Když jsem ještě bydlela v Praze, tak jsem se po jedné schůzi bytového družstva dozvěděla (od důvěryhodného staršího člověka, který to říkal zcela vážně), že prý je to tajné, ale vědci chodí do popelnic a zkoumají, co lidé vyhazují za odpadky (a prý mohou dát i pokutu, pokud člověk např. netřídí plasty a vyhazuje je do směsného odpadu). Že to zkoumají zrovna tady, ať si na to dáme pozor (co vyhazujeme do popelnice..?). Nikde jsem nic takového nečetla, o ničem takovém jsem neslyšela, a hlavně ?VĚDCI? že by vybírali popelnice?? Připadalo mi to hodně vtipný a smála jsem se tomu ještě chvíli poté, co jsem s tím člověkem už nebyla.

Neuměla jsem si představit VĚDCE, jak chodí a hrabou se mi v popelnici a zkoumají, co vyhazuji do koše.. No řekla jsem si "podivný člověk", asi je nějak zmatený a podle věku už by měl být v důchodu, tak to bude asi stářím, že si myslí takovéto věci. Pak jsem to hodila jsem to za hlavu a dál neřešila - ale v červenci 2020 jsem narazila na tento článek.

"Vědci brněnské Mendelovy univerzity už více než rok zjišťují, jaké potraviny končí v černých popelnicích." - doba docela souhlasila (i když spíš o 1-2 roky později to zkoumali v Brně) a sice se jednalo o jiné město, ale většinou Brno je tak o rok až dva pozadu za Prahou, takže je docela možné, že podobné "výzkumy" se dělaly i v Praze (jelikož jsem o tom v té době slyšela, tak teď tomu naprosto věřím, že v Praze ti vědci tenkrát něco podobného také zkoumali).

Tady jsem zažila okamžik, kdy můj rozum (na základě zkušeností) něčemu absolutně nevěřil, dělala jsem si z toho srandu a byla přesvědčená o svojí pravdě, a přesto jsem se mýlila a pravda se za čas ukázala. Píšu o tom, protože mě to překvapilo (mockrát se mi toto v životě nestalo - asi proto, že většinou lidem věřím a nebo umím správně odhadnout, kde je pravda). Tady jsem toho člověka ale důkladně neposlouchala a nezapojila jsem vcítění, jestli tomu opravdu věří, proč to říká atd. - rovnou jsem to odsoudila. Většinou ale neznáme celé příběhy druhých lidí a pravdou je, že existují i "reality" některých lidí naprosto odlišné, pro většinu lidí rozumem nepochopitelné, a přesto tak někdo žije (např. illumináti, kteří věří na příchod antikrista..). Takže když se chce člověk dobrat pravdy, většinou je k tomu zapotřebí značné úsilí.