Heureka: Beurer FB 30

Tento přístroj jsem si koupila kvůli tomu, že dělám opakovaně (pravidelně) detoxikační lázeň nohou. Pokud někdo lázeň nohou pravidelně nedělá (a nebo nemá např. zaměstnání, při kterém hodně stojí/chodí - že by to využil na čistou vodu k uvolnění nohou po námaze), tak tento výrobek nepotřebuje kupovat. Pro tu lázeň nohou tento výrobek není nezbytný, stačí obyčejný lavor s vodou, takže je to spíš pro lidi, kteří mají peníze navíc či si chtějí dopřát něco navíc. Kdybych měla porovnat detoxikační lázeň nohou v nějaké obyčejné míse (to jsem sice nezkusila, ale umím si to představit) vs. lázeň v tomto přístroji, tak výhoda tohoto přístroje oproti obyčejné míse bez bublinek atd., je hlavně dohřívání vody, infračervené světlo a to, že bublinky mi neustále rozmíchávají ingredience (sůl, sodu atd. s vodou). Stejně tak nemohu porovnat tento přístroj oproti jiným přístrojům stejné kategorie, protože tento je první, který mám (ale vybírala jsem ho celkem dlouho a zdál se mi nejlepší).

Proč jsem si vybrala právě tento přístroj?
1.) Infračervené světlo (je zdravé). Tento přístroj měl (na rozdíl od některých jiných přístrojů) zabudované toto světlo na správném místě (tzn. svítí zespodu v místě, kde jsou chodidla, a není umístěné někde vedle..).
2.) Má možnost dohřívání vody (to mají asi všechny přístroje stejné kategorie). Je to to základní udržování teploty vody. Tedy voda se do něj musí napustit už teplá, a přístroj ji pak nenechá vychladnout. (To se pro tu detoxikaci nohou, kterou dělám, přesně hodí.)
3.) Někdo psal v recenzi na heurece, že jsou bublinky slabé, což se mi líbilo, protože v přístroji musím vydržet půl hodiny a já silné bublinky nemám ráda.
4.) Ochrana proti rozstřikování vody.
5.) Je skladný, a přitom se do něj vejde dostatek vody - na bočních stěnách je totiž guma, díky čemuž se dá splácnout.


Moje zkušenost:
Do přístroje se vejde dostatek vody (vody si dám tolik, kolik mi vyhovuje; nehledě na návod či na výšku umístění pemzy) a někde jsem před objednáním vyčetla, že nevadí, když se do vody budou přidávat různé koupelové soli atd. Voda z přístroje necáká ani nikde neprotéká bokem (nevím, jestli jsem překročila maximum dle návodu) a bublinky jsou pro mne úplně akorát. Bublinky jsou příjemné, ale ne moc výrazné (tato intenzita mi naprosto vyhovuje).

Nevýhody:
- Výstupky naspodu přístroje jsou pro mě příliš výrazné (když jsem měla nohy v přístroji déle, tak mě to začínalo být nepříjemné). Možná zkusím nohy do přístroje spustit přes židli, která je bude nadlehčovat - takže nohy nebudou na podložku vůbec tlačit a pak by to mělo snad být OK?
- Ohřev vody byl ke konci až moc vřelý ..ale to je ten samý problém jako s výstupky, protože voda horká nebyla, jen jak jsem měla nohy přitisklé k podložce, tak zespodu šlo to ohřívání, což mě trochu pálilo do chodidel. Doufám, že se i tento problém vyřeší, když budu mít nohy nadlehčené.
- Vibrace (ani bublinky) se nedají vypnout a po delší době mi intenzita vibrací vadila - stejné řešení jako dva body výše, tzn. nadlehčit nohy. (
Možná, že když si nadlehčím nohy, nebude mít pro mne přístroj vůbec žádné nevýhody.)
- Velikost chodidla do 28 cm (já se do toho v pohodě vejdu, ale někteří muži by mohli mít problém).