Na novinkách jsem četla, že hoří lesy na Sibiři. A že s tím Rusko nic nedělá, že to nehasí, protože se jim to finančně nevyplatí. (Vyložila bych si to jako "protože jsou prostě zlí a nezáleží jim na přírodě".) Psali to několikrát. Opakovaně.

Jaké bylo mé překvapení, když mi přítel, který čte jiný zpravodajský server než novinky.cz, řekl, že hoří lesy v Jižní Americe. A já o tom nic nevěděla, čtu novinky skoro každý den, tak buď mi to nějak uniklo, a nebo o tom nepsali..

Jenže realita je daleko horší - je taková, že hoří lesy po celé planetě! Hoří půlka Amazonského pralesa v Jižní Americe, v Africe toho hoří ještě víc, hoří Indonésie či kde to bylo a Rusko je na tom "docela dobře" (oproti zbytku světa)..

Já si myslím, že uhasit velký (už rozjetý) požár se současnou technikou asi nejde - ale nevím to jistě, nejsem hasič. Protože jinak by to přeci už někdo uhasil!

Můžete se podívat na mapu požárů a sami zhodnotit situaci (mapa požárů ve světě ukazuje aktuální stav, tedy pokud čtete tento článek s odstupem nějaké doby, tak snad už nic hořet nebude = snad už žádné červené body/oblasti na mapě neuvidíte).


V létě v roce 2012 jsem přemýšlela nad koncem světa a nad tím, co se asi 21.12.2012 stane. Šla jsem si ven číst a potkala jsem nějakého cizího psa. Ten pes vypadal, že je šťastný (jako téměř všichni psi bývají), ale když jsem se mu zahleděla do očí, tak jsem pod tím štěstím (které doopravdy prožíval) vnímala hlubší smutek "pod povrchem". Zeptala jsem se ho proč je smutný a on mi ukázal vizi = poslal mi obraz: kdesi na savaně běžely zebry, nosorožci a další zvířata (asi sloni, lvi, nevím, co všechno) v panice a před něčím prchali. Já neviděla před čím (protože utíkali s předstihem), ale věděla jsem, že utíkají před ohněm. Před hodně velkým ohněm, který si ani nedokážu představit. Ten pes s těmi zvířaty soucítil a poslal mi ten obraz, abych tomu pomohla zabránit.

Cítila jsem se potom také špatně a nevěděla jsem, jestli ta vize byla vůbec reálná - "mělo se to týkat konce světa v roce 2012?" pomyslela jsem si - a v mysli mi od intuice přišla odpověď, že až se tato vize naplní, tak teprve pak přijde "apokalypsa/armageddon" (ať už to znamená cokoli). Tzn. že tato událost je předzvěstí/odstartováním apokalypsy. Já nevím, jestli nyní před ohněm v Africe takto houfně prchala velká zvířata, ale hodně velký oheň tam opravdu je (a nikdy by mě nenapadlo, že by tak velký oheň mohl dokonce po celém světě vzniknout - něco takového bych si nikdy nedokázala představit a to ani pouze v Africe - ale přesto se to děje). Když jsem se dozvěděla o těch požárech, tak jsem si na tuto vizi vzpomněla. Tenkrát jsem se při ní cítila špatně (motala se mi pak hlava a udělalo se mi fyzicky nevolno od žaludku, navíc jsem měla špatnou náladu z toho, co jsem viděla), tak jsem na to raději zapomněla. Nyní ale cítím klid, jako bych s tím byla (už dopředu = asi díky té vizi budoucnosti) smířená, že se to stane.

Aktualizace: Tak možná jsem byla klidná, protože se nic vážného neděje - hledala jsem totiž ještě další info o těch požárech a vypadá to, že zvířata v Africe jsou na požáry zvyklá a pokud by to nebyl nějaký obrovský požár, tak ani neutíkají. A tento požár (v Africe i Jižní Americe) se skládá z mnoha menších požárů, tak jak jsou zvířata zvyklá, není to jeden velký požár (jako to vypadá na mapě požárů před přiblížením). Přibližte si tu mapu požárů a celá oblast nebude červená.