Kdysi jsem si na tadescu v komentáři přečetla, že na vyhnání black goo z těla by mohl pomoct magnet přiložený na pupík. Objednala jsem si tedy z ebay za pár korun kulatý magnet, ale odhadla jsem špatně velikost. Někdo má pupík "ven", ale já mám díru, takže jsem chtěla magnet, který by přesně pasoval do té prohlubně. Objednala jsem tedy druhý a to už jsem se trefila. Došel mi před pár dny, ale já ho odložila na později (neurčito), že teď nemám čas to testovat.

Dnes mi Aluška odpověděla v diskusi, že i black goo musí ctít svobodnou vůli člověka. Já si díky tomu vzpomněla na ten magnet a popostrčilo mě to, abych ho vyzkoušela hned (abych se dozvěděla, jestli něco takového jako je black goo v těle mám). Přiložila jsem si ho na pupík a zalepila náplastí, aby nevypadl. Cca po hodině jsem se podívala, jestli "vytáhl" něco černého, a zjistila jsem, že ne. Takže je to snad v pořádku.

Překvapila mě ale jedna věc. Dnes mám druhým dnem menstruaci, což je pro mě nejhorší den. Někdy to je zlé a někdy je to lepší, ale vždy mě bolí břicho. Zkoušela jsem udělat cokoli, abych menstruaci či bolest zmírnila, ale kromě ibuprofenu téměř nic nezabralo (či zabralo dočasně). Navíc jsem zjistila, že ta bolest břicha při menstruaci je způsobená (většinou) nějakým traumatem, protože když jsem odpočívala a nějakým způsobem jsem vědomě zjistila, čeho se to trauma týká, tak bolest rázem ustala a už se v takové síle nikdy nevrátila. Takže mě břicho bolí sice stále míň, ale stejně se většinou v tuto dobu nemůžu tak dobře soustředit a dělat to, co bych chtěla.

Zjistila jsem, že menstruace je dobrá, protože jak se nemůžu soustředit, tak tak bloumám a vždycky dojdu na to nejdůležitější. Také dobře filtruje práci/vztahy apod., protože vyplave na povrch to, co mi nevyhovuje a čeho se potřebuju zbavit. Zatímco v běžných dnech mám dost energie na to špatné věci přejít, při těchto dnech určité věci/lidi nemůžu.

Poté, co jsem si přiložila magnet na pupík, bolest břicha ustala. Věděla jsem, že je to díky tomu magnetu, ale cca po hodině jsem ho zkusila sundat a bolest zase naběhla a trvala. Tak jsem po cca půl hodině bolesti magnet opětovně použila a znovu bolest ustala. Tento účinek jsem od toho nečekala!

Tedy když jsem šla rychlejší chůzí, tak mě břicho trochu bolelo. Nebo když jsem si lehla na záda a zdvihla nohy pomocí břišních svalů do výšky. Když jsem ale byla v klidu, tak mě nic nebolelo. Navíc jsem přestala cítit hlad. Zkusím to využívat i mimo menstruaci, jestli to bude k něčemu dobré.

Samozřejmě nevím, jestli to nemá nějaké nežádoucí účinky po delší době. Pokud to budete zkoušet, tak na vlastní nebezpečí. Magnet má dvě strany/póly a nevím, kterou mám danou směrem k tělu a která je od těla - pokud se cítíte po přiložení hůř, zkuste magnet otočit. Pokud víte k tomuto tématu nějaké informace či jste se setkali s nežádoucími účinky, můžete mi napsat na email kalia@innocent.com (chodím se do tohoto emailu podívat tak jednou za 3 měsíce, někdy ani to ne, ale zpráva se ke mě možná doručí, pokud nezapomenu heslo). Staré emailové adresy už nepoužívám a tuto jsem si již před časem založila pro komunikaci na internetu, tak jí chci začít k tomuto účelu využívat.

Už dříve jsem zkusila využívat speciálně upravený (tak, aby neměl vedlejší účinky) magnetický náramek na ruku, který také fungoval, ale na bolestivou menstruaci neměl téměř vliv (možná malé zlepšení). O magnetických náramcích jsem zatím nepsala, protože nejsou tak důležité - dokonce jsem je i zapomněla nosit, takže tak velké dobré účinky zase neměly (rozhodně ale nebyly špatné či úplně bez účinku). Magnet na pupíku má ale výrazný účinek (alespoň co se týče zmírnění menstruační bolesti a nepohodlí), dokonce tak velké zlepšení, že jsem o něm ihned napsala.