V jednom dílu seriálu (myslím, že Hvězdná brána, ale už nevím, který díl to přesně byl) jsem viděla (SPOILER):

Vrátili se v čase a potkali nadřízeného, pomohli mu. Díky tomu, že nadřízený tyto lidi v minulosti poznal, tak zrovna je vybral jako tým, přičemž teprve PAK jako tým cestovali zpátky v čase, kde je nadřízený poprvé poznal..


No a to je ten paradox - jaká "síla" vybrala tyto lidi do týmu? (Odpověď: byla to svobodná volba těch lidí před narozením/jejich pravá svobodná vůle viz článek svobodná volba)

Vrátili se v čase a potkali nadřízeného - to byl okamžik prvního setkání. Nadřízený zažil (vědomě) tento okamžik jako první. Oni ho zažili až po něm (až když se v budoucnu vrátili v čase). Je to pouze "posun" mezi tím, kdy jedna strana ten okamžik vědomě zažila a kdy ho vědomě zažila druhá strana. "V tom okamžiku" zažily ten okamžik obě strany naráz, což také dokazuje, že čas neexistuje. (popisuji to v termínech, že jeden zažil "dříve" a druhý "později", tedy v časových termínech proto, že to jinak asi popsat nejde)

Myslím si, že vše v životě se skládá z takto propletených okamžiků, a když někdo brání tomuto proudu, tak vzniká utrpení. Svobodná vůle (tak, jak ji lidé běžně chápou) neexistuje, jinak by cestování časem/posun ve vědomém prožití toho stejného okamžiku nebylo možné.