Tento sen se mi zdál někdy kolem roku 2013-2014 (myslím, už nevím kdy, ale sen si pamatuju dobře, protože byl v jedné věci výjimečný). Učila jsem se v té době mentálně cestovat (s učením jsem přestala, asi to dodnes neumím, ale tenkrát se mi pár pokusů podařilo).

Tedy jak jsem se učila astrálně cestovat, tak jsem vždy, když se mi to podařilo, vyskočila z okna, abych se proletěla a prozkoumala okolí. Většinou mě to po krátkém letu přeneslo do nějakého snu. Tedy jsem dělala pravidelně to, že jsem se zvedla z těla, šla jsem na balkón a skočila z okna. Zároveň jsem v realitě dělala pravidelně i to, že když jsem nemohla v noci spát (nebo jsem se probudila), šla jsem na balkón, kde jsem si zapálila. Obě činnosti začínaly podobně a to byla asi ta chyba.

Jednou jsem totiž, jako obvykle, v noci vstala z postele a šla jsem na balkón. Když jsem byla na balkóně, tak jsem se chystala skočit z okna, ale realita byla stejně reálná jako ve skutečnosti. Otevírala jsem balkónové okno, abych mohla vyletět, a už to mi přišlo podivné, že ho musím otevřít (a nemohu jít skrz). Tak jsem se na chvilku zarazila a začala jsem zkoumat, jestli jsem vzhůru, a nebo spím. Vše bylo naprosto stejné a nerozeznatelné od reality.

Pak jsem udělala nějaký myšlenkový pochod (nelogický), na základě kterého jsem došla k závěru, že skočím z okna a zkusím letět (a tak zjistím, jestli to je sen - namísto abych se třeba šla kouknout k posteli, jestli v ní leží moje tělo..). Sen to naštěstí byl a svět kolem byl sice k nerozeznání od reality, ale co bylo jiné než ve skutečnosti, byla moje mysl, která přemýšlela nějak jinak (nelogicky).

Poučení je takové - dávejte si pozor, abyste omylem nevyskočili z okna, když se učíte astrálně cestovat :D Sice to každý ví, a nikdo by neřekl, že by se to mohlo stát, ale když pravidelně skoro každou noc vyskakujete z okna, tak se to pak zautomatizuje, a když by se pak člověk jednou probudil a myslel si, že spí.. (a šel v polospánku automaticky k oknu..) - tento zážitek mě trochu vyděsil a kvůli tomu jsem se to pak asi i přestala učit (taky mě to ale přestalo bavit).