Tato hra je o teenagerovi (v každém díle to je někdo jiný, ale zaujal mě pouze 1. a 5. díl), který má "nadpřirozené schopnosti" (1. díl = přetáčení času a 5. díl = empatie). Zatím jsem hrála chvilku jen první díl a hru jsem nedohrála, protože já bych se vydala úplně jinou životní cestou, ale možnosti ve hře jsou dost omezené = nejde to = postava se musí pohybovat v rámci svých myšlenek.. Mě nebaví být otrokem myšlenek/mysli (a ve hře jsou na výběr např. jen 3 možnosti rozhodnutí dle myšlenek hlavní postavy, takže to není moc kreativní). Co musím pochválit je zápletka hry, protože jsem zvědavá, kam hra povede / jak to dopadne (asi je tam víc možností zakončení). Také schopnost přetáčet čas je skvělým námětem, kvůli kterému jsem si hru vybrala.

Life Is Strange (1. díl)
První díl sleduje události kolem Maxine „Max“ Caulfieldové, která se vrací do svého rodného města Arcadia Bay, ve státě Oregon, aby studovala na tamní Blackwellské akademii. Při incidentu na školních toaletách, ve kterém je smrtelně postřelena její dřívější kamarádka Chloe Pricová, zjistí, že může vracet čas. S touto schopností následně Chloe zachrání. Později se s Chloe znovu setká a po své vidině tornáda, které má během několika dní Arcadia Bay zasáhnout, jí všechno, co se stalo, vysvětlí. Společně se snaží najít pohřešovanou kamarádku Rachel Amberovou. Zjišťují, že Rachel byla zavražděna fotografem Markem Jeffersonem a Nathanem Prescottem, spolužákem Max. V době, kdy tornádo udeřilo v Arcadia Bay, Max dochází, že pokud chce předejít velké katastrofě, musí se rozhodnout: buďto zachrání pouze Chloe, nebo celý Arcadia Bay.

Life Is Strange: True Colors (5. díl)
True Colors vypráví příběh Alex Chenové, která se rozhodne setkat se se svým bratrem Gabem ve městě Haven Springs, ve státě Colorado. Tam zjistí, že dokáže vycítit lidské pocity jako nikdo jiný. Po záhadné smrti Gaba se rozhodne zjistit, co se s jejím bratrem stalo.

(Zdroj.)

Až to dohraju, tak do tohoto článku napíšu obsáhlejší a přesnější recenzi (jestli ta hra za to stojí a nebo ne)....