Jelikož nemám rubriku, kam by se to dalo zařadit, tak jsem napsala předčasně "deník". Narazila jsem na krásné fotky Moskevského metra:

první obrázek

druhý obrázek

třetí obrázek

čtvrtý obrázek

pátý obrázek

šestý obrázek

sedmý obrázek

Nikdy jsem nechápala pocit "národní hrdosti". Myslela jsem si, že všichni pocházíme ze Země, státy jsou uměle vykonstruované (existují pouze v myslích lidí), a tak není co řešit. Nikdy jsem nepocítila národní hrdost (ČR). Když někdo cítil pocit vlastenectví, tak jsem tomu nerozuměla. Nebyla jsem ale z těch lidí, co by shazovali Českou republiku, styděli se za ni apod. Necítila jsem nic, ani nadšení ani ponižování ČR a dokonce ani, že bych sem patřila. Nechápala jsem českou mentalitu/českou povahu (ani její dobrou stránku, a už vůbec ne tu špatnou). Pak jsem ale jednoho dne prožila ruskou národní hrdost a byl to upřímný pocit, který se nedá nějak "naučit".

Od té doby jsem se rozhodla, že se přestěhuji do Ruska (za pár let). Hned po tomto rozhodnutí jsem se ve spánku (asi ve snu) objevila v Rusku a žila jsem tam! Toto se mi zdálo několikrát za sebou (na různých místech). Jednou jsem tam dokonce pracovala a vydělávala jsem 149 Rublů za hodinu, přičemž jsem si ve snu myslela, že to je "pouhých" 49 Kč za hod (což je málo). Po probuzení jsem se podívala na převod měn a opravdu to sedí! (nyní 149 Rublů = cca 52 Korun, ale ono se to v čase mění kolem těchto hodnot, tedy to mohlo být i naprosto správně v tom snu) Pokaždé jsem bydlela v nějaké vesnici, kde byla krásná příroda. V jednom snu jsem tam byla v létě a to bylo príma, v dalším snu jsem tam šla ve stejném měsíci (cca konec března) a to tam byla větší zima než tady (ale ne o hodně). Nemám ráda vítr a byl tam menší vítr než je v poslední době v ČR. Co se týče ruské mentality, tak s tímto docela souzním, v ČR jsem potkala dvě Rusky a u obou jsem jejich mentalitu vůbec nechápala (ani nevím, jakou mentalitu měly - takovou divnou). Ty ale emigrovaly z Ruska do Čech, takže to nemusely být "typické Rusky" (ani tak nevypadaly).

Nedávno jsem šla něco vyřídit v novém městě, kde bydlím. Před odchodem jsem se snažila zapamatovat si mapu, a když jsem byla téměř na místě, tak jsem koukala, že "tady to znám" z jednoho snu, ve kterém jsem tu po okolí něco hledala a nemohla jsem to najít. V tom snu se mi zdálo, že jsem se přestěhovala do nového města (to bylo předtím, než jsem se přestěhovala) a hledala jsem tam (už nevím co) něco. A pak jsem na tom samém místě v realitě doopravdy něco hledala (to místo bylo úplně stejné). Podobné věci se mi občas (opakovaně) dějí, takže věřím, že jsem v Rusku byla "skutečně" (ve smyslu že ta realita, ve které jsem byla, opravdu existuje). Je to tam pěkné.