https://www.csfd.cz/film/242279-dum-loutek/prehled/ :
" Dollhouse je přísně tajné a velmi ilegální. Je to místo, kde se plní přání. Klienti s dostatkem peněz a správnými kontakty si můžou najmout "Actives" nebo "Dolls". Dolls mají kompletně vymazanou paměť, čili jim můžou být vtisknuty vzpomínky, schopnosti a jazyk pro různá přiřazení. Na misích je kontrolují "Handlers" a po dokončení úkolů jsou opět vymazáni a udržování ve futuristické laboratoři Dollhouse. Jsou to lidé, kteří se rozhodli, pro vlastní důvody, vzdát se svých těl. Můžou být kýmkoliv. (dresi) "

Můj popis (možná obsahuje malý SPOILER):
Dům loutek je místo, kde vybraným (fyzicky hezkým) lidem vymažou celou jejich osobnost (až tak, že z nich vznikne prázdná schránka), přičemž pro různé úkoly (které si ten, kdo má peníze, objednal) jim mohou nahrát jakoukoli jinou osobnost, znalosti, dovednosti.. Tento seriál mě zaujal hlavně proto, že i přes výmaz mozku, vlastností a osobnosti člověka, u hlavní hrdinky (a podle mě i u ostatních) "něco" zůstalo (což v seriálu správně nazvali duší). Díky tomuto seriálu jsem si opětovně ujasnila, že duše tvoří vlastnosti (osobnost) člověka, a na základě těchto vlastností se tvoří tělo. V seriálu však na krátký čas "přepsali/změnili" mezičlánek (mezi duší a tělem) tzv. "já" člověka. Což nezměnilo podstatu (duši), a jelikož to bylo na krátký čas, tak ani tělo. Moje domněnka je, že pokud by ty "prázdné schránky" nechali být na delší čas (nemazali by je a nic cizího do nich nenahrávali), tak by se obnovila (či znovu vytvořila) původní osobnost.

Tento seriál svým ústředním motivem naráží na téma "iluminátské programování mysli", které se ale spíše než za pomoci technických přístrojů ovládajících neurony v mozku, provádí pomocí "zla" (traumat, fyzického a psychického násilí, šoků apod.).

ilustrační obrázek
(Zdroj obrázku.)
...