V historii byl člověk (tzv. historická osobnost), který chtěl změnit systém na něco lepšího, konstruktivnějšího. Jeho vize vycházela z toho, co znal (z tehdejšího systému), a tak ač byla konstruktivní, když jsem se na to podívala dnes zpětně, tak "nebylo to špatné", ale viděno z dnešního pohledu "mohli bychom mít něco mnohem lepšího". Já vycházím z toho, co je teď, a vidím, "co by mohlo být" (a to je mnohem lepší, než to, co vymyslel tenkrát tento člověk).

Při tomto poznání jsem si musela položit otázku "Co když existuje něco ještě lepšího, než je kdokoli schopný vymyslet teď (jelikož každý vychází z toho, co zná, tedy ze současného systému)?".

Pokud by snahy toho člověka v historii vyšly, tak by se stalo (pravděpodobně) to, že by lidé začali žít v tom jeho lepším/konstruktivnějším systému. Lidé by byli spokojení a bylo by to "to nejvíc, co jakoby mohou dosáhnout" - tedy naskýtá se otázka: "Vyvinuli by se pak lidé do něčeho ještě lepšího (např. do toho, co se naskýtá teď) a nebo by byli spokojení s tím, že žijí alespoň lépe než předtím a už by se tolik nevyvíjeli (tzn. nedosáhli by plného potenciálu, kterého by mohli)?". Protože pokud vidím, že možnost, která se naskýtá teď, je lepší než ta, která byla nejlepší možností v minulosti, tak pokud by v minulosti té nejlepší možnosti bylo dosaženo, naskýtala by se pořád ta "ještě lepší možnost"? Jelikož v minulosti té lepší možnosti dosaženo nebylo, tak už se to asi nedozvíme.

Z toho, co vím (co jsem se o historii dočetla na internetu), by pravděpodobně lidé žili v tom tehdy lepším systému, pokud by ho bylo dosaženo, tak, že by všichni kolektivně pracovali pro všeobecné blaho (a každý by se měl v tu dobu lépe, než když toho nového systému dosaženo nebylo). Jenže, lidé by pěstovali plodiny, chodili by do práce a měli by převážně dobrý pocit - napadlo by někdy někoho vynaleznout generátor na volnou energii nebo zhmotňování jídla (jako ve Star Treku)? Lidé v minulosti změny systému nedosáhli, a tak více trpěli, v práci měli špatné pocity, každý si hrabal pro sebe. Jenže co když PRÁVĚ DÍKY TOMU začali toužit po volné energii a po dalších věcech (např. průmyslová revoluce, kdy stroje ulehčily lidem práci, což ale běžný člověk téměř nepocítil, protože lidé žili stále ve "špatném" systému).

Bohužel se nedá odhadnout, jakým směrem by se lidstvo vyvíjelo, pokud by v minulosti nastoupilo na konstruktivní cestu (jestli by lidi také napadlo zajímat se o volné energie a o ulehčení práce a nebo by takové věci nikoho nenapadly). Alespoň můžeme dnes vidět výsledek špatného systému a to je touha po volných energiích (energiích zdarma) atd. Naskýtá se otázka "jestli to stálo za to" (to utrpení jestli stálo za možná rychlejší vývoj lidstva směrem k jeho plnému potenciálu). Na tuto otázku se asi dozvíme odpověď v budoucnosti, protože zatím se žádný plný lidský potenciál neprojevil (a až v budoucnosti zjistíme, jestli se vůbec projeví a jak moc).

O jaké historické osobnosti jsem teď psala není důležité, jde o princip. Ale nebyl to Hitler, aby si o mně někdo náhodou nemyslel něco špatného:) Já si tedy myslím, že z daného popisu je jasné, že nepíšu o Hitlerovi, ale lidé jsou různí (a mohou si domyslet cokoli), proto jsem toto raději objasnila.