil. Jenom říkám, že to nefunguje jen stylem "kdo má nejvyšší vibrace přežije" (může to tak být, ale někdy nemusí). Roli hrají i další zákonitosti (a dokonce i faktory jako jsou rozhodnutí zlé strany). Např. traumatizované dítě může mít díky těžkému traumatu a s tím spojenými těžkými emocemi dočasně nižší vibrace těla než zdravě o tělo se starající sluníčkář, ale pokud ten sluníčkář šíří propagandu, že si za to oběť mohla sama, protože asi to dítě mělo hned po narození špatné vibrace, jinak by se mu to přeci nestalo, tak to ten sluníčkář nemá v hlavě úplně v pořádku..A reptiliáni ho třeba nechávají zatím na pokoji, protože jim dělá užitečného blbce, ale..reptiliáni mohou zaútočit kdykoli na kohokoli, aliance nemusí stihnout zachránit všechny, které by zachránit chtěla atd. - prostě se to nedá zas tak moc ovlivnit). Samozřejmě snažit se (udělat to nejlepší) můžeme a je to dobré se před zlem chránit jak nejlépe to jde. Navyšovat vibrace v rámci duchovní praxe (=ne za účelem odměny) je také dobré a navýšit vibrace za účelem nějaké domnělé odměny asi ničemu neuškodí. Když si ale někdo myslí, že to je spása a přehazuje vinu na oběti, tak je pravděpodobně sám traumatizovaný (i kdyby třeba žádné vážné trauma nezažil, tak asi jenom životem v tomto systému) a nebo se už přidal ke zlé straně. Jiné vysvětlení, proč by to dělal, mě totiž nenapadá (což neznamená, že další možné vysvětení neexistuje - třeba čtenáře ještě nějaké další možnosti napadnou). Ve videu věci z tohoto odstavce nezazněly, to jsem psala jenom proto, že jsem se už setkala s tím, že někteří "sluníčkáři" (a nejen sluníčkáři, dokonce i někteří zarytí materialisté) obviňovali oběti z toho, že se jim stalo něco špatného (že si za to můžou samy). Tak pro tyto destruktivní/traumatizované sluníčkáře a destruktivní/traumatizované materialisty jsem rozepsala v tomto článku vysvětlení, aby věděli, v čem (a jak moc) se mýlí.


Pokud by tomu bylo tak, že je vyroben dostatek zboží a máme přístup k dostatku surovinám pro budoucí výrobu, tak pokud psychopati udělají uměle inflaci (pouze za účelem lidi rozhodit/zasadit chaos/vystrašit je atd.); tak pokud by se všem lidem podařilo zvýšit si plat, pak by byl problém s (touto jednou minulou umělou) inflací/zvýšením cen opravdu zažehnán (tedy až na to, že např. důchodci si nemohou říct o "zvýšení platu", takže by jejich příbuzní museli zvýšit plat ještě o víc a dotovat je, aby jim tu kupní sílu, kterou jim inflace vzala, dorovnali). Nějaký čas trvá, než se každému podaří zvýšit si plat (a za tu dobu "reakce" na nepohodlí vytvořené od psychopatů existují vyšší ceny potravin oproti jeho výdělku). I kdyby se to každému skvěle podařilo zvýšit si plat bez toho, aniž by trpěl strachem, ztrátou zaměstnání, nejistotou (nikdo by se nenechal rozhodit a zároveň by bez problémů vše vyšlo každému tak, jak chtěl), tak by to nevyřešilo příčinu problému proto, že příčinou problému je to, že existují psychopati, kteří ovládají systém. Kdyby se to tedy u všech lidí pohodově vyřešilo, tak jediným reálným následkem by byla doba "reakce", tzn. doba, po kterou by člověk kupoval dražší potraviny aniž by ještě měl vyšší plat. Při nejlepším možném scénáři by to bylo u každého člověka v průměru 1 měsíc (to není tak moc, mít po dobu jednoho měsíce trochu nepohodlí či se trošku uskromnit). Jelikož jsme v naší ideální modelové situaci vyřešili pouze následek (přičemž na příčinu jsme vůbec nemysleli), tak psychopati pak mohou udělat další větší uvolnění peněz do oběhu = další vlnu inflace. Všichni lidi už budou vědět, jak se s tím vypořádat, takže za další podobnou reakční dobu jednoho měsíce mírného nepohodlí se problém opět vyřeší. Když illumináti uvidí, že tímto způsobem chaos nevytvoří, pravděpodobně pak přestanou inflaci dělat (je dost možné, že by pak zvolili jinou taktiku/něco jiného). Pokud by to ale dělat nepřestali, tak při opakování vln inflace se lidi mohou domluvit se zaměstnavatelem, aby jim při zvýšení inflace automaticky ihned zvýšil plat o potřebné množství peněz = čímž sníží reakční dobu na pár dnů a svoje nepohodlí na v ideálním případě 0 dnů = vyhráli všichni nad inflací. Psychopaté v takovém případě pravděpodobně (téměř s jistotou) přestanou inflaci vytvářet, protože už to nebude mít žádný účinek na lidi. Takže zvolí něco jiného! Jelikož lidi při tomto přístupu pouze reagují na zlo, ale neřešili příčinu (že zlí lidé ovládají společenský systém = a společenský systém by se dal např. změnit tak, že by v něm zlí lidé neměli šanci škodit..nyní ale máme společenský systém vytvořený psychopaty a oni v něm mají naopak výhody), tak ovládající psychopati prostě udělají příště něco jiného (horšího/zákeřnějšího/promyšlenějšího na základě pozorování našich skvělých a účinných reakcí - dle naší "inteligence" zvolí obtížnost jejich útkoku..na nízkou inteligenci lidu používají jednoduchý útok, na vysokou inteligenci udělají zákeřnější útok těžšího kalibru).
Bohužel tohoto ideálního výsledku ohledně inflace (aby inflace nikomu neublížila) nejde ani při dokonalé snaze všech dosáhnout - to jsem rozepisovala do dlouhého modelu, pak jsem to smazala protože to bylo zbytečně nudné a dlouhé ten výpočet, ale ideálního výsledku aby nyní nikdo při inflaci netrpěl (i když budou všichni správně dodržovat všechna doporučení), se dá dosáhnout tak s pravděpodobností 0,0001% (vypadá to, že čím víc lidí se bude snažit, tím menší mohou být dopady !!!ale pouze v případě, že je všeho dostatek, jinak tato metoda může naopak škodit!!! viz dále).
A navíc, jste si jisti, že je dostatek surovin a vyrobených výrobků na skladech? Normálně by tomu tak mělo být (=hojnost vesmíru), ale psychopati mohli záměrně nechávat vždy vyrobit méně potřebných věcí, než kolik lidí je reálně potřebuje.. Jinak by neexistovalo to divadlo s penězi (a jejich rozdělováním), o čemž jsem psala na začátku článku. Dále - i kdyby byl dostatek surovin pro výrobu potřebného množství zboží, čemuž věřím, že tomu tak je, tak to zboží někdo musí vyrobit (prací). A opět tu máme soutěž/spolupráci/rozdělování, kdo co bude dělat. Pokud dostatečné množství lidí nebude chtít jít pracovat do továrny, tak se dostatečné množství zboží prostě nevyrobí (i když máme dostatek surovin). No a pokud reálně nemáme dostatek ochotně pracujících lidí v továrnách či rozdělení POTŘEBNÉ práce mezi všechy a spolupráci (nebo illumináti záměrně vždy vyrábí méně zboží než je opravdová poptávka tak, aby se nedostalo na každého, protože chtějí, aby byli lidi traumatizovaní a nucení soupeřit), tak v takovém případě rada "když je inflace, vydělávejte víc peněz" nefunguje (z hlediska celku) vůbec a naopak je potřebné, aby nějaká část lidí nakupovala i podle ceny (v rámci boje proti illuminátskému systému/zlu - to jsem taky namodelovala). Myslím si, že moje modelové situace víceméně přesně předvídají, co by se stalo kdyby.. (a proto svým závěrům věřím - ale samozřejmě si můžete udělat svůj model a zjistit si to sami)

Tedy trvalým řešením je pouze identifikování a zatčení psychopatů plus změna systému. Zvýšení platu (a finanční gramotnost obecně) je dílčím řešením, které je dobré udělat, ale nebyla to spása, protože to nevyřešilo problém jako takový. Pokud k tomuto řešení/k těmto učením (říci si o zvýšení platu při inflaci=finanční gramotnost, konstruktivně myslet, navyšovat vibrace) někdo přistupuje jako k pomocnému nástroji (tzn. že ví, že to není spása, ale pouze dílčí ochranná reakce na napadení zlem) a pokud nepřesouvá vinu z násilníka na oběť, pak je všechno ok.