Čemu se budu nyní na webu nějaký čas věnovat?
- Budu psát asi úvahy nebo výpisky z knih, ještě uvidím. Také se budu věnovat receptům.

- Do rubriky Kosmetika jsem přidala odkaz na článek Jak vypadat dobře bez make-upu.
- Do rubriky Podpora zdraví jsem přidala podrubriku Hygiena a do ní odkaz na článek Houbička na mytí nádobí.
- Do rubriky Vlasy jsem přidala odkaz na článek Suchý šampón.
- Do rubriky Diagnostika jsem přidala odkaz na (nezávazné/předběžné/přibližné) testy Psychických nemocí.
- Do rubriky Léčba jsem přidala odkaz na článek Nespavost.
- Do rubriky Psychologie jsem přidala odkaz na článek Jak se rozhodovat.
- Do rubriky Jídlo a pití jsem přidala odkaz na článek Jodovaná sůl.
- Do rubriky Sebe: poznání/rozvoj jsem přidala podrubriku Psychologie a do ní odkaz na článek Jak zvýšit produktivitu.
- Do rubriky Léčba jsem přidala odkaz na článek Chronická únava.
- Do rubriky Léčba jsem přidala odkaz na článek Syndrom dráždivého tračníku.Aktuální články (posledních 10 článků):


.. Myasthenia gravis .

.. Jak usnout do 2 min .

.. Matrix

.. Prosinec 2018

.. Sen 09.2018 (nucení) .

.. Sen 30.12.2018 (smrt)

.. Sen 2014 (konec reality)

.. Otázky k sebepoznání

.. KPU/HPU (Kryptopyrroluria)

.. AfirmaceAktualizace článků (posledních 10 aktualizací):


19.1.2019 akutalizován článek Jak vyléčit kvasinkovou infekci:

- dopsáno:

(Ráno by mělo být ph cca 5,5-6 a odpoledne+večer více zásadité - zdroj. Sliny vyjadřují rezervu zásad v játrech a slinivce, to si trochu nastudujte, ale stěžejní je pH moče - zdroj.)

18.1.2019 dopsáno intro k rubrice Přírodní léčba:

Dříve jsem se bála číst o nějakých nemocech, protože jsem věřila, že se ta nemoc pak na mě "přenese" či jsem si mohla vsugerovat její příznaky. Pak jsem ale měla hypoglykémii a jelikož jsem nevěděla, co mi je, tak jsem začala číst o různých nemocech (neměla jsem na výběr). Nakonec jsem si koupila na zkoušku glukometr a zjistila jsem hypoglykémii. Když jsem začala číst o různých nemocech, tak se to jednoho dne "prorazilo" a místo, aby mi čtení o nemocech škodilo, začalo mě to posilovat. Zkušeností jsem totiž ověřila, že když nějakou nemoc nemám, tak jí neonemocním jenom díky tomu, že si o ní něco přečtu. Místo, abych si vsugerovávala příznaky, jsem začala příznaky (a nemoci), které se mě netýkají, vylučovat a díky tomu jsem získávala sebevědomí/dobrou náladu, že mi nic není. Nakonec jsem ale zjistila, že hodně nemocí je propojených (v těle asi souvisí "všechno se vším") a to mi připadalo zajímavé. Proto mi někdy četba o nemocech připadá jako zajímavé čtení, protože když prozkoumáte víc nemocí do hloubky, začnete vidět věci v širším kontextu a uvidíte propojení, ze kterého si někdy vyvodím zajímavé věci.

17.1.2019 akutalizován článek KPU/HPU (Kryptopyrroluria):

- doděláno propojení mezi nemocí KPU/HPU, DID, anémií, boreliózou a že mi příznaky trochu připomínají i adrenální únavu

- přidán odkaz na laboratoř, kde dělají testy KPU/HPU

16.1.2019 akutalizován článek Příčiny nemocí:

- dopsáno:

Přikládám video, jak vyléčili nějaký nádor pomocí mysli - říkali něco ve smyslu "už je to hotovo, už jsi zdravý" a nádor se přitom během pár vteřin/minut zmenšoval a zmizel. Asi se tak nedá vyléčit všechno (a u každého), ale zde to zrovna fungovalo:


Když mě něco v těle bolí či to je nepříjemné, tak pokud se do toho místa soustředím, dá se to přeložit do myšlenek (např. "mě se tam nechce"). Když se s tím ale neztotožňuju, tak žádné myšlenky nevnímám a mám jen nějaký nepříjemný pocit na těle. Řekli byste si, že když se mi někam nechce, tak jsem si tu nemoc zavinila sama (či že mě nemoc na něco upozorňuje), jenže co když to je vložená energie/myšlenka? V kapitalismu mezi sebou lidé energeticky bojují (když nemohou bojovat přímo) a myšlenka "mě se nechce do práce" může být vhodná pro někoho, kdo si chce peníze vydělat místo mě. Tedy to vůbec nemusí být "moje" (ale může).

Vždy platí, že co je dál od těla (vzdálenost) na něj má menší vliv než to, co je u těla blíž. Nejblíže mému tělu jsem já sama, jelikož jsem uvnitř těla. Z toho plyne, že nikdo druhý nemůže Vaše tělo ovlivnit více než vy sami (někdo druhý může pouze "manipulovat").

Kdysi jsem měla zánět močového měchýře, protože se mi nechtělo do práce (to jsem zrovna asi byla já). Teď už ale vím, že PROSTŘEDÍ, které je od těla dál než jsem od těla já, nemá na tělo takový vliv, jako mám já sama (jak se o tělo zevnitř starám), a proto už se práce nebojím.


11.1.2019 akutalizován článek Příčiny nemocí:

- dopsáno:

"Jinak udajne telo je schopno regenerovat vsechny bunky do 10 let, takze kdybychom umeli opravit zmutovanou DNA a pockat X let, tak replikace bunek by problem vyresila (ale to je scifi, ze by slo opravit zmutovanou DNA, to uz by slo rovnou odstranit problem na bunecne urovni).?"
(Moje pozn. Vědomí možná může měnit DNA.. Či to je soustředění, co něco mění?)
(Zdroj.)


"Lidé často zanedbávají svou biologii a myslí si, že dokážeme ovládat naše štěstí a produktivitu prostřednictvím naší mysli.
Pokud nejste šťastní nebo zdraví, musíte změnit svou biologii.
Vaše produktivita bude na záchodě, pokud máte (např.) chronický zánět."
(Zdroj.)


10.1.2018 akutalizován článek Krev:

- dopsáno:

Z diskuze na zdravi-az:

- Vařte si jarní čaj na čištění krve, bude vám lépe...Jaro kvete, tak ať v žilách čistá krev tepe! Připravte si měsíček lékařský, řebříček obecný a kopřiva dvoudomá. V poměru: 300 g měsíčku 100 g řebříčku a 100 g kopřivy Mějte po ruce velkou tmavou láhev... Byliny smícháme ve velké tmavé láhvi. Na jeden, nejlépe ranní šálek čaje, vždy použijeme 1 čajovou lžičku, kterou spaříme vodou. Necháme 5-10 minut louhovat....
- Pak se také dá koupit v lékárně čaj, který se jmenuje krev čistící.
- Jako krve čistič působí přesličková nať, kterou jsme sbírali jako studenti ve škole a pak jí dávali do lékáren. Určitě si můžete usušit meduňku, která také působí jako krve čistící rostlina a také čistí kůži, takže lidé, kteří mají problémy s lupenkou, by měli užívat přesličkovou a meduňkovou nať a také květ černého bezu. Mohou to užívat jako čaj na čištění kůže. Určitě mezi krve čističe patří i kopřiva, řebříčková nať, lipový květ a dobromysl(jednou z jeho výrazněji aromatických odrůd je i OREGANO). Je to rostlinka, která se používá i jako koření v kuchyni a působí dobře i jako antioxidant a krve čistič.
- Sanogel, nebo Enterosgel jsou sorbenty, které vychytávají toxiny, což je neporovnatelně účinnější (než např. Lepicol- ten plastifikuje stolici a řeší mikroflóru) , výrazně to pomáhá všem vylučovacím orgánům a navíc čistí i krev zamořenou kvasinkou, případně nějakou plísní.
- vyčistit a posilovat játra !! - čistí krev a pokud nepracují ideálně, tak trpí (celý člověk... :| )
- vyčistit ledviny: Procedura čistí hlavně krev a vypere z vás neuvěřitelné množství bordelu, který jinak způsobuje velké potíže.
- vyčistit střeva: Jakákoliv očista střeva i dalších orgánů, čistí vlastně krev
- šťáva z červené řepy : pan Jarda píše: množství je velice individuální, právě proto, že čistí krev a zatíží vylučovací orgány, které to třeba nesnesou. Musíte si pomalu přidávat na snesitelnou hladinu. Manželka ji klidně vypije 0,5 litru naráz a nic jí to nedělá. S barvou z řepy - v moči a ve stolici - červená je špatně (nutno dál čistit játra a ledviny). Pít se dá kdykoliv, pokud to snesete a samozřejmě ne do ovoce, jinak je to výborný čistič a regeneruje hlavně krev, játra a ledviny.
- PŮST: pan Jarda píše: ...hladovky skutečně krev velice dobře čistí, ovšem pokud jsou přemnoženy v těle pateogenní breberky, tak půst může být docela utrpení
- spred podle Dr.Budwig, sirná patlanina(patlanice) pana Jardy.....obé solidně čistí krev
- mms1,mms2,mms3 a další inovace .... Krev čistí MMS v kombinaci se stravou, případně nějakými dalšími postupy...
- Bertrám(ANACYCLUS PYRETHRUM) - na čištění krve Bertrám na špičku nože ke každému jídlu. Vyrábí Sonnentor. Bertram pusobi na cele telo a vyborne ho prokrvuje a to od hlavy az k pate a cisti krev od infekcí. Dle kuchařské knihy svaté Hildegardy z Bingenu... (latinsky bylina Anacyclus) Hildegardy říká: „Bertrám působí mírným suchým teplem. Pro zdravého člověka je dobrý k jídlu, protože potlačuje plísně, množí dobrou krev a vytváří jasný rozum. Snižuje hleny v hlavě, vytváří čisté šťávy a vyjasňuje oči. Vytahuje špatné šťávy a podporuje tok slin.“ Jako koření se bertrám používá do polévek, omáček a salátů (POZOR NEZAMĚNIT ZA ESTRAGON NEBO JINÉ ROSTLINY S LID.OZNAČENÍM BERTRÁM:více viz zde:
viewtopic.php?f=6&t=842&p=15170#p15170
- Vylisovaná šťáva z jablek se také používá pro hydrataci a čištění krve
- Kopřiva podporuje krvetvorbu a tvorbu mléka kojícím, čistí krev od dusíkatých látek při revmatizmu a aktivuje slinivku při zvýšeném cukru až diabetu...
Tak určitě jsou vhodné i různé byliny, především kopřiva je výborný čistič krve, ale neužívat dlouhodobě .
- Pýr plazivý léčí dnu, revma a snižuje cholesterol. Říká se o něm že "čistí krev", tedy že nás zbavuje usazených toxinů v těle. Jeho účinek je však v porovnání s jinými bylinami poměrně mocný, ...
- Obecně BORŮVKY...a pak také Borůvková směs (CK) dědka kořenáře....u SIFONU se píše: Zároveň je nanejvýš vhodné užívat tekuté bylinné čajové koncentráty ® NOVY (nevaří se, jen ředí) čistící krev a játra: Borůvková směs CK (mimo jídla nebo po jídlech), Ostropestřecová směs JK (hlavně po jídlech nebo bubláte-li v infrasauně) nebo ® GAMBIT-H mimo jídla 2-3xD s 1-2 tobolkami Golden Yacca ®. Pro šetřivé alespoň ta Ostropestřecová směs JK pro práci jater..
- Více pít čistou vodu a zvláště močopudné a čistící čaje, které zaníceným ledvinám pomáhají v čištění krve.
- Malinová směs GK dědka kořenáře -detoxikační, lehce močopudný a krev čistící efekt, soudě podle snížení únavy, čištění pleti a světlání moči.
- BEN7 - Bioenergonáramek dk7 dědka kořenáře - Menší viskozita krve povede ke snadnějšímu průtoku tkáňovými kapilárami a to bude šetřit nejen oběh, srdce, ale zlepší výrazně i čištění cévního aparátu...
- Lopuch - používá se k čištění krve, také je vhodný na ledvinové potíže, protijed při otravě rtutí, užitečný při léčení kožních potíží...
- Extrakt (nebo ŠŤÁVA !!!) z červené řepy a mrkve s rutinem a vitamínem C -čistí krev, normalizuje sedimentaci krve, zvyšuje počet červených krvinek. ...
- ČEKANKA - čistí krev a je močopudná.

- Mají čistící čaje význam častěji během roka nebo jen na jaře?
Na jaře jsou prakticky nutné a v průběhu roku určitě vhodné, čili já bych čistil pokud vidím, že to je třeba a na roční období bych moc nekoukal. Čistit můžete kdykoliv je to potřeba, ale na jaře je to víceméně nutnost a každému bych minimálně 14 dní čištění krve doporučil.

- DÁVKOVÁNÍ Golden yacca:
Dospělý člověk užívá první týden půl tobolky denně, nejlépe ráno na lačno. Od druhého týdne užívá jednu tobolku ráno, druhou večer, asi hodinu po posledním jídle. Očišťovací kúra vyžaduje využívat tolik balení(malé 22 g), kolik má člověk desetiletí. To znamená třicetiletý alespoň tři, padesátiletý pět atd.
Terpenové saponiny:
Nejsou vodorozpustné a nepění. Ve většině výrobků z Yuccy jsou zastoupeny jen několika málo procenty, jedině v přípravku Yacca jich je obsaženo 40-45 %, tedy o řád více (nejméně 10× tolik). A právě tento typ saponinů se do krve vstřebává, přičemž organizmus nijak neirituje, toliko snižuje povrchové napětí vody v tělních tekutinách a tím umožňuje smáčení i povrchů patologických úsad, do této doby dostatečně nesmáčitelných a tím pádem neodstraňovaných.
Terpenové saponiny v organizmu ovlivňují povrchové napětí vody fixací lyofobní složky molekuly vody na svém povrchu, přičemž na povrchu molekulárního shluku této směsi zůstává lyofilní strana a ta tlumí povrchové napětí vody v okolí. Takto terpenové saponiny zásadním způsobem napomáhají odmýt adherující patogenní viry, mikroby, plísně, cholesterol, kyselinu mléčnou, kyselinu močovou, organické soli, nepřirostlé metastázující buňky a nejrůznější balast, stejně jako umožňují rozpouštět ledvinové a žlučníkové kameny, tromby a úsady v kapilárním a cévním řečišti, což jsou limitní faktory pro dlouhověkost.
Vymývání nečistot z kapilárního systému orgánů je mnohdy doprovázeno slabší bolestí z právě očišťovaného místa. To vysvětluji tím, že pročištěný kapilární systém náhle umožňuje průtok většího množství krve, ze které do tkáně difunduje více vody, než se vstřebá zpět, a lymfatický systém, který ji má odvádět mízními cestami, je v této lokalitě ještě zanesen, čímž vzniká otok místního charakteru, který po vyčištění lymfatických cest automaticky mizí. Výhodou tohoto mírně nepříjemného efektu je dobrý pocit, že to funguje a kde to funguje. (zdroj)

- Treterpenické saponiny
Triterpenické saponiny se nacházejí zejména u rostlin dvouděložných, a to v čeledích jírovcovité (jírovec maďal neboli kaštan – Aesculus), rdesnovité, prvosenkovité (prvosenka – Primula), hvozdíkovité (mydlice – Saponaria, průtržník – Herniaria), aralkovité (břečťan – Hedera) a též některé krtičníkovité (divizna – Verbascum) a bobovité (lékořice – Glycyrrhiza). Vyskytují se též u rostlin výtrusných, a to u přesličky (Equisetum).


9.1.2019 dopsáno shrnutí do rubriky Očista:

- dopsáno:

Jako první očistu jsem dělala trojčátko proti parazitům, bez jakéhokoli předchozího čištění či odparazitování. Při této první očistě mi bylo hodně špatně (asi díky tomu, že jsem ještě neměla zkušenost s klystýry a myslím, že jsem je při té první očistě nedělala = škodliviny z těla téměř neodcházely). Ani jsem souběžně neužívala nic, co by škodliviny na sebe navázalo a odvedlo z těla (např. redmondský jíl, křemelinu, enterosgel..). Po té první očistě jsem se cítila možná všeobecně o trochu líp, ale celkově tato očista byla nic moc - takový první pokus.

Po této první očistě jsem po určitém časovém odstupu začala užívat křemelinu, a po pár měsících jsem zase skončila (neměla jsem ten úplně nejlepší druh křemeliny a tělo ji začalo odmítat). Po cca 1-2 letech jsem narazila na lepší křemelinu, kterou užívám od té doby stále (má neutrální chuť a tělo si na ní docela zvyklo - i když občas dávám pauzy v užívání = dle návodu).

Pak jsem se po několika letech odhodlala k jaterní očistě. Tedy před jaterní očistou jsem udělala očistu střev pomocí 2-3 klystýrů za sebou 1x denně po dobu 2 dnů. Pak jsem dělala jaterní očistu dle návodu a při asi 8. vylučování jsem již přestala vylučovat kameny (při 6. a 7. vylučování jich bylo méně a méně, takže to k tomu pomalu směřovalo). Očistu od těžkých kovů jsem zatím nedělala, ale díky kombinaci jaterní očisty, dlouhodobému užívání redmondského jílu a pomalém doplňování zinku si myslím, že se těžkých kovů snad pomalu zbavuji. Každopádně očistu od těžkých kovů si dám, až budu dělat opětovně jaterní očistu, tak dalo by se říci souběžně s ní (1.-4. vylučování jen jaterní očista a pak začnu užívat v mezidobí mezi 4.-5. vylučováním, 5.-6. vylučováním atd., něco na vylučování těžkých kovů a jejich odvádění z těla - takto bych to lidem doporučila z toho důvodu, že těžké kovy se vylučují zase přes játra - když očistu od nich někdo dělá před jaterní očistou, tak si může játra přetížit, a když to někdo dělá po jaterní očistě, tak si játra zase hned poté, co je vyčistil, zanese. Proto vidím jako ideální řešení udělat to souběžně s jaterní očistou, ale samozřejmě až když se jaterní očista blíží ke svému konci. To je můj tip, který nemusí každému vyhovovat (nevím, jestli je to tak správně, pouze jsem si tento výsledek logicky odvodila).

Během jaterní očisty (k jejímu konci) jsem jeden měsíc vynechala a udělala jsem znovu očistu proti parazitům Trojčátko s tím, že od té doby dodržuju i preventivní "trojčátko" (jednou za týden ty tři věci v daném množství jednorázově užívám - je to tam popsané). Při této druhé očistě už mi bylo celkem dobře a měla i lepší výsledek. Očistu proti parazitům jsem dala během jaterní očisty opět z toho důvodu jako bych tam dala očistu od těžkých kovů.. (i očista proti parazitům jde přes játra, před očistou to nemusí játra stíhat díky svému zanešení a po očistě si je člověk zase zanese, takže mi udělání trojčátka před koncem jaterní kůry - s tím, že jeden měsíc holt vylučování vynechám - přišlo jako nejlepší nápad). I proto bych dělala jaterní očistu opakovaně - poprvé dát ke konci trojčátko a podruhé dát ke konci těžké kovy. Ona se jaterní očista má po čase zopakovat (dle potřeby a zanešení, někdo doporučuje dokonce dělat ji každý rok několikrát). Já jí budu běžně dělat asi jednou za dva roky (s tím, že počet vylučování může být mnoho - dle zanesení).

Po jaterní očistě jsem provedla menší očistu ledvin za pomoci čaje Chanca piedra, který rozpouští jak ledvinové, tak i jaterní kameny (tedy pokud mi náhodou ještě něco málo v játrech zůstalo, tento čaj to mohl "dočistit"). Každý den jsem dala 1 polévkovou lžíci do 1 litru filtrované vody, přivedla k varu a 5 minut povařila (to jsem si stopovala, protože by to mělo být přesně 5 minut). Čaj jsem slila přes sítko do více uzavíratelných sklenic. Nechala jsem ho vychladnout a 1/3 jsem vypila hned, zbytek jsem dala do lednice. Pak jsem po obědě vyndala další část a tu popíjela odpoledne a třetí část jsem vyndala a popíjela večer. Toto jsem dělala po dobu jednoho měsíce. V játrech mohou být i velké zvápenatělé kameny, které jablečný ocet nezměkčí a které jsou moc velké na to, aby je tělo vyloučilo - tento čaj by je měl rozbít na menší kusy (pokud tam člověk nějaké velké kameny měl..). Proto ještě zopakuji jaterní očistu např. rok poté, co jsem ukončila tu poslední.

Pak jsem se dočetla o očistě plic, kterou jsem dělala měsíc až dva (ale budu zase pokračovat, dýchat sůl se může každý den - to ničemu neškodí). Tedy očistu plic budu dělat do té doby, dokud bude existovat chemtrails. Já stíhám pouze 1-2x denně dýchat sůl cca 5 minut.

Na závěr jsem udělala doplnění hořčíku, které jsem ale kvůli komplikaci přerušila a ještě se k němu vrátím. Možná v očistě vlastně doteď pokračuji, protože užívám menší dávky hořčíku každý den, ale navyšuju velmi pomalu (navýšuji tak o 1 tabletu za měsíc..). Očista hořčíkem by opět měla rozpustit případné velké zvápenatělé kameny v játrech, které tělo při jaterní očistě nevyloučilo).

Až teprve po tomto všem jsem dělala očistu střev pomocí Yucca (a to proto, že Yucca rozpouští jak ledvinové a jaterní kameny, tak i usazeniny v kloubech - lepší je vyloučit jaterní kameny při jaterní očistě najednou, než je pomalu rozpouštět pomocí Yucca a nechat ty jedy kolovat v organismu..). Tím jsem si vlastně asi vyčistila i klouby a zase, pokud v játrech/ledvinách něco zůstalo (po jaterní očistě a Chanca piedra), tak Yucca to mohla dočistit.

Očistu lymfy dělám právě teď a pak už mi zbývá jen očista krve (a ještě 1-2 očisty, které sem připíšu, až je začnu dělat).


8.1.2019 akutalizován článek Adrenální únava:

- dopsáno:

NEBO JE TO VŠECHNO JINAK?
V tomto článku píší, že za tzv. adrenální únavu může zánět v těle a případně špatná činnost hypothalamu. (Nízký krevní tlak, zvýšená žízeň a močení jsou všechny způsobené příliš malo ADH, který se uvolňuje.. ..z hypotalamu! Zánět vede přímo k potlačení orexinu a když potlačujete neurony orexinu, tak to narušuje produkci kortizolu, protože "Orexin A" stimuluje uvolňování kortizolu.)
(moje pozn. Podle mě to může být začarovaný kruh: kortizol brání vzniku/rozšíření zánětu, tedy díky nedostatku kortizolu může vzniknout zánět a zánět pak zase brání tvorbě kortizolu.. Je asi jedno, jak/kde to začalo.. Určitě bude tedy dobré, zaměřit se na léčbu zánětu, hl. asi ve střevech ale i jinde, a na očistu hypothalamu jsem našla zatím jen jeden preparát a to "JOALIS Hypotal".)

Tak jsem tedy vyzkoušela ten Adrenal Cortex od Thorne Research a výsledek mě překvapil v tom, že nejenže to na mě funguje, ale ještě k tomu mi stačí cca 1/5 kapsle, abych pocítila změnu.. Je to opravdu účinné a je to dobrá věc (ať už uměle dodaný kortizol vyléčí zánět, který přestane bránit tvorbě nového kortizolu - či ať už je to tak, že dodaný kortizol "uleví nadledvinkám ..ať už to dělá cokoli, funguje to). Zatím ale beru jen pár dní, proto sem napíšu i výsledek po delší době..


7.1.2019 akutalizován článek Ledviny:

- dopsáno:

6.) Na ledviny a vůbec čištění krve není asi nic lepšího než přeslička rolní, případně v kombinaci s rozrazilem lékařským. 1 díl přesličky a 1 díl rozrazilu lékařského smícháme a pak jednu čajovou lžičku směsi spaříme ve 0,25 litru vřelé vody a krátce vyluhujeme. Pijeme 2 - 3x denně pomalu po doušcích. Účinkuje jako prevence proti zvápenatění tepen a ztrátě paměti, protože pročišťuje krev. Je to nejlepší způsob jak čistit tělo, sliznice a zpevnit cévy. Pít se dá dlouhodobě, dokonce bych to od určitého věku viděl jako skoro nutnost si tento čaj dopřávat denně. (Zdroj.)

6.1.2019 akutalizován článek Borelióza:

- dopsáno:

Kolik stojí testy?
- Cena se pohybuje kolem dvou až dvou a půl tisíce korun v případě přesných sérologických testů nazvaných Western Blot. Jejich nevýhodou je, že pojišťovny je proplácejí až poté, co možnou boreliózu potvrdí jednoduché laboratorní testy zvané Elisa, ty jsou však poměrně nepřesné. I ty si však můžete zaplatit sami, pak za ně dáte několik set korun.
- Testy provádějí v imunologických laboratořích. Vůbec nejlepší bude, když budete tyto testy konzultovat s imunologem, praktik s jejich zadáváním i vyhodnocením nemusí mít dostatek zkušeností. Počítejte však s tím, že někteří privátní imunologové si rovněž za své služby účtují poplatek, často označený jako sponzorský dar.
Zkopírováno z diskuse u daného článku, viz "Zdroj." níže:
- Dle přílohy 23 vyhlášky 275/2010 ma doktor povinnost udělat westernblot pokud elisa vyjde negativne a pacient ma klinicke příznaky.
- Moji sousedi ve vsi udávají, že musí oběhnout průměrně 6-8 laboratoří, než jim výsledek vyjde pozitivně, klinicky byli jasní. Mě se líbí jak lékaři léčí člověka, který má protilátky fest vysoký a žádný potíže, ale neléčí člověka, kterej ochrne, zblbne, je zlikvidovanej a protilátek má pomíň. Psychosomatik jak stehno. Protilátky nerovná se síla nemoci. Naopak tělo se nebrání, mrcha se rozleze. Tělo se brání mrcha se nerozleze. To je logický. Američani udávají 75% negativity běžných komerčních testů u chroniků. Ano, tahle nemoc dokáže tvorbu protilátek potlačit, anebo je testy prostě nezachytí.
- Bohužel je smutnou pravdou, že dnes některé laboratoře neumí testy udělat pořádně, a tak se i přesto nemusí nic zjistit. Mi objevili boreliozu po min. 8 letech s tím, že doba přítomnosti v organismu může být mnohem delší, možná i od dětství. Je mi 24 let. Příznaky si nikdo nespojil a posílali mě k chiropraktikům kvůli potížím s klouby, léčili mě na bronchitidy a virózy, pak na alergie, při výpadku zorného pole mě posílali k očnímu, bolesti hlavy léčili jako angínu se zánětem dutin apod. Díky příteli jsem se dostala k odborníkovi - MUDr. Klubalovi (budu jmenovat, protože tento člověk mi i mé rodině hodně pomohl). Alergie nemám žádné, zato mi byla zjištěna borelioza. Absolvovala jsem léčbu a nyní čekám na výsledky krevních testů. Borelioza mě hodně potrápila, bolestmi nervů v hlavové části, kloubů, poruchami vidění, únavou až vyčerpaností (jednu dobu jsem si myslela, že mám chronický únavový syndrom), depresemi, které se objevovaly i bez příčiny, poklesem výkonnosti, nevolností a stálým stonáním na dýchací cesty. Při posledním trnutí obličeje jsem měla obrovský strach, že ochrnu. Také jsem se dozvěděla, že svým velmi intenzivním sportovním zatížením jsem se mohla i dostat na onen svět.
Skutečně se vyplatí na lékaře tlačit s testy, protože toto za to skutečně nestojí. A ignorujte to, že se na vás bude dívat jako na blázna.
- Dokud člověk nepotřebuje naše zdravotnictví, tak je to fajn. Jenom pro srovnání: mám boreliozu deset let, polovina doktorů mě poslala k psychoušovi hned ve dveřích, druhá polovina věděla přesně o co jde a s úsměvem se na to vybodla. Léčba akutní neuroboreliozy jsou procházky po lese apod. Vydindat z někoho Western Blot byl nadlidský výkon (přes známou po roce a půl kriplování lůžku a lezení po čtyřech na záchod). Ten nebyl dost pozitivní na to, aby mě někdo léčil. Opravdu nevím, proč se v tomto státě léčí papíry a ne lidi a opravdu nevím, kdo krmí naše úžasné lékaře tím, že test ELISA je úžasně citlivý. Ani Western Blot není dobrý, ikdyž o kousíček lepší než ELISA. V současné době jsem ve 30 letech kripl, jezdím se léčit do zahraničí, abych přežila, platím si zdravotní pojištění, platím si všechny léky, testy...přitom si nevydělám na holou vodu a pro moji obvodní lékařku je problém udělat mi krevní obraz. V tom zahraničí jsem byla na více místech a vždycky po zjištění doktora, že můj případ smrdí boreliozou, jsem obdržela velice trefný dotazník (u každého dr. trochu jiný) a léky jsem dostala ty nejsilnější, co u daného dr. byly možné dostat, ještě před tím, než mi vůbec nabral krev. Stačilo, aby nahlídl do dotazníku a celkový klinický stav. Zvláštní je, že nyní mám všechny testy v ČR komplet negativní a v zahraničí komplet pozitivní a to pokaždé. Myslím si, a pár výzkumných akcí ze států kolem nás to i dokazuje, že ty testy na protilátky vůbec spolehlivé nejsou a že lze boreliozu poznat podle klinického stavu, když teda naše slavná pojišťovna na ty testy nemá peníze. Zvláštní je taky to, že dokud jsem ty testy potřebovala udělat, tak to nikdy nešlo. Dneska je nepotřebuju a každej doktor mi je dělá už ve dveřích, panč ví, že po něm nebudu chtít léčbu...asi je za léčení někdo trestá:-)
- Doktoři dělají jen dobře placenou špinavou práci pro výzkumy farmaceutických firem. Protože zavírat lidi do koncentráků a dělat na nich testy už tady bylo a profláklo se, jsme testováni přes oficiální zdravotní péči: taková pokusná morčata.
- Moje davadesátiletá babička tam k nim nikdy nelezla. Proto tu ještě je. Já je taky budu využívat, tak jako oni mě. Na to, aby mi sráželi 39 horečky a posílali mě k psychoušovi nemuseli studovat vysokou školu. To umím taky. Morálka? Aaa co to vlastně je? Já je dneska nepotřebuju, stejně jako oni mě. Už nejsem rukojmí. A to je to, co jim vadí. Protože pacient v nemocnici a často i jinde nic jinýho není. Oni v tom sakra umí chodit.
Řešení by bylo, kdyby pojištění nebylo povinné. Toto je opravdu svobodná země. Platím tuneláře a když potřebuju léky, tak to nejde. A platit musím. Chtěla bych být morčetem, protože tohle kdyby mi předváděl doma veterinář, tak ho vyrazím. Morče se má dobře, můj veterinář si to nedovolí. Kdyby neměl klienty, tak chcípne hlady. Český lidský doktor má svý jistý. A v tom je ta chyba. Na západě funguje trh.
U té boreliozy je problém v Americe. Pojišťovny nemají zájem, aby byla uznána chronická lymeská nemoc. Je tam hodně nakažených lidí a zase jde jen o prachy. Tam je borka daleko agresivnější a léčba daleko dražší. Neuznání znamená nemusíme platit. Tak rodiny postižených krachujou a všecko je fajn. Když tam nějaký lékař léčí, tak mu pro výstrahu seberou licenci. A ty naše opice musí pořád lízt někomu do řiti, teď to není zrovna Rusko, ale určité instituce v Americe. A všichni jsou jako ovce. Nenajde se tu jediný lékař, který by se tomu postavil. Všechny ostatní státy takovýho lékaře mají i Slovensko, Polsko a celej západ. Jenom tady si pacient nemůže vybrat, co chce, tady je názor jenom jeden. Testy jsou super, za deset dní je každá borelioza vyléčená. Přitom to není nic jinýho než převlečenej syfl. Přijde mi docela strašný bagatelizovat takovou nemoc.
U mě návrat ke zdraví už asi nehrozí. Moje tělo obsahuje všechny patogeny, co obsahují útroby klíštěte. Měla jsem jich mraky. Ale ono se mluví jenom o klíšťovce, borelioze a amen. Nic jinýho neexistuje. Přitom klíště obsahuje další, ale pro naše lékaře exotické nemoci. Máme tu na ně i docela slušné laboratoře, ale nikdo je netestuje. O léčbě ani nemluvě...to je ve škole neučili. To když mi řekne postarší doktor, tak vstávám ze židle. On žije jenom z toho, co ho učili ve škole. To kdybych dělala já tak chcípnu hlady.
- Pokud byl test ELISA v pořádku, trvejte na provedení Imunoblotu / Western Blotu. Pokud vyšel negativní imunoblot, požadujte testy v jiné laboratoři, ale bohužel si je budete nejspíš muset sám zaplatit. Pokud i po výše uvedeném postupu budete stále negativní, je možné požadovat (a zaplatit si) PCR test např z moči. Toto je potřeba udělat opakovaně, jelikož záchytnost je cca 1/3, avšak PCR test prokazuje přítomnost DNA borelie v těle, a proto se jedná v případě pozitivního výsledku o metodu mnohem spolehlivější než sérologické testy a na základě pozitivního PCR testu vám musí nasadit adekvátní léčbu.

Jak se nemoc může projevit?
- Tady se jednoznačné odpovědi nedočkáte. Co nakažený, to jiné příznaky i průběh, dalo by se říci.
- Platí nicméně, že nemoc má tři fáze, z nichž ta první může u někoho nastoupit dva dny po nákaze a u jiného za dva týdny či dva měsíce.
- Na boreliózu může krom zmíněného rudého fleku ukazovat mírně zvýšená teplota, malátnost a nevolnost, nad nímž byste neměli mávat rukou v případě, že jste vy nebo vaše dítě měli klíště a není zrovna doba podobných viróz. Zdánlivá viróza, vyvolané boreliemi, totiž sice zmizí sama od sebe, nicméně nemoc může v těle řádit dál.
- V druhé fázi se šíří a zasahuje klouby, stěny cév a obaly nervů, což se může projevit například pálením kůže, její necitlivostí, mravenčením či třeba obrnou lícního nervu. Borelie mohou též zasáhnout nervy močového měchýře, střev a srdečního svalstva, často napadají kolenní klouby, u nichž se objevují otoky a bolest. Kdo má jemnou kůži, může si všimnout takzvaného boreliového lymfocytu, což bývá drobná nafialovělá boulička pod kůží.
- Bakterie mohou také vyvolat zánět centrálního nervového systému, který se projeví vysokými horečkami, prudkými bolestmi hlavy, závratěmi, poruchami vidění, strnutím šíje a v krajním případě i obrnou. Taková fáze choroby už se neobejde bez dlouhodobé léčby a je možné, že zanechá trvalé následky. Problém tkví v tom, že tyto příznaky se často objevují jednotlivě nebo v různou dobu a lékaři si je neumí dát do souvislostí, stejně jako je nemusí napadnout s boreliózou spojovat dlouhodobý pocit únavy a vyčerpání.
- Nemoc se proto může překlenout do třetí fáze, která se může projevit po mnoha měsících či letech a to například chronickým zánětem mozku, který o sobě dá vědět třeba poruchami soustředění či orientace, trpí také krátkodobá paměť. Klouby mají nezvratné příznaky artritidy, pacienta trápí oslabená imunita, kůži pokrývají zánětlivá ložiska. Na tuto fázi už léčba není, lze jen mírnit příznaky.
- Vědci navíc nedokáží vyloučit, že neléčená choroba nesouvisí třeba s rozvojem onkologických chorob či psychického onemocnění.
- Pokročilé stadium téhle nemoci se hodně podobá například syfilis včetně jejich pohybových a psychických projevů. Souvisí to nejspíše s tím, že původce boreliózy patří podobně jako původce syfilis mezi spirochety.

Příznaky a důsledky boreliózy (značně individuální):

první fáze:
- červená skvrna s bílým středem v místě přisátí klíštěte
- zvýšená teplota
- malátnost
- nevolnost

druhá fáze:
- pálení kůže, její necitlivost, mravenčení, obrna lícního nervu
- potíže s močovým měchýřem či střevy
- otoky a bolest kolenních kloubů
- boreliový lymfocyt – drobná nafialovělá boulička pod kůží
- zánět centrálního nervového systému – vysoké horečky, prudké bolesti hlavy, závratě, poruchy vidění, strnutí šíje, v krajním případě obrna
- dlouhodobý pocit únavy a vyčerpání

třetí fáze:
- poruchy soustředění či orientace
- potíže s krátkodobou pamětí
- příznaky artritidy
- oslabená imunita
- zánětlivá ložiska na kůži

(Zdroj.)


Ze dvou diskuzí (1, 2) na zdravi-az ohledně boreliozy:
- Zanedbanou boreliózu se moderní medicíně již vyléčit nepodaří. Spirochéty jsou zalezlé hluboko ve tkáních a antibiotika již na ně nemají potřebný vliv. Také běžné alternativní postupy projev této nemoci spíše regulují a odstranit ji také neumí. Jediná schůdná léčba o které vím, je pomocí chlordioxidu a ta skutečně dokáže vyřešit i velice zanedbaný stav. Je však naprosto nutné celou logiku léčby velice důkladně nastudovat a teprve potom konat nějaké pokusy.
- Borelióza, je výsledkem nákazy spirochétami a soubor opatření vedoucí k naprosté likvidaci spirochét je velice široký, pokud na to půjdete vyloženě přírodní cestou. Je to celkem silný a houževnatý soupeř, já bych v tomto případě vsadil na nejtvrdší kalibr, konkrétně MMS. MMS-chlordioxid je nejsilnější likvidátor nejrůznějších patogenů a jako jeden z mála prostředků se může spirochétám úspěšně postavit, přičemž je zajímavé, že antibiotická léčba je v naprosté většině případů neúčinná. Obě dvě možné varianty Vám mohu podrobně vysvětlit, ale je to ovšem téma na mnohahodinový hovor, takto se ty informace přenést nedají. Navození ztracené rovnováhy imunitního systému, znamená pochopení a dodržování více souvislostí, nezbytně nutných k udržení stabilního zdraví. V tomto Vám samozřejmě mohu být nápomocen a formou osobní konzultace Vás seznámit se vším, co je třeba dodržovat, pro zachování stálého zdraví. V případě zájmu o schůzku, mi zavolejte na telefon uvedený na stránkách vpravo, pod mojí fotografií a domluvíme se na termínu schůzky.
- Borelióza, respektive její původci spirochéty, jsou celkem rafinovaná pakáž, která dokáže odolávat velmi mnoha postupům a domnívám se, že ani vitariánství nemusí představovat 100%tní ochranu. Pokud bude tělo překyselené a to je nepochybně i při tomto stravovacím režimu bez problémů možné, případně promořené nějakou patologickou breberkou, tak určitě, v takto oslabeném organizmu, uspět mohou. V naprosto čistém a zdravém organizmu, kdy je člověk zpravidla i ve výtečné psychické pohodě, mají velice malou šanci se uhnízdit a předpokládám, že to ani není možné. Dle mého názoru se o ně náš dokonalý imunitní systém dokáže postarat i z prostého a logického pohledu. Pokud by to u našich předků nedokázal imunitní systém vyřešit, tak nic jiného neměli a do dnešní doby by to musel mít opravdu každý. Zatím jsem neslyšel o ničem s čím si imunita člověka nedokáže poradit, nebo se tomu přizpůsobit, na to jsme, od toho kdo s námi zamořil tuto planetu, vybaveni opravdu skvěle. Ani ten nejvirulentnější neřád, nikdy nedokáže zlikvidovat 100% nakažených a dokonce mnoho lidí vůbec neonemocní, je to jen o dokonalé imunitě. Porovnání výkonu dle stavu, bych přirovnal k závodnímu autu, ve srovnání se starou utahanou chrchlou, je tam opravdu značný rozdíl ve výkonu, tomu odpovídá i výsledek a nezapomeňte na vozy s průměrným slušným výkonem, které stejně na stupně vítězů nárok nemají.
- Na jazyk si koukám pravidelně každé ráno i večer a sebemenší změnu ihned řeším, je to naše nejrychlejší signalizace potíží v organizmu. Také dříve se dobrý lékař kouknul na jazyk.
- Již jsem zde někde psal, že bohatě stačí velké dávky vitamínů skupiny B a dostatek česneku. Po pravidelné aplikaci větších dávek těchto látek se vám bude vyhýbat mimo klíšťat patrně i manželka, ale případná infekce bude vyřešena.
- Jak jsem zde již psal tak spirochety umí celkem slušně MMS a úprava kyselosti také hodně pomáhá. U těch kloubních potíží bych se začal zajímat o parazity a provádět pravidelně protiparazitární kůry, které jsou vlastně nutným doplňkem zdravého života, protože parazité jsou prakticky všudypřítomní. Nesetkal jsem se nikdy s nemocným člověkem který by byl bez parazitů, prostě nemoc a parazité je vlastně jeden pojem pouze vyjádřený dvěma výrazy.
- U zvířat jsem tuto nemoc (borelióza) nikdy blíže nezkoumal, ale asi zde bude hlavní problém v tom, že je vyvinuta specielně pro člověka a vyrobená s veškerou péčí medicínských hráčů s lidským zdravím, proto je u člověka tak obtížně léčitelná a tělo proti ní nezná potřebné protilátky.
- Na swanson.cz je následující komerční propagace doporučených produktů na boreliozu:
laktobacily : 2-3x denně 1-2 kapsle
Oreganový olej
Kaprylová kyselina
Extrakt z grepových semínek
NAC : 1200 - 2400mg denně
esenciální fosfolipidy : 900-1800mg denně
Magnézium
Vitamín B12 : až 5mg denně
Vitamín B6 : 60mg denně
Vitamín C : 500 - 3000mg denně
Koenzym Q10 : 200 - 400mg denně
PS:Jako inspirace co zařadit častěji do jídelníčku(grepy nebo šťávu...),pomleté oregáno denně 2x1č.lž., chlorid hořčíku dle rad pana Jardy, kokosový panenský tuk(olej), domácí kefír...apod).
- (po kousnutí klíštětem) Je potřeba si po celém tele sledovat pár dní vznik případné skvrny, která je dost velká, asi jako dlaň a vypadá jako terč, pouze je červeno bílý. Pokud by se skvrna zjistila je nutné okamžitě nasadit antibiotika, protože v tomto momentě jsou velice spolehlivá, což se již po zmizení skvrny tvrdit nedá a léčba je pak nanejvýše problematická. (Jde o uměle vytvořené svinstvo a jedna z mála možností jak problém vyřešit je dát si co nejrychleji antibiotika.)
- Máte někdo zkušenosti s užíváním antibiotik a MMS? Dle mého laického názoru by se to teoreticky mohlo být a MMS by mohlo snižovat/zastavit účinnost atb (ale asi možná záleží na typu)? Antibiotia a MMS opravdu není moc vhodné kombinovat.
- Chcem sa spýtať, či je na začiatok liečby boreliózy prirodzeným spôsobom/bez západnej medicíny/, vhodné prečistiť organizmus podľa tradičných postupov /hrubé črevo, pečeň, ledviny, atd../ alebo je úplne na začiatku vhodné niečo iné? (Jedná sa o dlhodobo neliečenú boreliózu.) Tak očisty nic pokazit nemohou, ale léčba v tomto případě je hlavně o podpoře imunity a ta jak je obecně známo sídlí ve střevě, tedy hlavně řešit střeva.
- Toto je opravdu trochu jiné, je to svinstvo, které nějaká skupina žonglérů s lidským zdravím vyvinula v laboratorních podmínkách a vypustila tohoto hajzla z Pandořiny skříňky na tento svět. Celkem dobře se to dá léčit antibiotiky pouze ve stádiu, kdy se objeví borelická skvrna a pokud se vstřebá, je to opravdu problém téměř neřešitelný. Sice občas narazím na někoho, kdo se toho svinstva zbavil, ale jsou to opravdu zoufalé pokusy, které jsou dost nebezpečné, jako třeba dostat MMS rovnou do žíly. Nechci zde tedy tvrdit, že spirochéty nelze z těla dostat, to určitě jde, ale je to lítý boj a vyhrát ho může pouze jeden. Osobně bych je nyní neřešil a začal bych rovnat imunitní systém, tedy srovnat kyselinu chlorovodíkovou v žaludku, štítnou žlázu pomocí jódu a selenu, vygruntovat játra, dodal bych tělu zinek, měď, bór, hořčík, křemík a kvanta vitamínů, hlavně D3, E, C a většinu vitamínů skupiny B. To podpoří zásadním způsobem imunitní systém, nahodí bílé krvinky a teprve pak máte nějakou šanci, jinak je opravdu malá. Ale i pokud zcela neuspějete, tak budete alespoň celkem normálně žít, zatím co nyní patrně pouze živoříte.
- Jde o uměle vytvořenou nemoc a v rozvinutém stádiu je odolná prakticky skoro vůči čemukoliv. Antibioticky je plně léčitelná pouze do zmizení primárního fleku a možná pár dní po něm, ale maximálně tak 8 dní, pak je to opravdu obrovský problém.
- Braní antibiotik, podle mého názoru, nemá na stav této nemoci v rozvinutém stadiu velký vliv a je to dle mého názoru zbytečné trápení těla i ducha.
- Na naší straně je efektivní toliko komplexní přístup k řešení (dle stránky dedekkorenar.cz):
TK+pPPK+ vitC100 (Tymiánová směs + Lipová směs + vitamín C práškový rozpustný 100 g)
Sif6 (Sifon 6)
RK obklad na kousnutí i do krku (Dubové kapky – Dubovky)
MO záda (Měsíčkový olej – Lymfolej ..masážní olej)
Zadbalon (ZadbalónmasážníA20 cm s akupres.hrboly)
GY vyšší dávky (Golden Yacca)
Křem (Enterosgel 270 g Křemíkogel ..detoxikační kúra)
JK (Ostropestřecová směs)
Q10P (Q10P+ rutiné=vitamin P)
NK (Dobromyslová směs)
B komplex forte
(Vysvětlivky zkratek zde a zde.)
- Při všech infekčních chorobách je nezbytné být v klidu a zbavit se stresů, protože stres díky hormonům (katecholaminy) mění rozložení krve v těle, krevní tlak a srdeční tep. Při stresu se krev přemisťuje převážně do mozku a svalů a tím imunita nemůže dostatečně fungovat u vnitřních orgánů jako jsou mandle, jícen, žaludek, střeva, žlučník, slinivka, slezina, játra, ledviny, pohlavní orgány a plíce. Při dlouhodobém stresu a frustraci se snižuje počet bílých krvinek.
- Koupele s MMS považuju u borelky za obzvlášť důležité....
....neboť je známo že někteří paraziti prchají a stěhují se po těle tam kam na ně orálně brané prostředky nemůžou..."utíkají" do tkání,kůže atd.(to dělají i spirochety borelky..)...., takže koupel s mms mi připadá jako vhodný doplněk. Viz vlákno koupele (místo kys.citr.možno 3,5%HCL , na 30k. mms1 dát stejný počet kapek HCL- nebo stačí i méně, přiklopit hrneček talířkem a vyčkat 2-3m., pak dolít vodou... ostatní postup už je stejný jak popisuje návod ve vlákně o koupelích:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1659
- (někdo popisuje své problémy - kandidóza a opakované záněty moč. měchýře atd. byla mu zjištěna borelióza a ještě další věci)
Jak celou patálii popisujete, tak vše patrně vychází ze střeva, které bude zřejmě oslabeno kvasinkou, což pak zaplavuje celé tělo toxiny, ty zvýší kyselost, oslabí orgány a umožní rozeběhnutí zánětlivých procesů. Většinou je v takovém případě oslabena štítná žláza a následně vyčerpané nadledvinky. Cesta tedy patrně vede pravidelnou denní údržbou střeva, srovnáním štítné žlázy a nadledvinek. Podle všeho je tělo ještě silně demineralizované, což by bylo vhodné ověřit vlasovou analýzou a případné deficity srovnat. Rozhodně bych další prášky nebral a pokud ano, tak pouze v nejnutnějším případě. Na močový měchýř nasaďte brusinky a lichořeřišnici, koukněte se po vitamínech skupiny B, což je doména parazitů a pokud vám chybí, tak patrně některé druhy hostíte. Léčitelné je všechno, to si nerozumíme, ale existují nevyléčitelní jedinci. MMS a jiné speciality bych zatím asi nechal spát a věnoval se hlavně detoxu orgánů, čímž se zprůchodní odpadní kanály těla a pak v tom nevidím problém. Podléhat panice je nesmysl, na to máte času dost a určitě nejde o nic neřešitelného.
- Mna borelia polozila na lopatky hoci dnes si myslím ze sa vsetko dialo spolu s kvasinkami. Nechcem vypisovat co to so mnou robilo ale bolo to na zbláznenie. Po 4 atb kúrách, ked vysledky ukazovali borelie na 50 a norma je tusím 18,4 tak nejak som vsetko vzala do svojich rúk, povedala som si ja som pánom v dome a neskutocnou disciplínou som to císlo stiahla po pol roku na 18 aj nieco. Je tomu uz dva roky a chcem ti len povedat ze sa to dá a to som este nevedela o tychto stránkách vsetko som robila bolo tak na veru pán boha. Postupne som vyradovala z jedálnicka vsetko umelé potom zivocísne bielkoviny, ukoncila som vsetky práce ktoré ma stresovali, ked ma najviac triaslo isla som do lesa na dlhé chodze s palickami, strasne mi to pomáhalo a to nevedela nic o zápornych ionoch len instiktívne som cítila ze je to správne, svoj stav som prijala a nebrala som to ako boj , ked clovek bojuje má nepriatela, nechcela som strácat energiu na podporu nepriatela, mms bolo jediná chémia, pila som velmi vela zelenej stavy hlavne psenicnej a vsetko co som nasla v záhrade, ráno na lacno som to do seba hodila, deci aj viac bolo to tuhé ale...drzím ti palce s radami pána Jaroslava ti to pojde rychlejsie len sa neboj, clovek je neskutocne silny ked je plny mieru a zije vedome.
- Musíte vynechat okyselující potraviny a dostat se do relativně solidního stavu z hlediska tělního pH, což zásadně ovlivní imunitní systém a takto se to dá zásadně omezit, tedy žít s nimi (moje pozn. asi s boreliózou?) bez problémů.
- Pokud není infekce rozlezlá i v míše a mozku, tak se dá pomocí antibiotik zlikvidovat, ovšem pokud již rozjetá je, tak těžko. Potom vidím jako vhodné aplikovat MMS, respektive nyní vytvořenou novou verzi CDS, což je uživatelsky příjemné a dá se snadno dávkovat i u dítěte. Určitě je vhodné upravit stravu, srovnat případné překyselení a také zapper by mohl dost pomoci, případně plazma.
- (doktor pacientovi řekl, že ho na boreliózu nevyšetří, ač má flek vidět, má si prý počkat na razantní příznaky jako je natékání kloubů atd. a pak to prý teprve začne doktor řešit) Na nic nečekejte a dokud je flek vidět, tak si sám naordinujte libovolná antibiotika, třeba obyčejný V-penicilín 800. Dokud je totiž flek vidět, není infekce zakotvená v organizmu a dá se celkem snadno zvládnout nasazením antibiotik, ale po zmizení fleku již jde o dost vážný problém, který se řeší opravdu obtížně. Čím dříve se antibiotika nasadí, tím je větší jistota vyléčení nákazy. Dá se to pochopitelně řešit i jinak, jak je zde popsáno, nicméně v počátku je toto asi nejlepší řešení.
- (dokud je vidět flek) A odporúčam každému, nech tie antibiotiká NASADÍ....Je to podľa mňa to najlepšie DOSTUPNÉ riešenie...ISTOTA JE ISTOTA.
- Nic se neboj, boreliozu jsem naprosto spolehlivě zlikvidoval pomocí MMS1 - protokol 1000 a prvních 14 dnů každý den asi tak půl hodiny jsem používal SuperRavoZapper. Měl jsem borelli zalezlou v centrálním nervovém systému a tak rozjetou, že jsem dostal plný invalidní důchod. Jo, to nebyl život, ale peklo. Bolesti, přeludy a pod. Neuroložka byla natolik férová, že mi řekla, že se to nedá vyléčit, že se ataky budou vracet ve vlnách, takže se to dá potlačovat pomocí ATB, ale nevyléčí se to. Je to asi tři roky zpět. Dnes už mám důchod starobní, jsem zdráv a vesel.
Takže hlavu vzhůru a směle do MMS1, nebo CDH, vždy aktivované kys. HCl. Co je vhodnější, se dá spolehlivě vytestovat na Oberonu. No v každém případě zaberou obě varianty udělají svoji práci.
- (při dlouhodobé borelioze) Léčba v pravém slova smyslu je blbost, vyléčení je závislé pouze na schopnostech imunitního systému a ten léčba vlastně buď likviduje, nebo zastupuje, což nemůže fungovat ani jedno. Opravdu veškeré své úsilí zaměřte na imunitní systém a jeho pnou funkčnost, tedy hlavně vitamíny minerály a prvky, enzymy a srovnat hormony a stresy. Jednoznačně je třeba nastartovat štítnou žlázu na plné obrátky, pokud štítnice opravdu "topí", imunita jde prudce nahoru a to je cílem.
- Co si myslíte o léčení boreliozi, nitrožilní aplikace vitaminů C?
https://www.peakenergy.com/health_ebytes/issue_6.php
... I have had the occasion to clinically cure a case of acute Lyme disease with three days of intravenous vitamin C therapy...
...I spoke with Dr. Levy about some of his personal experiences using IV vitamin C. In one case, a woman suffering with severe and debilitating Lyme disease had been seen by many doctors but failed to respond to any of their treatments. Her health was rapidly failing, and her husband called Dr. Levy. He infused her with 100 grams of vitamin C, and within just two hours of treatment her husband reported that she looked 50 to 60 percent better. Over the next two days she received five more 50-gram infusions of vitamin C, and by hour 72 she was completely well. Several years have elapsed, and she has suffered no relapses...
Vyleceni za 3 dny. To stoji za vyzkouseni.
(provozovatel stránek zdraví-az) Tak jakékoliv zvýšení imunity by mělo pomáhat, tedy asi ano, ale zkušenosti s tím nemám.
- Na borelku je ucinny napr. intenzivna davka 3 x 300 mg oleuropeinu z olive leaf extract ,dlhodobo uzivat.... potom preventivne 2 x 150 mg oleuropeinu, popripade samento-una de gato, cats claw, kočíčí dráp.
- Pokud jde o ATB, tak tím se problém neřeší, spíše se přilévá olej do ohně. ATB vám mohou pomoci pouze pár dní cca 8-10 dní od vzniku infekce, pak již spíše vlastní imunitu oslabí a to je teprve problém. Osobně bych nasadil veškeré prostředky podporující imunitní systém, tedy laktobacily, správnou stravu, hodně pohybu venku na slunci, bylinné podpůrné prostředky vhodné pro daný věk a podpořil detox těla, tedy hlavně játra. K tomu lze využít ostropestřec, nebo přímo silymarin a nějaký dobrý zdroj cholinu s inositolem, to játra vygrutuje opravdu skvěle.
- Nemáte niekto osobnú skúsenosť s používaním oleuropeínu pri borelióze?
Tak zda to problém zcela vyřeší to nevím, ale pomoci určitě může, jde o velice silnou podporu vlastní imunity.
- Přemýšlím, jestli by maximálně vybuzená imunita /preparát Polyoxydonium/ nebyla schopná borelie z těla vymlátit?
Předpokládám, že by se tak zajistila slušná šance na úspěch, vlastní imunita vytočená na maximum dovede opravdu divy.
- (píchání MMS do žíly) Tak v tom vám poradit nedovedu, to jsem nikdy neřešil a zkušenosti tedy nemám. Nicméně když už něco chcete píchat do žíly tak byla dříve používána s obrovsky vysokou účinností takto aplikována lékopisná kyselina chlorovodíková v slabém koncentrátu a pokud vím tak uměla skoro zázraky. Zadokumentováno je pokud vím vyléčení asi 4000 beznadějných případů a téměř 100%tní úspěšnost. Na rozdíl od MMS je to tělu vlastní látka se kterou umí pracovat a pokud se aplikuje správně a ve správném ředění není ani co pokazit. Pokud by jste chtěl vědět jak na to tak projděte internet.
- Plně otestovat a při nedostatcích srovnat hospodaření mědi a železa. Železo ty šmejdy krmí, tedy sundat a měď je vyloženě tráví, tedy zvednout. Bez testování to dělat nejde to je skoro blbost. Druhá možnost je srovnat hormony, zase testy a rovnat do co možná ideálního stavu. No a další možnost je zvednout pomocí HCl imunitní aktivitu a třeba to imunita dá. Ideální jsou z tohoto pohledu miniklystýry s HCl, které se vlastně chovají jako nitrožilní aplikace HCl a to dovede opravdu divy. Postupy lze i kombinovat pokud si tím nevyvoláte nějaký silný herx, což může být nepříjemné.
- Neoplatilo by sa skúšať odvar zo sušenej stevie?
Tak proč nevyzkoušet tím se nedá nic pokazit.
- Čo je Herx?
Herx je Jarischova-Herxheimerova reakce a jde o odezvu organizmu na endotoxin z rozpadlých chcíplých šmejdů.
- Nepotěším vás: Antibiotika se prý obecně mají brát po dobu, která odpovídá pětinásobku životního cyklu bakterie, aby byla solidní jistota vymýcení. U borelky by to znamenalo cpát je do sebe půl roku. Životní cyklus má borelka cca 30 denní.
- mimo ineho zaberu aj tieto veci .... Prerusovane hladovanie na dennej baze, prechadzky na vzduchu, cvicenie, pobyt na slnku, mlganie oleja, hlboke dychanie, 1x mesacne sankhapraksalana, a nastavenie psychiky na radostnu (to ie casto krat ta najväcsia fuska...). Vsetko pravidelne...
- Ten hlavný problém je v NEVEDOMÍ jednotlivca i celého ľudstva ako celku. Svojou vysokou životnou úrovňou, v ktorej sa propagujú len silené úsmevy, úspech v podobe materiálneho bohatstva, totálne sa potláča cítenie vlastného tela a skutočného duševného cítenia v záujme toho „vyzerať in, cool a v pohode“. Sami pred sebou, v hĺbke našej duše, sme chudáci nespokojní s vlastnými životmi, nešťastní v partnerstvách, nenaplnení v práci. Toto všetko úspešne potláčame do nevedomia, ktoré sa potom musí a chce prejaviť iným spôsobom, jemu vlastným. Prichádza v podobe depresie, choroby, nešťastia, smrti, skrátka v podobe protipólov, ktoré tak úzkostlivo a kŕčovite vytláčame zo svojich životov. Problém je v nás, v našej duši, duši ľudstva ako celku a v jej nedostatočnom chápaní a prežívaní. Zbytočne budeme hľadať pôvod depresie v „nedostatku horčíku“, keď sama duša je unavená životom, v ktorom len prežívame. Zbytočne budeme hľadať acidobázickú rovnováhu, keď našu dušu rozožierame kyselým agresívnym myslením a ne-cítením, ktoré jú rozleptáva. Zbytočne budeme hľadať nejakého prťavého šmejda v rozboroch krvi, ktorý môže za našu chorobu, keď naša duša nám už dávno v našom cítení naznačovala, že niečo v našom živote nie je v poriadku a treba ho zmeniť. Atd atd.
Každý má predispozície k rôznej chorobe, a preto každý ochorie spôsobom jemu vlastným. Choroby nikdy nevymýtime. Aspoň nie dovtedy, kým budeme bojovať s nevedomím. Podstata je teda vždy tá istá – reč nášho nevedomia. Čo mi chce nevedomie povedať týmto spôsobom? Touto otázkou vo „vnútri“ by sme mali vždy začať a samozrejme potom hľadať aj spôsoby, ako si pomôcť „zvonku“.
Keby som počúval reč svojej duše, ktorá už dávno volala po zmene v neutešenej dlhodobej životnej situácii, nemusel by som dnes riešiť „boreliózu“, ktorú si moje nevedomie privolalo na pomoc, aby mi dokonale manifestovalo, ako sa skutočne cíti moja duša: bezvládna, neschopná pohybu, stuhnutá v čase a priestore, so zastretým duševným zrakom a rozlišovaním, paralyzovaná...
- To co tak vzletně popisujete lze shrnout pod materialistickou nálepku - stres. Duše je ve stresu, tělo dlouhodobým stresem trpí, stres způlsobí deficity a podlomí imunitu, což otevře brány nejrůznějším breberkám. Cesta zpět by proto měla zahrnovat jak duši, tak tělo, protože tělo svou chemií ovlivňuje mysl (duši). Odolnost vůči stresu má s výživovými deficity a disbalancemi slušnou souvislost. Proto také to, co jeden den vypadá jako nezdolatelná hora (neřešitelná situace), za pár dní může vypadat jako mírný kopeček, byťy se na podstatě problému nic nezmenilo a ta hora je stále stejně vysoká. Podle mě je chybou soustředit se pouze na tělo nebo pouze na duši.
- (reakce toho příspěvku s NEVĚDOMÍM na předchozí příspěvek) Tak snáď bol môj príspevok príliš vzletný, ako napísal niekto v reakcii, a preto sme sa nepochopili. Môj celoživotný postoj práve opačný - učiť sa stále hlbšie chápať jednotu tela, ducha a duše. Tak bol myslený môj príspevok. Rád by som napísal ďalšie skúsenosti s boreliózou, snáď môžu byť niekomu k úžitku. Keď som po zistení, že mám boreliozu čítal, že dohnala ľudí do invalidného dôchodku, trochu som sa divil. Bohužiaľ, o pár dní som skutočne nemohol vstať z postele a v noci sa pre strašné bolesti kĺbov nemohol otočiť. Cez deň som chodil ako mátoha a po pár krokoch musel oddychovať. V meditácii sa snažím vedomím čo najviac vstupovať do postihnutých častí tela a počúvam, čo mi nevedomie chce zdeliť (moje pozn. to taky dělám, je až k neuvěření kolik a jaké věci se tak dají zjistit..). Po telefonickom rozhovore s pánom Jardom a po prečítaní uvedenej knihy som nasadil túto liečbu: tinktúra z klanoprašky (schizandra), tinktúra z kapucínky (lichorerišnice), tinktúra z ostropestreca, tinktúra zo štetky, eseniálny olej z oregana, koloidné striebro, jablčný ocot - všetko 3x denne podľa návodu. Večer niekoľko kvapiek oleja z konope. K tomu B komplex, vitamin C, spirulina, Liv-52, zinok, Yucca - má rozpúšťať zapuzdrené borelie, cejlonská škorica. Horúci kúpeľ aspoň 1 hodinu, ktorý má byť viac ako 40 stupňov! Doporučené v knihe je 42 stupňov, čo je dosť záťaž. Vydržím 41 stupňov, ale po kúpeli cítim veľmi veľkú úľavu. Celkovo vnímam zlepšenie stavu, aj keď cítim, že to chvíľu potrvá...
- Doporučuji peniciliny s úzkým spektrem účinku. Spirochety syfilitidy nezískaly za ta léta vůči penicilinu rezistenci, můžeme tedy předpokládat, že borelie, spirochety způsobující lymskou boreliozu, se také nestanou rezistentními. V Německu používáme také cefalosporiny, roxitromycin, cotrimoxazol/trimethoprim a clarithromycin. Tyto všechny jsou také dobrou volbou. Měly by být podávány po 20-30 dní.
Řekněte mi proč si myslíte, že flukonazol může léčit chronickou lymskou boreliózu?
Existuje pro to několik důvodů. Za prvé, flukonazol tlumí enzymy nazývané cytochrom P450. To je skupina enzymů, které využívají například vaše játra k odstranění chemických látek a léků z těla. Borelie ho také používají, ale velmi primitivně, takže když ho utlumíte, snadno je to oslabí. Proto se domnívám, že flukonazol tlumí růst a množení borelií, i když je nezabíjí. Flukonazol také proniká dobře do buněk a do nervového systému a mozku, kde se borelie můžou skrývat.
Doporučuji 200 mg fluconazolu denně, po dobu 50ti dnů. Nyní jsou dostupné 200 mg tablety, dávkování jedenkrát denně je v pořádku. Potom doporučuji 20-30 dní penicilinového antibiotika, jak jsem už zmínil. Je možné, že budete muset projít několik cyklů této léčby. Uvědomte si, že další léky působí na systém cytochromu P450, speciálně podskupinu, která tlumí enzym CYP3A4. Neměli byste brát žádné z těchto léků, pokud užíváte flukonazol.
Léčba trvá asi 9 měsíců?
To se teprve uvidí. Možná podobně jako u tuberkulózy bude třeba, aby někteří pacienti užívali flukonazol nejméně 6 měsíců a více. Borelie jsou velmi složité organismy a jedny z mála bakterií se dvěma buněčnými stěnami Je toho ještě mnoho, co se o nich musíme učit.
(Jedenáct pacientů s neuroboreliozou bylo léčeno antibiotiky v časné i pozdní fázi nemoci. Všem byla odborným lékařem diagnostikována neuroborelioza. Následně po neúspěšné léčbě antibiotiky užívali flukonazol v dávce 200 mg denně po 25 dnů. Osm z těchto pacientů nemělo žádné symptomy boreliozy po ukončení léčby ani při kontrolním vyšetření o rok později. U dalších čtyř pacientů došlo ke značnému zlepšení.
Vzhledem k tomu, že borelie mohou proniknout do centrálního nervového systému v akutní i chronické fázi infekce, neuroborelioza je poměrně častou komplikací. Obvyklá terapie nemusí účinně bránit průniku do CNS, neboť pouze peniciliny při meningitidě procházejí hematoencefalickou barierou. Jiná antibiotika používaná obvykle při léčbě infekcí boreliemi nedosahují požadované koncentrace v mozkomíšním moku. Tato skutečnost může vysvětlovat slabou odpověď na antibiotickou terapii u pacientů s neuroboreliozou. Flukonazol dosahuje vysokých koncentrací v mnoha tkáních i v mozkomíšním moku.
Pokud se během léčby flukonazolem vracejí příznaky boreliozy, je podávání zkráceno na 20 dnů a poté se opakuje léčebné schéma od začátku.)
Diagnoza neuroboreliózy je stanovena podle těchto kriterií:
pozitivní Elisa nebo Western blot test se specifickými antigeny
neuropatické bolesti
ochrnování končetin
deprese
výpadky paměti
panické ataky (zdroj)
- Nedávný výzkum Evy Sapi zpochybňuje vše, co jsme si mysleli, že víme o boreliových "cystách". Vlastně zpochybňuje staré názory. Slyšeli jsme o antibioticích působících na buněčnou stěnu, o vnitrobuněčných antibioticích a likvidátorech cyst. Všechno je jinak. Eva Sapi zkoumala vliv nejrůznějších antibiotik na spirochety borelií a jejich kulovité - také známé jako cystické - formy.
Doxycyklin fungoval podle plánu. Doxy brání syntéze bílkovin - zabíjí bakterie, včetně spirochety způsobující boreliózu. Působí v cytoplazmě, zabraňuje produkci proteinů, které jsou potřebné k přežití bakterií. Doxy a podobné léky jsou běžně označovány jako intracelulární antibiotika. Množství spirochet se snížilo o zhruba 90 %, zatímco množství cyst se zvýšilo o 200 % - přesně podle očekávání.
Pak byly prezentovány údaje o amoxicilinu. Amoxicilin brání utváření bakteriální buněčné stěny. Amoxi a podobné léky by tedy měly být účinné v likvidaci spirochet s netknutou buněčnou stěnou. V tomto bodě se ovšem výsledky začínají odchylovat od nabraného kurzu. Amoxicilin zabil 90 % spirochet - dobře, ale - také zlikvidoval 68 % cystických forem!
Jsou cysty a L-formy opravdu jedna a ta samá věc? Tyto výsledky ukazují, že cysty nemohou představovat verzi L-forem nebo sféroblastů, které vznikají, když gramnegativní bakterie ztratí své buněčné stěny. Pokud by toto byl ten případ, lék působící na buněčnou stěnu by nebyl účinný. Cysty a L-formy jsou odlišné a rozdílné formy. Takže jsme se naučili něco nového: antibiotika působící na buněčnou stěnu také likvidují některé cystické formy, které nejsou L-formy.
Tigecyklin zabíjí 90% spirochet, což koresponduje s předchozím tvrzením, ale také zabíjí 90 % cyst! Tigecyklin je intracelulární antibiotikum podobné doxycyclinu! Další zádrhel. I když mají cysty nižší metabolismus, pořád potřebují k přežití ribozomální proteiny, jen ne na úrovni neporušených spirochet. Tigecyklin je také účinnější lék a do cytoplazmy cyst proniknou vyšší hladiny. To dává smysl. Cystické formy jsou pořád v podstatě pleomorfní verzí spirochet s některými odlišnými rysy. Podle tohoto scénáře by cysty mohly být L-formami. Ale už jsme ukázali, že to není pravda, protože amoxicilin je může zabít. Je to tak?
Jak nám bylo řečeno, léky na cysty nezabijí neporušené spirochety. A zase špatně, tentokrát velmi. Nemohu tu rozebírat celou studii od Sapi. Nejzajímavější je zjištění, že tinidazol, přední lék účinný na cysty, je nejúčinnějším lékem celkově. Tento "likvidátor cyst" zabije 90 % cyst a spirochet: zdaleka nejlepší lék. Nevíme, jak účinkuje na na L-formy, ale můžeme hádat. Tini pravděpodobně funguje na principu vnitrobuněčného mechanismu. Pokud je to pravda, měl by být stejně efektivní proti L-formám. Je to ještě lepší. Tini je jediným lékem, který působí i na kolonie biofilmů! (teď to nebudeme probírat). Více o biofilmech později.
Tinidazol prochází hematolikvorovou bariérou a dobře proniká do většiny tkání. Byl velmi účinný u mých pacientů s neurokognitivními deficity - s neuroboreliózou. Nedávno jsem ho vyzkoušel na jiném druhu pacienta. Tento pacient měl lymskou artritidu kolen, která vzdorovala léčbě. Tento mladý atlet byl extenzivně léčen intravenózním ceftriaxonem následovaným rokem typických orálních antibiotik. Výpotky v kolenou přetrvávaly - dokud jsem nepředepsal tini. Teď, po dvou měsících, tekutina z jeho kolen zmizela. Poprvé po více než roce jsou jeho kolena suchá a bez bolesti.
To vyvolává otázku: měl by být tinidazol použit jako monoterapie? V tomto případě nemohu schválit všeobecné použití. Tini má výstražné varování. U některých laobratorních zvířat byl spojován s rakovinou. (zdroj)
- odkaz na NB Protocol

- také tam byl zmíněn "Cowdenův protokol":
Přípravky na Cowdena se dají koupit i v EU:
https://vita-store.eu/en/life-extension/171--pycnogenol-100-mg-60-vegetarian-capsules-life-extension.html
https://lymeherbs.eu/142-packages
https://riohealth.co.uk/products/cowden-support-program-month-1

Cowden by měl přinést zlepšení a podle toho na co člověk reaguje (po které tinktuře se dostaví herx) se dá poznat které breberky člověk má. Specificky pak lze na ně cílit – přidávat tinktury dle Buhnerova protokolu. U borelky platí, že člověk má předpokládat, že léčba, aby byla úspěšný, musí trvat 6 měsíců.

Jakmile se zdá, že se stav podstatně zlepšil, tak je prý potřeba vysadit: Alpha lipoic acid, resversatrol, milk thistle, japanese knotweed.
Důvodem je to, že uvedené mohou blokovat apaptózu, takež imunitní systém by chtěl sám likvidovat napadené buňky, ale tyto doplňky (a antioxidanty obecně) v tom mohou bránit.

Jeden z autorů zmiňuje, že Cowden je sice super, ale Cowden likviduje breberky každou zvlášť, což je nedokáže vyhladit úplně a proto na konec léčby je dobré dělat kobercové nálety mnoha různých tinktur a látek dodávaných současně, protože paralelní útok z mnoha směrů zabrání breberkám aktivovat jejich společné obranné mechanismy. Tento autor na závěr doporučuje toto:
Start at 1 drop of each and add another drop every 2 days. If herxing becomes overwhelming then reduce the dose by half and build back up. From all the accounts I’ve read and my personal experience my herxing was gentle in comparison and didn’t incapacitate me.
Upon waking;
Make and drink the smoothie containing Parsley, Cilantro, Niacin, Bromelain and Honey.
Wait approx. 25 minutes and drink the following in a full glass of water on an empty stomach. I used my stove timer.

Rosemary tincture- 30 drops – narušuje komunikaci bakteriálních kolonií
Cinnamon Bark tincture -30 drops – mycoplasma infections
Olive leaf tincture -30 drops - antivirotikum
Cat’s Claw tincture -20 drops
Sarsaparilla tincture- 30 drops – blood cleaner, makes other herbs more available
Usnea tincture – 15 drops
Quina tincture – 10 drops – babesie a jiné protozoan infections

I put one tincture in the glass with the dropper then added a little water and proceeded the same way with each tincture. Wait 15 minutes and then take the next collection in the same manner as above. Take this in a full glass of clean water on an empty stomach.

Sichuan Teasel – 15 drops
Cryptolepis tincture- 15 drops
Sida Acuta tincture-15 drops - širokospektrální
Anamu Tincture- 15 drops
Banderol tincture-10 drops
Chanka Piedra tincture-15 drops – liver and kidney support
Barberry root tincture- 15 drops. - Bartonella
Wait 15 minutes and then take this;
Houttuynia Cordata powder-1 teaspoon - Bartonella
Moringa leaf powder-1 teaspoon – podpora regenerace, protože jinak dojde v souvislostí s likvidací napadených buněk k anémii.

(Vzhledem k tomu, že pokud borelku a koinfekce mám, tak je to chronické a velmi dobře zalezlé, tak se v první řadě snažím dát dohromady svůj imunitní systém a zprovoznit vše co mi správně nefunguje a dozásobit tělo. Až následně se budu snažit pomocí Cowdena zalezlé šmejdy zlikvidovat. Poslal jsem vám poznámky, které jsem si k borelioze udělal - informace jsem si vyhledával několik měsíců, tak snad vám to ušetří trochu času.)

- Bez rozpuštění biofilmu, jímž se spirocheta (velký imitátor syfilis - opice nemocí) stává vůči antibiotikům 1000x odolnější a antiparazitární kůry jsou chronicky nemocní odsouzeni k invalidnímu důchodu.
Dr. Eva Sapi - Bacterial Biofilms and Lyme Disease
https://www.youtube.com/watch?v=AmvgOfIN_8c
(Kvůli tomu si vypaluju ústa tím organovým olejem... doporučuují se 4 kapky denně, jedu jich 10 pro jistotu - konzultovala jsem to s výrobcem. Ale díky za připomenutí. - Esenciálního, koupila jsem od Zane hellas řecký, divoký, bio, 86% carvacrolu, lepší už asi opravdu nejde sehnat.)
- Už z principu současného přírodní pryskyřice, oleje a vosky ředícího a starověkého balzámovacího použití se dá očekávat, že terpentýn rozpouští biofilm (hlen) a likviduje v něm houby a plísně, ne-li přímo v naší krvi a tkáních putující trojské koně (Hanou Bláhovou na přednáškách zmiňované a Evou Sapi v laboratoři prokázané lidské parazity) přenášené klíšťaty. Když víte s čím bojovat, tak si Cowdenův protokol můžete značně zredukovat jak na přírodní bázi, tak výběrem chemických odčervováků. Už teď je mi jasné, že chronicky nemocným u nás nemůže pomoci žádný lékař používající státem prolínajícím se s farmakomafií nařízené postupy.
- Dobrá zpráva je, že při troše snahy se alternativní léčba nechá dát do kupy. Budu o tom přemýšlet. Už teď mě napadají 2 protokoly, které by musely zabrat na akutní i chronickou fázi. Problém nemocniční léčby je v tom, že ani netuší po čem střílí, opravdu informovaný a zkušený lékař by v tom systému nevydržel, když nesmí skutečně léčit.
Terpentýn, pokud se člověk nechce přiotrávit hexanem používaným k extrakci v průmyslové výrobě, potažmo jiným levnějším (k pančování vhodným) náhražkovým ropným produktem, by měl být vyrobený parní destilací z ručního sběru (formou udržitelné produkce) borovicové pryskyřice. Stévia má být přírodní extrakt z listů celé rostliny, nikoli steviosid prášek.
- Jak říkám, u toho balzámovacího terpentýnu si nejsem jistý, jestli je tak silný nebo kontaminovaný. Vzhledem k tomu, že žádní větší šmejdi ze mě nevyšli ani po pastě pro koně, tak problém bude nejspíše v prvocích či menších červech, resp. jejich vývojových stádiích. Značně intoxikovat organismus dokáže i biofilm a lanový červ, na kterého mechanicky cílí klystýr a šanka. Tady by pomohla i ozdravná kůra ze syrového nebo ještě lépe sedlého (kysaného) mléka, popř. pití odkapané syrovátky. Nakonec pan Jarda myslím tvrdí, že trávení rovná i nechemická šťáva z nakládaného zelí, já dávám přednost kombuše. (http://naturalsociety.com/girl-uses-raw-milk-treat-lyme-disease/)
LÉČITEL J.PROUZA LÉČIL SYROVÁTKOU KÁŽDÝ DEN BRÁT DVA LITRY DOMÁCÍHO MLEKA OD KRAVY NEBO KOZY,KAŽDE DVA LITRY MUSÍ 3 DNY BÝT V KAMENOVE NADOBĚ AŽ ZKYSNOU PAK 4 DEN DÁT DO PLATĚNÉHO PYTLÍKU A POVĚSIT TO CO VYKAPE JE SYROVATKA= PÍT PO LOKÁCH PO CELÝ DEN.MUSÍ TO MÍT NAVAZNOST DALŠÍ DEN ZASE TO CO LEŽELO V NÁDOBĚ 3 DNY ZASE POVĚSIT A PÍT,SYROVÁTKA MUSÍ BÝT KYSELÁ A ČIRÁ,TVAROH Z PYTLÍKU PACIENT JÍST NESMÍ,JSI V NEMOCNICI V JILEMNICI?HODNĚ ŠTESTÍ PETR D.
(Podmínka je, že to musí být výrobek z nepasterizovaného mléka, pokud má vysloveně léčit, syrovátková bílkovina a stigmasterol se totiž záhřevem degradují.)
- také byla v diskuzi zmíněna rostlina "Artemisia annua" (že by mohla na boreliózu nějak účinkovat) - z diskuze pod článkem: Na boreliózu – palinu ročnú – artemisia annua. Čaj. Detto likviduje toxoplazmu, maláriu a s Fe aj rakovinu. Maximálne 14 dní 2 šálky denne – potom minimálne mesiac pauza – lebo obličky.

V diskuzi na zdravi-az byl také odkaz na tento článek, který defakto přehledně shrnuje nastřádané výpisky v tomto článku.


Moje zkušenost:

Když jsem byla v cizině, tak se mi na ruce objevila svědivá typická boreliózová skvrna (ale klíště jsem neměla ani mě nic nekouslo si myslím). Souběžně, trochu později než vyrážka na ruce, se mi udělal na zádech vřed s něčím černým. Šla jsem v zahraničí k doktorovi, ale neuměla jsem jazyk a on neuměl ani aj ani nj. Tedy mi nějak posunkama ukázal letící hmyz, že mě asi něco kouslo, a předepsal mi nějakou mastičku, kterou jsem mazala na ten vřed, což pomohlo - vřed praskl a vytekl. Po návratu do ČR už jsem vyrážku na ruce neměla, šla jsem za doktorkou, která měla ještě 14 dní dovolenou a sestřička mi řekla, že mám přijít až po dovolené, že když jsem čekala tak dlouho, tak to těch 14 dní ještě vydrží. Tak jsem šla po ulici a oslovil mě nějaký starší pán, který se mě asi snažil sbalit. Šla jsem s ním na pivko (opakovaně) a jelikož vypadal bohatě, tak jsem mu řekla o té borelióze a nedostupné doktorce a on mi nabídl, že má známého doktora, který mu předepíše antibiotika na boreliózu jen tak a dá mi je. Tak mi je sehnal (a než mi je dal tak se ještě snažil mě vydírat, jestli se s ním za ty antibiotika vyspím..). Ale nakonec mi je dal zadarmo, když už je měl, a já mu za ně nabídla max peníze, naštval se a odjel (což bylo super, protože jsem od něj stejně chtěla jen ty antibiotika a to byl jediný důvod, proč jsem se s ním začala bavit - zoufalá situace). Začala jsem brát antibiotika, ale bylo mi po nich špatně, že jsem je zase hned brát přestala. Pak jsem tedy šla na krevní test k doktorce, na jehož výsledek jsem čekala další týden až 14 dní - a ten vyšel negativní. Někdy po čase jsem ale zažila brnění končetin a pak necitlivost prstů na noze (což mě pak zase přešlo). Tuto zkušenost jsem sem ale napsala proto, že jsem tento problém řešila "intuicí" a chtěla jsem brát antibiotika co nejdřív, aniž bych věděla o tom, že to tak je správně a aniž bych antibiotika předtím či potom v životě při nemoci vyhledávala.

Moje poznámka na závěr: i borelióza je podle mě způsobená nedostatkem vitamínů/minerálů a to proto, že ten, kdo má hodně vitamínů skupiny B, na toho klíšťata ani komáři nejdou.. To uvádím jako prevenci pro toho, kdo tuto nemoc ještě nedostal. (Ten, kdo už ji má, by se měl léčit viz výše.)