Většina lidí si myslí, že když budou vydělávat např. 50 000Kč měsíčně, tak budou bohatí. Lidi si ale neuvědomují to, že čím vyšší příjem, tím dražší (ve smyslu "luxusnější") věci a služby člověk využívá, a tak mu z výplaty může zůstat stejně jako předtím.. A i když se člověk nenechá nalákat na udičku luxusu, tak, co se týče bohatství, hraje roli jedna zásadní věc.

Nezáleží na penězích, záleží, co si za peníze KUPUJETE, aneb jaký život vedete. Pokud si za peníze budete kupovat leč drahé, ale složením nevýživné, jídlo, tak bohatí nejste (vaše tělo chřadne). Pokud si za peníze kupujete věci, které vám škodí, tak jste chudí (bez ohledu na výši vašeho příjmu).

Když má někdo hodně peněz/velký příjem, ale je 12h denně v práci s vyhlídkou, že se to změní možná až bude v důchodu, tak, pokud nedělá práci, která ho vyloženě baví, je poměrně chudý (má chudý život). Jestli má někdo sice hodně peněz, ale nekupuje si věci podle sebe, nýbrž podle okolí (např. tohle auto je v módě, to mi budou sousedi závidět), tak takový člověk je také chudý.. (na duchu)

Četla jsem příběh, že nějaký dělník vyhrál hodně moc peněz a sice nemusel chodit do práce, ale utratil to všechno za prostitutky, kasína a drogy. Díky tomu pak zase peníze neměl (připadalo mi nereálné, utratit takovou sumu peněz během jednoho života, ale jemu se to povedlo za pár let..) a když peníze zase neměl, vrátil se do zaměstnání a říkal, že je rád, protože kdyby měl další peníze, tak by brzy (díky přístupu k drogám a nechráněnému promiskuitnímu sexu) zemřel. Já si nemyslím, že by za to mohly peníze:
obrázek: peníze tě pouze udělají více tím, čím jsi (odkrývající se maska)
Platí to zakroužkované červeně.

Bohatství, sláva, moc, příležitosti atd. podle mě odkrývají, jaký člověk je (říká se, že ženy opouští partnery, když se jim nedaří - já opouštím kluky, když se jim daří, protože tehdy se ukáže, jaký ten člověk je). Když je někdo v nouzi, tak je hodný, ublížený.. Ale když je někdo v nadbytku, tak je sám sebou.

Nebudu psát, jestli si myslím, že jsou peníze "dobré" nebo "zlé" nebo "ani dobré ani zlé" (to by bylo nadlouho - zkráceně: podle mě jsou zlé, protože je zlý tento systém, ale je lepší peníze mít než je nemít). Zároveň si nemyslím, že by peníze kazily charakter, ale ten, kdo má očividně hodně peněz (=lidi to o něm vědí), přitahuje různé podvodníky a manipulátory, kteří se ho snaží zmanipulovat = podstrčit mu věci, které nechce a/nebo nepotřebuje, snaží se změnit jeho charakter tak, aby si navykl na návykové látky, které oni prodávají.. Takže to má takový člověk těžké, ale peníze ani druzí lidé základ vašeho charakteru podle mě změnit nemohou. I ten dělník z příběhu podle mě nebyl vyloženě zlý (jenom lehce ovlivnitelný zlem), ale dobrý charakter taky neměl, jinak by peníze využíval úplně jinak.

Bohatý člověk je ten, kdo si dokáže koupit/vypěstovat kvalitní jídlo, kdo pije čistou vodu, dýchá čistý vzduch, má zdravé a dostatečně prostorné bydlení, které mu i svým zařízením vyhovuje (je udělané podle něj), má hezké a funkční oblečení, má dostatek času na svoje záliby, dělá práci, která ho baví a která je konstruktivní pro společnost, může chodit přírody, může si pořídit děti (pokud chce) a žije ve společnosti, kde se mají všichni takto dobře. To poslední zatím nemá žádný člověk, který žije na zemi, takže opravdu bohatý tu není zatím nikdo (a až někdo bohatý bude, tak to budou všichni).