Takové zamyšlení ohledně "generace Z" a rozdílů mezi generacemi - asi se to některým lidem nebude líbit, ale takto to na mě působí, takže jsem si udělala (zatím) tento názor podle lidí, se kterými jsem se v životě setkala (je možné, že máte zkušenosti jiné). Doufám, že se jednoho dne lidi "z otroctví času" vymaní, takže pak už "rozdíly mezi generacemi" nebudou.

Co jsem si všimla, tak dnešní důchodci žili celý život tak, že měli jeden „program“ (většinou ženy = starost o domácnost, muži = pracovat/zabezpečit rodinu) a v tom celý život „jeli“ (to nemusí být vyloženě špatné vzhledem k tomu, co následuje..). Generace baby boomu měla taky trochu tento jeden základní program, ale k tomu ještě např. „hippies“ nebo něco takového (bylo pouze pár základních „podprogramů/energetických polí“ a mohly být i dobré typu „bezpodmínečná láska“ nebo tak). Generace milleniálů už moc neměla základní program, ale byla zapojena do více energetických polí ve stylu „techno/hip hop/šprt/rebel..“ = těch polí bylo na výběr docela dost. Generace Z se však od všech předchozích generací lišila v tom, že „žila přítomným okamžikem“ v tom smyslu, že se zapojovala do „malých“ energetických polí (dalo by se říci nálad), tzn. „jaká energie zrovna převládá“. Přičemž tyto pole střídají zhruba stejně rychle, jako se člověku střídají nálady, a energetická pole mění podle toho, co je pro daného člověka aktuálně "nejvýhodnější" = co mu přináší nejlepší pocity. Takže nerozlišují mezi tím, jestli je lepší např. jít s mainstreamem nebo se zajímat o alternativu = vše, co ti přináší dobré pocity, je pro tebe dobré a nezáleží na tom, co to které učení hlásá (jestli pravdu nebo lež), protože ho stejně zachvíli vymění za jiné (věci se jim docela rychle "ohrají")..

S tímto na jednu stranu souhlasím proto, že takto tato generace Z rozpustí všechna energetická pole (protože jim nedodává náboj = antipatii na základě rozumu), a lidstvo se tak může osvobodit z matrixu "kyvadel". Takže díky tomu, že toto dělá jedna celá generace najednou, je to docela velký posun ve vývoji lidstva. S čím ale nesouhlasím je to, že se věci rychle omrzí, protože přeci je tu ještě lidská individualita (NA KTEROU BY SE NEMĚLO ZAPOMÍNAT) a ta si svobodně vybírá ze všech existujících (i nově vymyšlených = ještě neexistujících) věcí BEZ OHLEDU NA TO, KTERÉ ENERGETICKÉ POLE JE VÝHODNĚJŠÍ=SILNĚJŠÍ nebo které je novější/starší apod.

Protože generace Z už dokonce nerozlišuje jiné lidi jako „to je člověk A, s tím se kamarádím a ten je takový a makový“ a „toto je člověk B, ten je takový a takový, a toho moc nemusím“ a že by se na základě rozlišení jednotlivých lidí podle toho k nim chovali = tzn. rozlišovali individualitu jednotlivce – to ne! Ale oni si spíš řeknou něco jako „teď se bavím s člověkem..jedno jestli A nebo B..a v tuto chvíli cítím z této komunikace kamarádské pocity, takže v tuto chvíli se bavím s kamarádem“. V něčem má nerozlišování individuality výhodu (např. nikdo je nemůže manipulovat že je jejich kamarád a přitom je chtít využít, protože hned ve chvíli, kdy se tak přestane chovat, se s ním generace Z nekamarádí..a neřekne si "on to určitě tak nemyslel, vždyť to je člověk X, můj kamarád", což by si řekly generace přechozí a omylem se nechali např. 1x využít), ale nerozlišovat jednotlivé lidi a bavit se ?“s energiemi/scénáři“? podle mě není OK, protože takoví lidé třeba potkají člověka opačného pohlaví, který je přitahuje, tak zažívají „vztah“ ale o pár dní později pokračují ve svém „vztahu“ a je jim jedno, že s jiným člověkem..vůbec individualitu/jednotlivé lidi nerozlišují.

Navíc pak nechápou, že když jim třeba bývalý partner něco udělal, tak si to nemůžou vybíjet na jiném člověku (který je s nimi ve vztahu poté) a tu bývalou křivdu nemůžou řešit s partnerem novým, protože to je jiný člověk, který jim nic neudělal (a tuto křivdu s ním opravdu nevyřeší, nejde to, vždyť tento konkrétní člověk u toho ani nebyl!). Toto by měly být základní věci, které každému člověku dochází, ale bohužel jsem se už setkala s tím, že ne.. Taky ne všichni lidé z generace Z jsou takovíto a naopak znám pár milleniálů, kteří se zapojili do „tohoto nového způsobu života“, takže to bude spíš člověk od člověka, ale některé věci mě v generaci Z opravdu překvapily. Zároveň ale generace Z podle průzkumu, který jsem četla, prý méně provozuje sex, takže se tam asi tolik neděje to, že by byli dva lidé v pevném závazku (manželství), jeden měl na to chuť a druhý ne, tak by ten jeden „vyhověl“ (je těžší si najít "někoho", kdo chce aktuálně sex se mnou a já s ním, ze všech neznámých i známých lidí, než získat sex od partnera, který sice nechce, ale vyhoví, proto méně sexu..toto je ale zase dobré, že generace Z hledí na to, jestli jejich protějšek "jede ve stejné energii" a do ničeho ostatní lidi nenutí). Jelikož nemají vztah s jednotlivými lidmi, ale s energiemi, tak hledají někoho, kdo má doopravdy chuť na sex zrovna taky (a je jedno, kdo to bude). Proto je mezi nimi více lidí, kteří jsou homosexuální, bisexuální nebo třeba „pansexuální“, protože některým z nich i záleží více na energii než na pohlaví atd.

Z určitého pohledu je toto „logický vývoj“ generací (dalo by se to předpokládat a tato generace k tomu jaká je, byla i trochu donucena), ale z toho samého logického pohledu je generace Z opravdu poslední generací a pak buď přijde „generace normální“ a nebo nic (=lidi se např. přestanou množit..ona totiž nejde moc dohromady výchova dítěte a střídání partnerů dle nálady..nebo dokonce výměna dítěte, které zlobí, za nějaké hodnější, když mi aktuální energie mez mnou a dítětem nevyhovuje:).


Mně třeba vždy vadilo, že lidi si řeknou "jsme spolu ve vztahu" a třeba už nejsou zamilovaní a ani necítí lásku, ale z toho zvyku spolu jsou dál = jakoby preferují individualitu nad láskou. Generace Z je však opačný extrém než je generace současných babiček a dědečků (např. moje babička byla celý život v domluveném sňatku s někým, koho nemilovala): preferují pocity před individualitou, takže jim je jedno, jestli tráví čas s člověkem A, B, C.. hlavně že zažívají tu energii, kterou chtějí. To je na jednu stranu dobré, ale na druhou stranu když to zažijete, tak je to stejně extrémní (střídat partnery podle aktuální energie, kterou "nabízejí"), jako být ve vztahu celý život s někým, koho nemiluji. Opravdu extrém OBOJÍ.

Já třeba nedokážu být s někým, s kým to (už) necítím, ve vztahu - ale taky nedokážu střídat partnery "dle aktuální nálady" podle toho, co kdo aktuálně "nabízí" za hezké pocity.. Stejně tak, pokud se ke mně někdo např. chová hezky a pak mě nějak vážně ublíží, tak i když pak opět nabízí zase "dobrou energii", ctím jeho individualitu (tedy to, že "on = tento konkrétní člověk" mě zradil) a už mu nevěřím. Zatímco v generaci Z někdo aktuálně na někoho útočí, tak jsou nepřátelé, pak je ten samý člověk na toho samého člověka hodný, tak jsou kamarádi a nějaké chování v minulosti či individualitu druhého jedince (a pozor, dokonce ani svou!!) vůbec neřeší. Asi se lidi z generace Z umí vcítit jeden do druhého, protože oni sami jsou "kam vítr, tam plášť" (tedy např. jaká energie/nálada zrovna ve společnosti převládá, tomu politikovi tleskám = je to jedno kdo to je a jaké má plány, důležitá je ta hezká energie, kterou při tleskání zažívám..). Tedy lidi z generace Z nemají nějaký svůj charakter nebo osobnost, zásady atd., prostě si užívají těch energií, které aktuálně jsou (resp. lépe řečeno vybírají si pro ně nejpříjemnější energie z těch, které aktuálně existují)..

Co na generaci Z ale naopak oceňuju je to, že zatímco většina starších lidí (než je generace Z) třeba ani nepoznala, že mám více osobností (to je něco jiného než ty různá energetická pole která popisuji např. u generace Z že se jednou zapojí do toho a jindy do onoho a je to i něco jiného než když máte jakoby jeden vnitřní hlas, který říká "dnes se mi nechce do práce, raději bych dělala to a to" a druhý, který říká "potřebuji peníze, tak se přemůžu"), tak lidi z této nejmladší generace to minimálně vytušili, každopádně se ke mně většinou (ne úplně vždy) chovali u každé osobnosti jinak a dokonce i nějaký cizí člověk na internetu, který mě nikdy neviděl, takto instantně změnil své chování (když je každá osobnost jiná, tak má i trochu jiné energie). Jenže nezměnil své chování tak, že by se mnou měl dva jedinečné vztahy, ale např. z obecné energie "flirtu" přešel na obecnou energii "kamarád". A to se dostáváme zase k nevýhodě:
Co je podle mě největší nevýhoda generace Z? Já mám názor takový, že vztah/energie mezi dvěma lidmi JE U KAŽDÝCH DVOU LIDÍ JINÁ, a tudíž nemohu kamaráda/kamarádku/partnera "nahradit" (i když mám s někým jiným vztah "stejně dobrý", tak energie vztahu je jiná, alespoň já to tak mám, že např. s každým klukem, se kterým jsem chodila, jsem měla vztah úplně jiný, byť celkově dva vztahy mohly být "podobně dobré", vždy byly "rozdílné" a rozhodně se nedaly zaměnit ani vyměnit = vnitřně jsem neprožívala s jedním klukem to samé, co s jiným, protože to ani nejde, když ti kluci nejsou stejní).

Podle mě je normální, aby člověk vnímal druhého člověka jako individualitu (a ne pouze to, co "nabízí"..za energetické spojení/vztah), ale zároveň pokud s nějakým člověkem vztah neklape (tzn. už tam žádné spojení/souznění duší není), tak se lidi rozejdou a najdou si někoho jiného. Jsem ráda, že jsem se narodila do generace milleniálů, která má v těchto hodnotách jakýsi "zdravý střed".